bir İngiliz centilmeni "Nacet"
(02/07/2019, Saat: 10:53)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @batmanforever komşum hediye etmişti bu jiletten zamanında. Akşam paketin sonuncu jileti ile son zamanların en keyifli tıraşını oldum diyebilirim. Tabac krem kullandım. Güzelce fırça ile çalıştıktan sonra aktı gitti jilet tutabilene aşk olsun. Kullan at yapan biri olarak bir jileti atık jilet kutusuna gönderirken düşündüm acaba en azından bir tıraş daha mı olsam diye..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Beyrut'da mahalle arasi bakkalda denk geldim, daha onceden hic denemedihim icin aldim hemen. Zaten yanimda jiletimde yoktu. Baili BD 177 ile denedim 4 gun boyunca. Keskinligi ve konforu cok iyiydi, rahatca tiras oldum. Lakin keskinligi fazla geldi, derideki en ufak çıkıntıda aninda dumduz ettigi icin kanamalar oldu surekli. Ama cok memnun kaldim. Sık bulabilsem Turkiye'de harika olacak.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
An itibariyle İmpa da satışta

https://www.extrashaving.com/gillette-na...jileti-5li
Eski ve yeni nacet arasında fark var sanırım, eski nacet çift kağıtlı model çok daha konforlu gibi geldi bana. Birde yeni modellerde i harfinin noktası dörtgen şeklinde yada arap yarımadası için satılan modeller böyle bilemedim. Üzerinde arapça yazan Sarı ve yeşil gillette 7 o'clok ve nacet i harfi noktaları dörtgen.
Geçen hafta ‘yeni gelenler’ arasında gördüğüm bu eski ingilizi denemek için bir kutu sipariş vermiştim. Karşımda nispeten keskin ve fakat konforsuz bir jilet bulmayı beklemiştim. Ancak 3-4 günlük sakalımı DE89 ile tıraş ettikten sonra tümüyle yanılmış olduğumu fark ettim. Beklentilerimin aksine son derece keskin, işini hızlı ve temiz halleden, üstelik son derece konforlu bir jilet duruyordu. Sorunlu bölgeleri bile kolayca temizlerken geride herhangi bir tahriş, kızarıklık yahut kesik bırakmadı. Özetle nacet, benim cildimle çok iyi anlaştı. E tabi bu keyifli tıraş deneyimi sonrasında stokluk jilet siparişi vermem de pek uzun sürmedi Smile
Shave like a man, be like a man...
Pembe olanı kullandım. Çok fazla cekistirme yaptı. İkinci perde nispeten güzeldi. Yanma hissi yok ama beğenemedim
İmpa'da görmüstüm merak etmistim inceleme icin tesekkurler
(14/08/2019, Saat: 13:31)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pembe olanı kullandım. Çok fazla cekistirme yaptı. İkinci perde nispeten güzeldi. Yanma hissi yok ama beğenemedim

edit: tıraştan bir kaç saat sonra dudak çevremde kızarıklık oluştu. bu olay geleneksel tıraşa ilk başladığım zamanları hatırlattı bana çok fazla değişik jilet deniyor ve yakın tıraş elde edebilmek için fazla perde yapıyordum. geçen onca zaman sonra başa döndürtmesi çok can sıkıcı
Ben bu jiletle çok rahat ettim. Keskinlik ve konforu gayet güzel. Mild aletlerde acayip keyifli oluyor tavsiye ederim.
(14/09/2019, Saat: 16:55)asunbul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu jiletle çok rahat ettim. Keskinlik ve konforu gayet güzel. Mild aletlerde acayip keyifli oluyor tavsiye ederim.

Katiliyorum, benim de keskinlik/konfor oranini cok yuksek bldugum bir jilet.
Son iki tıraşımı bu jiletle oldum keskin, akıcı, konforlu güzel tıraşlar verdi.
yalnız ertesi günü müthiş kaşınma yaptı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette Nacet vs Gilette platinium Erdinç 16 9,432 20/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: mvorun

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: