DERBY KLASİK GELENEKSEL TIRAŞA GİRER Mİ
işte meselenin bam noktası neden pederiniz bir daha prmatikten DE ye dönmedi

çünkü daha konforlu kesiksiz tahrişsiz ve yakın tıraş elde etti

bir daha kan taşı kullanmadı

Ama elbette pederinizin progress ya da DE89 u yoktu. Yine de bizim en iyi aletlerimizle kullandığımız en iyi jiletler bile basit bir tek bıçaklının konforuna zor ulaşır. DE den vazgeçmem ama artık tek bıçaklıyı da rotasyona soktum. Bence kılasik tıraşa ihanet değil.

(15/04/2015, Saat: 09:59)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demek ki son aşamada herkes yine kartuşlulara geçecek  Big Grin

Geleneksel tıraş Yaprak Jilet DE -> Tek bıçaklı kullan at -> Çok bıçaklı Kullan at -> Kartuşlu aletler -> ...

Peder DE'den sonra tek bıçaklı Permatik kullanırdı, sonra hiç değiştirmedi
Koruma barı kırılasıcalar Big Grin.

On tıraş çıkartmak mucize gibi bir şey.
Haydi hayırlı tıraşlar...
1-2 tane Gillette vardı ayarlı/ayarsız hatırlıyorum ama tabi bugüne kalmadı o aletler, atıldı gitti muhtemel ama denemeye değer, ekonomik tıraş takibiniz de takdire şayan Smile
Ben bayrağı @martin üstada devrettim, sizin hakkınızdan o geliyor Big Grin Big Grin Tongue Tongue Big Grin Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
"insan gerçekten hayret ediyor."

samurai 2
samurai 3
samurai 3 sistem

gibi firmanın dğer ürünlerini denedinizmi hocam?
onlarda nasıl sonuç aldınız
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Geçen gün alacaktım marketten fakat eşim bir sürü var ne gerek var dedi,bir sürü tıraş malzemen oldu dedi Big Grin ama seyehat falan olursa deneyeceğim,kartuşdan ne kadar iyi görecepiz Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Şu Bic Metal olanı merak ettim, denerim bir ara.

Ben geçenlerde bir Gillette Slalom almıştım laf olsun diye. Dün de ilk kartuşlu aletim olan Gillette Contour sapını buldum temizledim, 15-16 senelik belki daha fazla. Kartuş nostaljisi yapmayı planlıyorum Tongue. Ucuz Contour kartuşu nerde bulurum ondan haber verin Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Permatikler sadece tıraş olmaya yaramazdı, bilen bilir,

Eski permatik kafa kısmı itina ile kırılır, bitmeye yakın iyice kısalan kurşun kalemlerimize sap olarak da kullanılırdı
Onları da denedim gayet iyiler ama detaylı rapor yazacağım

(15/04/2015, Saat: 15:35)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "insan gerçekten hayret ediyor."

samurai 2
samurai 3
samurai 3 sistem

gibi firmanın dğer ürünlerini denedinizmi hocam?
onlarda nasıl sonuç aldınız
Bu sabah Derby Klasik ile tıraş oldum, yalan yok uzun zamandır hiç bu kadar hızlı tıraş olduğumu hatırlamıyorum Smile alet tüy kadar hafif kesme tahriş etme tıkanma derdi yok, oldukça yoğun köpük (derby sabun ile) yapmama rağmen günlük sakalda tıkanmadı, jilet sök tak kurut işlemleri de yok

çok çok temiz bir tıraş çıkmadı ama zamanınız kısıtlıysa mutlaka elinizin altında bu tüy sikletlerden olsun kenarda Big Grin

Bunları hatırlattığın için teşekkürler @martin Smile

Sağlıcaklan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Banyo Fallschirmjäger 8 8,326 20/08/2020, Saat: 21:17
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: