Proraso Türkiye pazarına giriyor
m y r komşum evet haklısınız konudan biraz saptık ama forumda birçok üyemizin ve benimde bir konuyla ilgili tepkimizi dile getirmiş olduk. Esas konumuza gelecek olursak eğer bu tip ürünler yaygınlaşır ise kozmetik ithali yasağının ilerde gevşemesi hatta kalkması yurtdışı alışverişlerinde düşme bile gözlenebilir, burada da talep önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum ama talebin sürekliliğinin olması ve düşmemesi gerekiyor. Türkiyedeki geleneksel tıraş pazarının büyümesinin buna bağlı olacağını düşünüyorum. Bu arada tabiiki bu devam eden süreçte bu işi iyi yapan hepimizin dostu Mustafa Bey'in geleneksel tıraş pazarının genişlemesine katkılarının ilerde dahada büyük olacağına inanıyorum. Ne dersiniz günün birinde migros, gratis vb. marketlerde Edwin Jagger, Tabac, Merkur vb. ürünler görürmüyüz ? Smile
(08/04/2015, Saat: 11:35)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: m y r komşum evet haklısınız konudan biraz saptık ama forumda birçok üyemizin ve benimde bir konuyla ilgili tepkimizi dile getirmiş olduk. Esas konumuza gelecek olursak eğer bu tip ürünler yaygınlaşır ise kozmetik ithali yasağının ilerde gevşemesi hatta kalkması yurtdışı alışverişlerinde düşme bile gözlenebilir, burada da talep önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum ama talebin sürekliliğinin olması ve düşmemesi gerekiyor. Türkiyedeki geleneksel tıraş pazarının büyümesinin buna bağlı olacağını düşünüyorum. Bu arada tabiiki bu devam eden süreçte bu işi iyi yapan hepimizin dostu Mustafa Bey'in geleneksel tıraş pazarının genişlemesine katkılarının ilerde dahada büyük olacağına inanıyorum. Ne dersiniz günün birinde migros, gratis vb. marketlerde Edwin Jagger, Tabac, Merkur vb. ürünler görürmüyüz ? Smile

Dileklerinize tamamen katılıyorum, belki ileride marketlerde proraso ve tabac görmek mümkün olabilir ama DE aletlerden hiç ümidim yok çünkü Avrupa ülkelerine her gidişimde etrafta ne kadar süpermarket varsa kolaçan ederim orada da DE yok sadece wilko klasik, mesela Alman marketlerde yerli tabac var ama proraso yok, fakat Barcelona da hem tabac hem de proraso vardı hem de tüm çeşitleriylei Fransa'da ise tabac, jorris, sabon, gördüm ama proraso görmedim. Özetle Proraso'nun tutunması için önce üst gelir diliminini hedefleyip tutunması sonra marketlere inmesi gerekir diye düşünüyorum yoksa Niveayı bile almayan tüketici 3 liralık Arko kremler varken 10 lira 15 lira verip proraso almaz.

Bu arada geleneksel tıraş için en sevindirici nokta birçok markette Arko çubuk sabunun 1.50-2.00 lira bandında satılıyor olması. Demek ki sabuna önemli bir talep var. 10-15 liraya bir kutu jel ya da köpük alacağına bilinçli tüketici 1,5 liraya 200-250 tıraş oluyor.
Bir arko o kadar gidiyor mu yahu? 75/250 desek 0.3 gram tiras basina.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bir güzel haber daha Smile Firma ile iletişim kurdum
Marvis diş macunlarınında Türkiye distribütörü imiş.
Bunlarıda artık yurtiçinde bulabileceğiz umarım.
Firmaya sorularınız neler arkadaşlar ileteyim?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(08/04/2015, Saat: 15:16)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir güzel haber daha Smile Firma ile iletişim kurdum
Marvis diş macunlarınında Türkiye distribütörü imiş.
Bunlarıda artık yurtiçinde bulabileceğiz umarım.
Firmaya sorularınız neler arkadaşlar ileteyim?

Dağıtım ne zaman başlıyor ve hangi kanallardan ulaşabileceğiz Big Grin
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
İlk parti ürünler (proraso) ne zaman ulaşır?
Acaba bu distribütör yetkilileri forumumuzda bu yazılanları takip ediyor mu? Merak etmiyor değilim :-)
Proraso Türkiye GELTİR in sponsoru olsun. Forumun adını Proraso Geltir TR yapalım mı
(08/04/2015, Saat: 15:47)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proraso Türkiye GELTİR in sponsoru olsun. Forumun adını Proraso Geltir TR yapalım mı
teklif gelir ise tabiki değerlendiririz
reklam alanlarımız hazır Smile
(08/04/2015, Saat: 15:25)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba bu distribütör yetkilileri forumumuzda bu yazılanları takip ediyor mu? Merak etmiyor değilim :-)

forumu takip ettiklerini sanıyorum hedef kitle burada Smile
zira son birkaç yılda geleneksel tıraş ürünlerindeki hareketlenme ortada
yurtdışındaki ürünlerin yurda distribütorler ile gelişi olsun
yerli firmaların ürün gamını genişletmesi olsun bunların tamamının 2011 sonrasına denk gelmesi
tesadüf ise çok güzel bir tesadüf Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette Türkiye'nin YouTube anketi JohnLocke 15 6,221 02/07/2019, Saat: 13:07
Son Yorum: korgunv
  Proraso Seyahat Tıraş Kiti astroid 11 9,131 01/03/2019, Saat: 22:01
Son Yorum: ekindgn
  Proraso Yeni Seriler (Mart 2017) ckeskin 15 10,702 02/06/2018, Saat: 15:06
Son Yorum: kokopelli
  TÜRKİYE'YE GELMESİNİ İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLER mustaphaturk 49 50,925 31/12/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: Delidumrul
  Türkiye'nin en hijyenik berberi :) mriza1 4 7,802 05/08/2012, Saat: 15:37
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: