DERBY KLASİK GELENEKSEL TIRAŞA GİRER Mİ
DE aletlerden vazgeçeceğimi sanmıyorum ama bic metalin tipi hoşuma gitti, kısa seyahatlerde kullanılabilir.
Bende bura okuyup dün gittim derby klasik aldım a101 den 5'li paket 1,95 TL. Ama tıraş olurken aşırı derece yanma yaşadım hatta yanma sabaha sürdü muhtemelen çünkü yatana kadar yandı.
Ayrıca yer yer kesikler oldu suratımda ve çok fazla iyi bir yaşamadım açıkcası. Tıraş sonra wilkinson sword 5 bıçaklı makine ile bir perde daha tıraş oldum çünkü tıraş sonrası yüzümü yıkadığımda sanki 1 gün önce tıraş olmuşum gibi duruyordu suratım sinek kaydı olmadı tıraş.
Bizim peder permatik tek bıçaklının koruma barını kenarlarından tırnak makasıyla zayıflatarak kırardı, daha agresif ve tıkanma sorunu az olurdu.
Nullius In Verba
(27/05/2015, Saat: 15:46)Burhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim peder permatik tek bıçaklının koruma barını kenarlarından tırnak makasıyla zayıflatarak kırardı, daha agresif ve tıkanma sorunu az olurdu.

Babaların vazgeçilmezi idi, permatik tek bıçak ama o zamanlar derby yoktu sanırım
(25/05/2015, Saat: 19:05)coldbeer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bura okuyup dün gittim derby klasik aldım a101 den 5'li paket 1,95 TL. Ama tıraş olurken aşırı derece yanma yaşadım hatta yanma sabaha sürdü muhtemelen çünkü yatana kadar yandı.
Ayrıca yer yer kesikler oldu suratımda ve çok fazla iyi bir yaşamadım açıkcası. Tıraş sonra wilkinson sword 5 bıçaklı makine ile bir perde daha tıraş oldum çünkü tıraş sonrası yüzümü yıkadığımda sanki 1 gün önce tıraş olmuşum gibi duruyordu suratım sinek kaydı olmadı tıraş.

Tek perde mi tıraş oldunuz acaba? Tek bıçaklı derby ile tek perdede sinekkaydı beklemek doğru olmaz tersten olmasa bile en azından 1 düz 1 çapraz ile 2 perdede iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Ben Derby ile 3 perdede çok temiz tıraş olabiliyorum. Tabi tıraş öncesi hazırlık önemli. Bence 5 bıçaklı makina 5 perde demek, 5 jilet de yüzünüzde geziyor, üstelik geri kalan 4 jilet yeterli sabun ve nemlendirme olmadan alıyor sakalı.
5 gündür gem mmoc ile yorulan suratımı dinlendirmek için bugün bic sensitive ile tıraş oldum yine. alet gerçekten çok yumuşak (sensitive lafının hakkını tam veriyor). karşılaştırmak gerekirse slim'in 2. veya en fazla 3. ayarı gibi bir yapıda. dolayısıyla istediğiniz gibi kullanın kendinizi kesme vb gibi bir sorun yaşamanız çok zor. 2 perde artı rötuş ile günü kurtaracak kalitede, sıfır tahrişli bir tıraş oldum. sinekkaydı kaygınız yoksa kullanılmasını tavsiye ederim ama illa sinekkaydı olmalıyım diyorsanız perde sayısını ve baskıyı arttırmanız gerekecek ve dolayısıyal hem yoracak hem de tahriş olasılığını artıracak yapıda bir kullan at diyebilirim sonuç olarak.
(28/05/2015, Saat: 11:51)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 gündür gem mmoc ile yorulan suratımı dinlendirmek için bugün bic sensitive ile tıraş oldum yine. alet gerçekten çok yumuşak (sensitive lafının hakkını tam veriyor). karşılaştırmak gerekirse slim'in 2. veya en fazla 3. ayarı gibi bir yapıda. dolayısıyla istediğiniz gibi kullanın kendinizi kesme vb gibi bir sorun yaşamanız çok zor. 2 perde artı rötuş ile günü kurtaracak kalitede, sıfır tahrişli bir tıraş oldum. sinekkaydı kaygınız yoksa kullanılmasını tavsiye ederim ama illa sinekkaydı olmalıyım diyorsanız perde sayısını ve baskıyı arttırmanız gerekecek ve dolayısıyal hem yoracak hem de tahriş olasılığını artıracak yapıda bir kullan at diyebilirim sonuç olarak.

Komşum 3 bıçaklı mı? Yoksa tek bıçak mı kullandınız. Ben piyasa da tek bıçaklı bic bulamadım henüz?
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(28/05/2015, Saat: 11:59)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 3 bıçaklı mı? Yoksa tek bıçak mı kullandınız. Ben piyasa da tek bıçaklı bic bulamadım henüz?

tek bıçaklı turuncu renkli sensitive bic komşum.. metro marketlerde bulunuyor oradan almıştım ben de.
(28/05/2015, Saat: 11:59)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 3 bıçaklı mı? Yoksa tek bıçak mı kullandınız. Ben piyasa da tek bıçaklı bic bulamadım henüz?

Metro marketlerde tek bıçaklı bic metal de bulunabiliyor
(28/05/2015, Saat: 16:43)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metro marketlerde tek bıçaklı bic metal de bulunabiliyor

Metro'da o Bic Metal'e bir ben denk gelemedim zaten. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Banyo Fallschirmjäger 8 8,329 20/08/2020, Saat: 21:17
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: