1970 öncesi
1970li yıllarda berberlerde çelik usturalar yasaklanmadan önce usturaları neyle bileyliyorlardı? o zamanlar da türkiye'de norton arkansas vs olduğunu zannetmiyorum. o tarihleri görecek kadar yaşlı üyemiz var mı bilmiyorum ama bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
wiki de çelik usturanın Türkiyede yasak olmadığı yazıyor, bazı yerlerde yasakmış ama Türkiye, Avustralya v.s de yasak değilmiş
neden celık usturalar yasakmıs acaba
hastalık ve kavga vs gibi durumlarda tehlikeli olabiliyormuş gibi şeyler duydum ama bence saçma..
kavgada bıçak da var, tabanca da var... çelik usturaya gelene kadar insan bence jiletli usturadan da hastalık kapar...
bencede sacma Big Grin
Muhtemelen hijyen sebebiyledir.
(27/03/2012, Saat: 12:47)alpbb74 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: wiki de çelik usturanın Türkiyede yasak olmadığı yazıyor, bazı yerlerde yasakmış ama Türkiye, Avustralya v.s de yasak değilmiş

İşte bu saydıkların yasak olan yerler. Diğer ülkelerde serbest.
(27/03/2012, Saat: 12:26)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1970li yıllarda berberlerde çelik usturalar yasaklanmadan önce usturaları neyle bileyliyorlardı? o zamanlar da türkiye'de norton arkansas vs olduğunu zannetmiyorum. o tarihleri görecek kadar yaşlı üyemiz var mı bilmiyorum ama bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Türkiyede Ustura hicbir zaman yasaklanmadi(son yillar icin bir fikrim yok)sünneti bile ustura ile yapiyorlardi.

Bileme isine gelince;
Her zaman Türkiyede en iyi bileme aletleri olmustur,cok eskiden bileyciler Galata kulesinin altindaki is yerlerinde calisiyorlarmis,Anadolu esnafida Usturalarini Istanbula gönderip biletiyorlarmis.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
(27/03/2012, Saat: 18:21)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/03/2012, Saat: 12:26)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1970li yıllarda berberlerde çelik usturalar yasaklanmadan önce usturaları neyle bileyliyorlardı? o zamanlar da türkiye'de norton arkansas vs olduğunu zannetmiyorum. o tarihleri görecek kadar yaşlı üyemiz var mı bilmiyorum ama bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Türkiyede Ustura hicbir zaman yasaklanmadi(son yillar icin bir fikrim yok)sünneti bile ustura ile yapiyorlardi.

Bileme isine gelince;
Her zaman Türkiyede en iyi bileme aletleri olmustur,cok eskiden bileyciler Galata kulesinin altindaki is yerlerinde calisiyorlarmis,Anadolu esnafida Usturalarini Istanbula gönderip biletiyorlarmis.

yasak berberlere ozel ve sadece celik ustura icin.
ben wiki nin yalancısıyım;

Some areas require barbers who provide straight-razor shaving to use a version that employs a disposable blade system. Still other jurisdictions ban the use of all straight razors[dubious – discuss], and barbers use modern disposable blade razors instead. In places such as Turkey, Australia, New Zealand, Ontario, Pennsylvania, Denver, Boston, Texas and San Diego, however, the professional use of straight razors in barber shops is legal.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: