Kaynak Kitap Önerisi
Sevgili komşular Adalet Bakanlığı'nın açtığı İdari Yargı Hakimliği sınavı için dün başvuru yaptım. Bu konuyla ilgili olarak kaynak önerisi olan bir komşum var mıdır acaba? Elimde geçen yıldan kalma kaynaklarım var ama mevzuatın sık sık değişmesinden dolayı o kaynaklara fazla güvenemiyorum. Hukukçu arkadaşlar/abiler/komşular acaba konuyla ilgili bilgi sahibi midir? Şimdiden teşekkür ederim
(08/04/2015, Saat: 01:27)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili komşular Adalet Bakanlığı'nın açtığı İdari Yargı Hakimliği sınavı için dün başvuru yaptım.  Bu konuyla ilgili olarak kaynak önerisi olan bir komşum var mıdır acaba? Elimde geçen yıldan kalma kaynaklarım var ama mevzuatın sık sık değişmesinden dolayı o kaynaklara fazla güvenemiyorum. Hukukçu arkadaşlar/abiler/komşular acaba konuyla ilgili bilgi sahibi midir? Şimdiden teşekkür ederim

İdari Yargı Hakimliği sınavında emin olmamakla birlikte, Themis (Ümit Kaymak/İsmail Ercan) ve Mihenk (Sinan Sakin) soru bankalarına ek olarak İmar Kanunu, Kamu İhale Kanunu, Devlet Memurları Kanunu gibi özel nitelikli kanunlara ve ayrıca Meclis İçtüzüğü'ne ayrıca çalışmanızı tavsiye ederim. Özellikle, İdari Yargılama Hukuku kaynaklarınızın güncel değişiklikleri içerdiğinden emin olunuz.
Acta est fabula, plaudite.
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Ahmet nohutçunun 5. Baskı Kanunnamesini almıştım yakın tarihte. Anayasa, Idare hukuku ve idari yargı güncel sanırım. İyuk da var elimin altında . Tekrar teşekkür ederim
(08/04/2015, Saat: 12:10)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgiler için çok teşekkür ederim.  Ahmet nohutçunun 5. Baskı Kanunnamesini almıştım yakın tarihte. Anayasa, Idare hukuku ve idari yargı güncel sanırım.  İyuk da var elimin altında . Tekrar teşekkür ederim

30 Mayıs'taki sınava ilişkin soru dağılımı ve sistemi hakkında herhangi bir bilgim yok, yanıltmak istemem. Ancak konu çalışmaya çok boğulmadan kanun okumaya ve KPSS, Kaymakamlık, TODAİE, TİHK/KİK Uzman Yard., AYM Raportörlük ve diğer kurumların da sınav sorularından ayrım yapmadan elinize geçirdiğiniz her soruyu çözmeye yönelmenizi tavsiye ederim. Sürenin de az olduğu göz önüne alınırsa günlük toplamda 6 saatlik çalışma ve 400-500 soru çözmeniz çok faydalı olacaktır.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa da çekinmeden yazabilirsiniz.
(08/04/2015, Saat: 16:38)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 30 Mayıs'taki sınava ilişkin soru dağılımı ve sistemi hakkında herhangi bir bilgim yok, yanıltmak istemem. Ancak konu çalışmaya çok boğulmadan kanun okumaya ve KPSS, Kaymakamlık, TODAİE, TİHK/KİK Uzman Yard., AYM Raportörlük ve diğer kurumların da sınav sorularından ayrım yapmadan elinize geçirdiğiniz her soruyu çözmeye yönelmenizi tavsiye ederim. Sürenin de az olduğu göz önüne alınırsa günlük toplamda 6 saatlik çalışma ve 400-500 soru çözmeniz çok faydalı olacaktır.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa da çekinmeden yazabilirsiniz.
2c7acd5f5a185865b637472e9e7b0e07.jpg Soru dağılımı şu şekilde olacak inşallah. 1. Ve 3. Kitapçıklardan sınava gireceğim inşallah. Birkaç hafta önce Kaymakamlık sınavına girdiğim için genel kültür ve genel yetenek ile anayasa, idare tamam. Geriye borçlar genel, vergi vs kalıyor.
Hakedeceğiniz mesleğe girme ve başarılarınızın daimi olması dileklerimle. Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun. Sıkı bir çalışma ile gayet mümkün bir sınav.
Amin, inşallah Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz gerisi nasip kısmet :-)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,270 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Valiz önerisi puukko 11 23,720 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,581 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,371 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Klasik Yöntem Kitap Ciltleme dr_green 4 2,686 26/04/2020, Saat: 02:48
Son Yorum: Cem Hazir
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,552 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 12,147 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 30,774 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Önerisi FurkanErdem 10 7,464 26/11/2018, Saat: 16:01
Son Yorum: FurkanErdem
  Çalışma Sandalyesi Önerisi Palace 9 7,336 19/06/2018, Saat: 20:03
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: