Banyo Tıraşı
Sık kullanım ile mach 3 kullanıyorum yıllardır. Çok memnunum. Oğlumda mach 3sırf bu iş için var sanıyor garibim. Ama çaktırmıyorum.
Yıllardır permatik, permatik banyo, mach3 , fusion, çeşitli marka ve model makineler ve köpükler kullanıp denemiştim en son karar kıldığım kombinasyonumda banyo öncesi makine ile kısaltıp, banyo sonrası köpükleyip permatik banyo ve ardından gillette fusion ile geçiyor ve pudralıyordum.

Geleneksel tıraşa dönünce bir tek denemediğim yöntemin bu olduğunu farkettim konuyu bulup okudum ama okuduktan sonra doğrusu gözüm korkmuştu.

En fazla bir iki kesi atarım diyerek; 3 kez kullanılmış derby premium jileti rimei'ye takılı olarak kullandım.

Sıfır kesi, hayatımdaki en tahrişsiz banyo tıraşı ve en az kaşınma ile çok memnun kaldım.

Permatik banyoyu,makine ile kısaltma yaptığım halde elle musluk altında açmam gerekirken, rimei direkt girişmeme rağmen akar su altında temizlendi. Ve toplam harcadığım süre daha az oldu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
İnşaallah bu gidişle resim paylaşan olmaz
Komşular banyo permatik vazgeçilmez
Son üç yıllık deneyim ile arko sabun jellerde mentol olduğunda yanma yapıyor pazarlarda satılan küçük fırça fuji ve astra kullanılmış jileti yüzde kullandıktan sonra direk çöpe banyo traşında sıfır jilet 4 traştan sonra çöpe 10 günde bir kullanınca bi paket iki ay gidiyor. Dinimize göre o bölgede tüy uzatmak caiz değil en fazla 40 gün süre veriyor alimler
(30/12/2018, Saat: 19:06)Monarch Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnşaallah bu gidişle resim paylaşan olmaz
(03/02/2019, Saat: 19:55)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son üç yıllık deneyim ile arko sabun jellerde mentol olduğunda yanma yapıyor pazarlarda satılan küçük fırça fuji ve astra kullanılmış jileti yüzde kullandıktan sonra direk çöpe banyo traşında sıfır jilet  4 traştan sonra çöpe 10 günde bir kullanınca bi paket iki ay gidiyor. Dinimize göre o bölgede tüy uzatmak caiz değil en fazla 40 gün süre veriyor alimler

Maide33 e gore, ulkemizde cokca olan fesat cıkaranların da elini ayaklarını capraz kesmek lazım, ama yapmıyoruz, o yuzden her yazılana cok takılmayın.
Neden bahsettim, bu din konuları biraz hassas konular, oradan ornek verirsek yapmayan bizden degil sonucu cıkmasın. Saglıklı sıhhatli aklınıza yatan ne ise onu yapın komsular.
(03/02/2019, Saat: 19:55)AC@DC Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son üç yıllık deneyim ile arko sabun jellerde mentol olduğunda yanma yapıyor pazarlarda satılan küçük fırça fuji ve astra kullanılmış jileti yüzde kullandıktan sonra direk çöpe banyo traşında sıfır jilet  4 traştan sonra çöpe 10 günde bir kullanınca bi paket iki ay gidiyor. Dinimize göre o bölgede tüy uzatmak caiz değil en fazla 40 gün süre veriyor alimler

Hesapta bir hata var gibi :
1 pakette 5 adet jilet x 1 adet jilet ile 4tıraş x 10 günde 1 tıraş ===> 1 paket ile 200 gün tıraş
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
saygıdeğer komşum, alimler dahi kendi aralarında tartışmışlardır, nasıl rahat ediyorsanız öyle tıraş olunuz Smile
@abdussamedy bu işin bir süresi yok isteyen aylık veya haftalık yapar sonucda hijyeni sağlamak sıkıntı edilecek durumlar değil

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kulak - Burun Kılı Tırası dikdik_s 33 21,357 02/02/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: Soner
  Damat Tıraşı rocco 20 13,317 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,537 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,529 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: