DERBY KLASİK GELENEKSEL TIRAŞA GİRER Mİ
(03/04/2015, Saat: 23:44)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: indirim zamanı 10 adetli paket
daha geçen ayki indirimde
3.15 tl imiş
2j14ftf.jpg
stok tavsiye ederim

Üstadım az önce Carrefour'dan 10luk 2 paket sipariş ettim, seyahatlerde ve ara sıra değişiklik olsun diye iyi olacak. Ayrıca Carrefour'dan ilk alışverişimdi, 50 TL üzeri alışverişe servis varmış, benimki ufak tefek eklemelerle 130 TL'yi buldu Smile Tongue .

Yarın başarıyla alırsam paketi sanırım bundan sonra sık sık kullanacağım sayenizde...
Derby klasik ile 8. tıraşımı oldum hala işi götürüyor ama performansta hafif düşme başladı, 10 a kadar deneyeceğim. Ama belli oluyor ki 7 tıraş sorunsuz götürüyor. Oysa ben bunun 2 tıraşta sakalı çekiştireceğini düşünürdüm. Prmatiki denemedim belki o pahalı olmasına rağmen bundan iyi de sonuç verebilir. Prmatik tek bıçaklıyı deneyen var mı ?
gerçekten inanılmaz rakamlar
yaprak jiletlerinden farkı ne acaba
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Merhaba sonunda Derby klasik ile 10. tıraşı oldum. Biraz çekiştirmesine rağmen çok konforlu bir tıraş çıkardı. Asla kanatma kesme yok.
Genel yorumum derby klasik ile 7 tıraş gayet kaliteli gidiyor. Son 3 tıraşta keskinlik azalıyor. Ekonomik dvranmak isteyenler 10 tıraş kullanabilir ya da keskinlikten taviz vermeyenler 7. tıraşta atılabilirler.
Neden Derby'nin yaprak jileti 2 tıraş zor çıkarırken tek bıçaklı kullan atı 10 tıraş çıkarıyor. Sanırım çok daha ince ve daha iyi kaplamalı bir bıçak kullanılıyor. Ayrıca yaprak jiletlerde kesme ve kanatma kesinlikle kartuşlulardan daha fazla. belki jiletin tene doğrudan temasından kaynaklanıyor. Plastik aletlerdeki koruma barı bence burada gerçekten işini iyi yapıyor.
Derby klasiki kullandıktan sonra neden babalarımız 1970 lerde DE leri bırakıp kullan at tek bıçaklıya geçti iyi anladım. Gerçekten çok daha konforlu ve yakın bir tıraş veriyor. Kan taşı gibi bir malzemenin kartuşlularda kullan atlard asla kullanılmadığını kabul edellim. Çünkü yaprak jilet körelince kan çıkarıyor ama kartuşlular en çok çekiştiriyor.
Derby klasik bakkalda tanesi bir lira
süpermarketlerde 3 tanesi 1.70 lira
toptancılardan alırsanız 100 tanesi 35 lira yani tanesi 35 kuruş
ama daha ucuzu da var. ŞOK mağazalarında nano blade adında bir tek bıçaklı 6 tanesi 1.45 liraya satılıyor yani tanesi 24 kuruş ve azmüsebat üretimi yani aslında Derby ama başka bir adla satılıyor. Ben 60 tane stokladım ki 10 tıraştan tıraş başı 2,4 kuruşa geliyor. 15 liraya alınan bir kartuşlunun 30 tıraş kullanılması bir tıraştaki maliyetin 50 kuruşa gelmesi demek ki 2,40 kuruş 50 kuruştan 21 kat ucuz bir tıraş.
Perma yaprak jilet bile epey pahalı 1,65 lira paketi, tanesi 33 kuruş ve 3 tıraş kullanılırsa tıraş başı maliyet 11 kuruş yani derny klasikin 4,6 katı
Görünümü cekici olmayabilir ama bu derby klasikler kesinlikle süper performanslı ve ucuz tıraş aletleri
yanına arko sabun ve krem çok yakışır
1,50 arko
24 kuruş derby klasik
lider fırça
2 liralık arko krem
daha ne olsun
(arko sabunun kurutma yaomasına karşı köpürtme tasına biraz krem sıkarsınız olur biter)
cildiniz ne durumda kıl dönmesi batık kıl
tahriş

tıraş sonrası alkollü ürün kulanımında yanma

bu gibi kriterler de ve kartuşa göre nasıl?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Demek ki son aşamada herkes yine kartuşlulara geçecek Big Grin

Geleneksel tıraş Yaprak Jilet DE -> Tek bıçaklı kullan at -> Çok bıçaklı Kullan at -> Kartuşlu aletler -> ...

Peder DE'den sonra tek bıçaklı Permatik kullanırdı, sonra hiç değiştirmedi
ben de bu sabah seyahatlerde kullanırım diye Metro'da görüp aldığım (5'li paketi doğru hatırlıyorsam 2.95 veya 2.75 tl idi) bic sensitiv'i bir deneyeyim diyerek palmolive stick, semogue 1305 ve tıraş öncesi yağı ile kullandım. 2 perdede hiç tahrişsiz son derece rahat bir tıraş oldum. bbs için zorlamadığımdan 3. perdeye girmedim ama onda da sıkıntı yaratmazdı diye düşünüyorum. kaç tıraş aynı performansı verecek bilmiyorum ama ilk izlenim son derece olumlu.
(15/04/2015, Saat: 10:46)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de bu sabah seyahatlerde kullanırım diye Metro'da görüp aldığım (5'li paketi doğru hatırlıyorsam 2.95 veya 2.75 tl idi) bic sensitiv'i bir deneyeyim diyerek palmolive stick, semogue 1305 ve tıraş öncesi yağı ile kullandım. 2 perdede hiç tahrişsiz son derece rahat bir tıraş oldum. bbs için zorlamadığımdan 3. perdeye girmedim ama onda da sıkıntı yaratmazdı diye düşünüyorum. kaç tıraş aynı performansı verecek bilmiyorum ama ilk izlenim son derece olumlu.

Bic Metal çok iyi deniyor komşum ama ben daha bulamadım hiç bir yerde Sad
https://instagram.com/buyukkotukurt/
cildim gayet iyi
kıl dönmesi yok batık yok yanma yok
tıraş sonrası alkollü losyon sürdüm aşırı bir yanma yok

tek bıçaklı derby de hiç bir sorun olmadı ama bugün progress + astra mavi ile tıraş oldum nispeten çok iyi ve konforlu bir tıraş olmasına rağmen tıraş sonrası yanma hissi derby'den daha fazla

(15/04/2015, Saat: 01:44)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cildiniz ne durumda kıl dönmesi batık kıl
tahriş

tıraş sonrası alkollü ürün kulanımında yanma

bu gibi kriterler de ve kartuşa göre nasıl?
(15/04/2015, Saat: 10:53)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic Metal çok iyi deniyor komşum ama ben daha bulamadım hiç bir yerde Sad

komşum gittigidiyorda vardı sanırım bic metal. sensitive'i de bulursanız deneyin bence beklemediğim kadar iyi çıktı tek sorunu de/se aletlerden sonra çok hafif gelmesi ama ilk perdenin ortasında alışıyor eliniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Banyo Fallschirmjäger 8 8,332 20/08/2020, Saat: 21:17
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: