Proraso Türkiye pazarına giriyor
(07/04/2015, Saat: 21:18)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci reklamın konusu da bu olur işte... Nasıl olsa " BEHLÜL KAÇAR "  Big Grin

Big Grin Big Grin  Komşum De için daha sert sakallı biriyle gözdağı vermeleri lazım,behlül tırt, Fırat Tanış iyidir,hem yüzüde kemikli,tam de reklamı için biçilmiş kaftan Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
@kethuda57 komşum cok iyi bir slogan olmuş...
Piyasanın ölçüsünü satın alma gücü belirliyor
ülkemizde kaç kişi biliyor prorasoyu herhangi bir kozmetikçiye girip hadi vazgeçtim sokakta 10 kişiye bir sorun bakalım proraso yada bu forumdaki diger markaları sizin suratınıza bön bön bakarlar şahsen ben 2 ay öncesine kadar arko derby ve niveadan başkasını bilmiyordum
nivea avrupadan daha ucuza satılıyor hıım ölçü bu degil ki migros magazalarında nivea tıraş kremi 6 tl arko ve derby 2 - 3 tl tüketici neiveayı seçmez herkesin marka algısı farklı bunuda satın alma gücü etkiliyor diger etkenler meraktır
proraso tutarmı bence tutar çünkü butik tarzı oluşuma girecekler benim anlayışıma göre sonuçta distürübütörlük anlaşması talep varsa satışda vardır.
(07/04/2015, Saat: 22:34)koca sakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piyasanın ölçüsünü satın alma gücü belirliyor
ülkemizde kaç kişi biliyor prorasoyu herhangi bir kozmetikçiye girip hadi vazgeçtim sokakta 10 kişiye bir sorun bakalım  proraso yada bu forumdaki diger markaları sizin suratınıza bön bön bakarlar şahsen ben 2 ay öncesine kadar arko derby ve niveadan başkasını bilmiyordum
nivea avrupadan daha ucuza satılıyor hıım ölçü bu degil ki migros magazalarında nivea tıraş kremi 6 tl arko ve derby 2 - 3 tl tüketici neiveayı seçmez herkesin marka algısı farklı bunuda satın alma gücü etkiliyor diger etkenler meraktır
proraso tutarmı bence tutar çünkü butik tarzı oluşuma girecekler benim anlayışıma göre  sonuçta distürübütörlük anlaşması talep varsa satışda vardır.

Ben size maalesef katılamıyorum. Türkiyede geleneksel tıraşın gelişmemesi, tıraş ürünlerine çok talep olmaması tamamen kültürle alakalı bir durum. Türkiyede erkekler henüz yeni yeni kendine bakım yapmaya başlıyorlar. Türkiye piyasasında gilettenin ürünleri piyasaya hakimse insanlar kaliteye önem veriyorlar demektir. Çevremdeki çoğu insan hazır tıraş köpüğü ve elektirikli tıraş makinesi kullanıyor. Sabunla fırçayla köpük için uğraşmanın çok zaman alacağını düşündükleri için hazır köpük onlara daha pratik geliyor doğal olarak. 
Doğru yönlendirmelerle insanlar çok kolay bir şekilde geleneksel tıraşa ve ürünlerine kayabilir. Ama bunun için insanların dikkatini çekmek gerekir. Ben bu forumu tanıyana kadar dünyanınen tıraş bıçağının mach 3 olduğunu sanıyordum. 
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Bence market raflarına girerlerse sonu hüsran olur kimse arko kremler varken almaz, denemek için alanlar da azınlıkta kalır. Ama AVM lerde L'ocidante gibi kendi mağazalarını açarlarsa ve proraso ürünlerin yanında kartuşlu, DE, SE, Ustura ve parfüm deodorant krem her türlü erkek bakım ürünlerini satarlarsa müthiş bir konsept yakalamış olurlar fakat dükkan eski İtalyan tarzı sokak berberlerini andırmalı
@kethuda57 selamlar olsun burada herkes var gibi malum biz yeni geldik sayılır Big Grin
kısmi olarak haklı buluyorum sizi türkiyede herkes gilleteyi bilir fakat herkes marc3 kullanamaz sebep de satın alma gücü
daha çok kullan at dediğimiz 5 - 10 olarak satılan ürünleridir pazar payıda bu ürünlerindir zaten
dogru bilğilendirme ve bilinçlendirme bu kişilerin göreceli kavramlarıdır yani zevk ve renk olayı
ben dediğim gibi 2 aydır marc3 görmüyorum bile ama marc3 ile de bir sıkıntı yaşamadım sadece ED R89 ve yaprak jiletler ile tıraş olurken mühtiş bir mutluluk duyuyorum Big Grin
(07/04/2015, Saat: 23:10)koca sakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kethuda57 selamlar olsun burada herkes var gibi malum biz yeni geldik sayılır  Big Grin
kısmi olarak haklı buluyorum sizi türkiyede herkes gilleteyi bilir fakat herkes marc3 kullanamaz sebep de satın alma gücü
daha çok kullan at dediğimiz 5 - 10 olarak satılan ürünleridir pazar payıda bu ürünlerindir zaten
dogru bilğilendirme ve bilinçlendirme bu kişilerin göreceli kavramlarıdır yani zevk ve renk olayı
ben dediğim gibi 2 aydır marc3 görmüyorum bile ama marc3 ile de bir sıkıntı yaşamadım sadece ED R89 ve yaprak jiletler ile tıraş olurken mühtiş bir mutluluk duyuyorum  Big Grin

Selamlar olsun kocasakal Smile
Mach3le 3-4 günlük sakalla tıraş olunca yaşadığım sıkıntılar hemen gözümün önüne geldi. Tıkanan bıçak aralarını temizlemek için ne kadar çok uğraşırdım. 
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
ayi-yogi_3.jpg    

Sokağa çıkınca ortalık kirli sakallı, uzun sakallı, çok uzun sakallı, çocukluğumuzun çizgi kahramanı  Ayı Yogi'ye özlem duyan tiplerden geçilmiyor. Piyasada sabuna, fırçaya, jilete değil, kaşağıya ihtiyaç var. Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(08/04/2015, Saat: 00:00)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ayi-yogi_3.jpg                                                                                                              

Sokağa çıkınca ortalık kirli sakallı, uzun sakallı, çok uzun sakallı, çocukluğumuzun çizgi kahramanı  Ayı Yogi'ye özlem duyan tiplerden geçilmiyor. Piyasada sabuna, fırçaya, jilete değil, kaşağıya ihtiyaç var. Big Grin

+1000 Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Gillette güncel modayı gördü ve tıraş makineli Styler isimli ürünü piyasaya sürdü Smile 80'lerde de bir ara popülerdi bu sakal işi sanırım? Bir de sadece Türkiyede değil, tüm dünyada trend oldu sakal bırakmak. Neyse geçer heralde.

Ben şahsen Babamdan ve Büyükbabamdan her daim temiz yüzlü, yani tıraşlı olmayı gördüm öyle yetiştim. Büyük konuşmak gibi olmasın ama sakallı olmayı düşünemiyorum bile, bana ters arkadaş Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette Türkiye'nin YouTube anketi JohnLocke 15 6,221 02/07/2019, Saat: 13:07
Son Yorum: korgunv
  Proraso Seyahat Tıraş Kiti astroid 11 9,131 01/03/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: ekindgn
  Proraso Yeni Seriler (Mart 2017) ckeskin 15 10,702 02/06/2018, Saat: 15:06
Son Yorum: kokopelli
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,938 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Türkiye'nin en hijyenik berberi :) mriza1 4 7,802 05/08/2012, Saat: 15:37
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: