bir İngiliz centilmeni "Nacet"
sharkı oldukça tatminkar bulan bir sakal yapınız olduğunuda unutmamak lazım sanırım
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
shark ı eşime, akraba hanımlara dikiş kutularında bulunsun diye verdim Sleepy
2 sharkla 3 perde tıraş oluyorumSmile

(01/07/2012, Saat: 03:17)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sharkı oldukça tatminkar bulan bir sakal yapınız olduğunuda unutmamak lazım sanırım
birkaç konu altına yazmış bulunduğum gibi, kullandığım en iyi jilet hakikaten. yeri ayrı. gilette bunu da mahvetmeseymiş zannederim günlük kullanım jiletim olurdu.
selamlar.

(30/06/2012, Saat: 21:23)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacet ''CAN'' dır hocam. Elimde 30lu paketi var. Biraz daha kaldı bizim antikacıda onlarıda ellere bırakmamayı düşünüyorum Big Grin. Hayatımda kullandıgım en güzel tıraş bıçagı. DAha ne diyeyim.Takıyorum makineye 2 ay unutuyorum. Artık kaç tıraş götürüyor saymıyorum..
bu jiletten bir kutu buldum fakat içinde 2 tane vardı, satıcı 4 tl istedi kendilerine, kutu tam olsaydı ve açılmamış olsaydı alacaktım
Bu arada Nacetin iki ayri ülkede üretildigini fark ettim,Cin ve Rusya...
Rus yapimi Nacetin iki cesidi var,platin kapli olani (üzerinde iki timsah resmi var)ve normal olani.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
(01/07/2012, Saat: 03:17)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sharkı oldukça tatminkar bulan bir sakal yapınız olduğunuda unutmamak lazım sanırım

Evet. Zaten kişilerin sakal yapısı farklı oldugu için kimisi için Feather olaganüstüyken kimileri içinse 4 tıraştan sonra tahriş edici. Benim içinde Nacet'in durumu bu. Orjinali oldugundan hiçbr şüphem yok. Zaten bizim malzemeci bunları eski bir çerçinin dükkanından toptan almış adam yaşından dolayı vefat edince elinde yıllar öncesinden kalmış 1987 DERBY'ler 1989 Perma multi sharp lar var ve bide bunun yanında nacetler. Kimse bilmedigi için ben bunları hep ucuzdan alıp kullanıyorum ama ne kadar memnun oldugumu anlatamam..
Katılma tarihi: 2011
(03/07/2012, Saat: 00:57)Ustura Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Nacetin iki ayri ülkede üretildigini fark ettim,Cin ve Rusya...
Rus yapimi Nacetin iki cesidi var,platin kapli olani (üzerinde iki timsah resmi var)ve normal olani.
Rus yapımı ve üzerinde tek timsah resmi olan Nacet ile tıraş oldum ve çok beğendim. Gayet başarılı bence.. Agresif ayarda konforlu ve yakın tıraş sağlıyor..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Bu sabah eski üretim NOS nacet jıletle tıraş oldum. Dun tıraş olduğum Merkürden biri birbiri tık daha altta konfor sağladı. Sakallarım cokvyogun olmadığından sanıyorum tum jıletlere benzer yorumlar yapacağım ancak sana sanki nacet'ı cıldımde biraz daha fazla hissettim.
Nacet biraz tecrübe isteyen bir jilet. acemiliği asla affetmiyor. timsahın dişleri gibi adeta, saygı göstermezseniz hakkınızı veriyor. tekniğiniz, tecrübeniz ile gerekli hürmeti gösterdiğinizde ise karşılığı samimi bir dostluk oluyor. çünkü o bir centilmen...

bu jilet tecrübe istiyor dedim ya, hakikaten öyledir. ilk konuyu açıp yorum yaptığım dönemler, değişik jiletleri yeni yeni tattığım dönemler. şimdiye bakarak söyleyebilirim ki acemilik. halbuki o zamanlar da yıllardır jiletli ve çelik ustura kullanan biriydim. nacet haddimi bildirdi. kendinize ve ona gerekli zamanı, bununla beraber naceti kullanmaya gerekli özeni verirseniz göreceksiniz ki müthiş bir jilet. belki başlarda agresif olmayan aletler ile denemek daha iyi sonuçlara vesile olacaktır.

selamlar.

(09/05/2013, Saat: 11:50)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah eski üretim NOS nacet jıletle tıraş oldum. Dun tıraş olduğum Merkürden biri birbiri tık daha altta konfor sağladı. Sakallarım cokvyogun olmadığından sanıyorum tum jıletlere benzer yorumlar yapacağım ancak sana sanki nacet'ı cıldımde biraz daha fazla hissettim.
(09/05/2013, Saat: 13:51)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nacet biraz tecrübe isteyen bir jilet. acemiliği asla affetmiyor. timsahın dişleri gibi adeta, saygı göstermezseniz hakkınızı veriyor. tekniğiniz, tecrübeniz ile gerekli hürmeti gösterdiğinizde ise karşılığı samimi bir dostluk oluyor. çünkü o bir centilmen...

bu jilet tecrübe istiyor dedim ya, hakikaten öyledir. ilk konuyu açıp yorum yaptığım dönemler, değişik jiletleri yeni yeni tattığım dönemler. şimdiye bakarak söyleyebilirim ki acemilik. halbuki o zamanlar da yıllardır jiletli ve çelik ustura kullanan biriydim. nacet haddimi bildirdi. kendinize ve ona gerekli zamanı, bununla beraber naceti kullanmaya gerekli özeni verirseniz göreceksiniz ki müthiş bir jilet. belki başlarda agresif olmayan aletler ile denemek daha iyi sonuçlara vesile olacaktır.

selamlar.

(09/05/2013, Saat: 11:50)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah eski üretim NOS nacet jıletle tıraş oldum. Dun tıraş olduğum Merkürden biri birbiri tık daha altta konfor sağladı. Sakallarım cokvyogun olmadığından sanıyorum tum jıletlere benzer yorumlar yapacağım ancak sana sanki nacet'ı cıldımde biraz daha fazla hissettim.

Teşekkürler bu haftasonu olacağım tıraşta tekrar deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,611 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: