Banyo Tıraşı
Koltuk altı için de ile çok keskin olmayan bir jilet ile(gillette goal) sivilcesiz,çok hızlı bir tıraş oluyor ancak hassas bölge için de kullanmayı gözüm hiç kesmedi.
Tıkanmayacak ucu açık banyo jiletleri gayet iyi iş görüyor.

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
Ben de aynen beğenmediğim bıçak ve kokusu uçmuş sabunları vs.. kullanıyorum. Rapira PMS bu iş için gayet uygun, hem piyasada kolay ve bol bulunuyor hem de fiyat olarak cazip.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Herhalde çelik ustura ile banyo tıraşı olan yoktur ? :p Varmı yoksa ? Big Grin

Ben şahsen kartuşlu makineler ve hazır köpük kullanıyorum. Yani öyle alışmışım.
DE makine banyoda bana göre "riskli" Big Grin Big Grin

Mach3 falan alın kullanın zaten haftada bir olduğunuz için uzun süre dayanacaktır.

Birde şu makineyle banyo tıraşı olayı var. Şu philips bodygroom'dan bendede vardı. Bir kez banyo tıraşı için denedim.
Ancak yani... İşte kaptırdım makinaya Big Grin acı vericiydi sanırım ben bir yerde yanlış yaptım Big Grin
Bu işi usturayla yapan varmı?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(01/08/2016, Saat: 18:03)emre4498 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu işi usturayla yapan varmı?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Usturayla koltuk altını detaylı, aşağıları fazla detaya girmeden kabasını almışlığım var.
Eskimiş gilette kartuşları kullanırdım hep, sivilcelenirdi. Yaprak jilet daha sağlıklı.
Şimdi ustura değil ancak ws clasic kullanıyorum. Detaylarda sorun yaşamıyorum.
Sivilcelenme ve batık yok diyebilirim.
(01/08/2016, Saat: 18:35)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskimiş gilette kartuşları kullanırdım hep, sivilcelenirdi. Yaprak jilet daha sağlıklı.
Şimdi ustura değil ancak ws clasic kullanıyorum. Detaylarda sorun yaşamıyorum.
Sivilcelenme ve batık yok diyebilirim.

Buna katılıyorum, kullan - at ya da kartuşlardan çok daha sağlıklı yaprak jilet. Milletin korktuğu kadar da bir korkulacak yanı yok yaprak jiletin , kullan-at ya da kartuş ne kadar riskliyse bu da o kadar riskli, hatta wilkinson sword çok daha az riskli bana göre.
Arkadaşlar malum forumda kartuşlular vs De konusu çok var
hangisi daha çok tahriş yapar vb

Konum ve sorum şu
Afedersiniz etek bölgesi tıraşında kartuşlu kullanırım yıllardır ve o bölgeyi tersten alırım.Aynı yerden defalarca geçerek
ve hiç sorun yaşamam bildiğiniz kazıyarak almama rağmen

Geçen o bölge için DE aldım. Yine tersten aldım ve bir bölgeden bu kez bir kez geçtim.Kazımadım nazik yaptım
sonuç
onlarca batık ve kızarıklık

Acaba diyorum kartuşlular daha az mı tahriş batık vb yapıyor D: ?
qxw4ly.jpg
Geleneksel tıraş işin keyif kısmı. Söz konusu hassas bölgeler olunca keyiften hobiden feragat etmek gerek. En düşük riskle işlemi tamamlamak için Derby banyo, Permatik banyo gibi bu iş için üretilmiş bıçakları kullanmak bence en mantıklısı.
(14/01/2017, Saat: 00:08)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar malum forumda kartuşlular vs De konusu çok var
hangisi daha çok tahriş yapar vb

Konum ve sorum şu
Afedersiniz etek bölgesi tıraşında kartuşlu kullanırım yıllardır ve o bölgeyi tersten alırım.Aynı yerden defalarca geçerek
ve hiç sorun yaşamam bildiğiniz kazıyarak almama rağmen

Geçen o bölge için DE aldım. Yine tersten aldım ve bir bölgeden bu kez bir kez geçtim.Kazımadım nazik yaptım
sonuç
onlarca batık ve kızarıklık

Acaba diyorum kartuşlular daha az mı tahriş batık vb yapıyor D: ?

Yuma ve tersten almamak kaydıyla temiz sağlıklı tıraş sağlanabilir
Neden tersten tıraş olup sinekkaydıyı zorlayasınız ki zaten hassas Huh
Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kulak - Burun Kılı Tırası dikdik_s 33 21,504 02/02/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: Soner
  Damat Tıraşı rocco 20 13,439 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,878 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,798 10/05/2013, Saat: 23:49