Razor Bump / Sakal Dönmesi / Kıl Dönmesi / Batık
Aspirin kolonya olayını açıklayabilecek biri varmıdır? Traş sonrasımı kullanılacak? Yoksa süreklimi kullanılacak? Bu karışım dışında önerebilceğiniz eczaneden alınabilcek muadil krem vs yokmudur?
(17/12/2017, Saat: 18:43)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aspirin kolonya olayını açıklayabilecek biri varmıdır? Traş sonrasımı kullanılacak? Yoksa süreklimi kullanılacak? Bu karışım dışında önerebilceğiniz eczaneden alınabilcek muadil krem vs yokmudur?

Tüm kozmetik ürünler geçici çözümdür. Kıl dönmesi yaşayanların genel sıkıntısı, dönen kılların kıvırcık bir yapıya sahip olmasından kaynaklanır. Düz uzayan kıl eğer çok derinden kesilmemişse uzama sürecinde cilde batmaz. Ama kıvırcık kıl döner ve batar. Bu durumu yaşayanlara kılların uzayıp cilde batma sürecine ulaşmadan, yani en fazla üç günde bir tıraş olmalarını öneririm. Bir çözüm daha var ama acılı. Şahsen uyguladığım ve başarılı olduğum bir yöntemdir. Hangi kıllarınız dönüyorsa ucunu çıkarttiktan sonra cımbızla çekin alın. Bunu yılmadan, çıktıkca üç beş kez yaparsanız kıl kökü imha oluyor ve o kıl artık çıkmıyor. Hijyene dikkat tabii. Saçlarım sakallarım uzadıkça kıvrılan cinstir. Özellikle boyun bölgemde yıllarca kıvrılıp batıp durdular. Birgün yeter artık dedim ve aldım cımbızı elime, on beş civarı sürekli kıvrılıp batan kılı kökünden çekip aldım. Bunu yaklaşık beş altı kez yaptım ve sonunda rahata erdim. Şimdi dilediğim şekilde tıraş oluyorum; ters, düz, ustura, feather jilet, R41, iki perde, üç perde hiç farketmiyor; sıfır kıl dönmesi, sıfır tahriş. Yıllarca çektiğim çileye bu şekilde son verdim. Şimdi ise yaşım elli olunca keşke birileri de zamanında beni uyandırsaydı da bu kadar sene uğraşmasaydım diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.
Komsum kıl donmesi cogunlukla cok yakın tıras olma isteginden oluyor. Cilde sıfıra sıfır kılı kesince, kıl cilt altında dısarı cıkamadan buyuyebiliyor.
Su toplama vs. olursa aseton surdugunuz bir kulak pamugu ile silerek orayı, deriyi inceltip kılın cıkmasına yardımcı olabilirsiniz, en kısa yolu, Niko komsumun dedigi gibi cımbızla kılı cilt altından kurtarmak veya komple yolmaktır.
Tıras sonrası sap kullanıp durulanması, witch hazel gibi urunler surece yardımcı ek urunlerdir.
https://www.razorus.com/urun/t-n-dickins...nik-473-ml
https://www.extrashaving.com/omega-sap-tasi--340

Bu is icin yapılmıs spesifik ve ozel urunlerde vardır ama sahsen kullanmadım yorum yapamıyorum.
https://www.razorus.com/GiGi-No-Bump-Top...R-326.html

En guzeli yakın purussuz tıras takıntısından kurtulup sakal cıkıs yonlerinize uygun olarak WTG-XTG olarak 2 perde tıras olup sıkıntısız zevkli tıraslarınıza devam etmenizdir.
(17/12/2017, Saat: 18:43)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aspirin kolonya olayını açıklayabilecek biri varmıdır? Traş sonrasımı kullanılacak? Yoksa süreklimi kullanılacak? Bu karışım dışında önerebilceğiniz eczaneden alınabilcek muadil krem vs yokmudur?

Aspirin + Kolonya karışımı, evde kendinizin yapabileceği kısa yoldan bir çözümdür. Elbette piyasada buna muadil bir çok ürün vardır. Buradaki amaç, ihtiyacımız olan salistik asit elde etmek.

Ben Pinaud'un Bump Repair Gel isimli ürününü kullanıyorum ve çok memnunum. İçeriğinde Salistik asidin yanısıra, cilde faydalı diğer yardımcı maddeler de var. İmpa'dan almıştım ancak ilgi görmeyince Mustafa bey tekrar getirmedi sanırım.

Kiehl's Razor Bump Relief çok olumlu yorumlarını okuduğum bir diğer ürün. Bu ürünü sadece Kiehl's mağazalarında bulabiliyorsunuz, internetten satışı var mı bilmiyorum. Ürünle alakalı forumumuzda yorumlar mevcut, buna da bi bakın derim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Yakın zamanda problemli cilt ile alakalı bir şeyler yazmayı planlıyorum. Öncesinde buraya bir iz bırakalım:

Batık cımbızı diye bir cımbız çeşidi var, kullanması nispeten zor ve acılı olabilmesine rağmen batıkları ciltten söküp almada üstüne yok.

Ayrıca problemli ciltte kendiminkinin üzerine tanımıyorum. Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ben tıraş olduktan sonra batıkları tespit edip sivri uçlu cımbızla uçlarını dışarıya çıkartıp iyileşmeye bırakıyorum. batık olan kılın çekilmesi daha mı doğru ?
yurtdışında sorunlu kıllar için fırçalar satılıyor ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorunm.
81MWhxb%2BhzL._SX522_.jpg
https://www.amazon.com/Exfoliating-Brush...87&sr=1-11

Benzer amaçla forumda bahsedilen tıraştan bir sonraki gün yüzü arko ile köpürtüp fırçalama ve durulama yöntemi de denenebilir.
(17/12/2017, Saat: 21:12)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aspirin + Kolonya karışımı, evde kendinizin yapabileceği kısa yoldan bir çözümdür. Elbette piyasada buna muadil bir çok ürün vardır. Buradaki amaç, ihtiyacımız olan salistik asit elde etmek.

Ben Pinaud'un Bump Repair Gel isimli ürününü kullanıyorum ve çok memnunum. İçeriğinde Salistik asidin yanısıra, cilde faydalı diğer yardımcı maddeler de var. İmpa'dan almıştım ancak ilgi görmeyince Mustafa bey tekrar getirmedi sanırım.

Kiehl's Razor Bump Relief çok olumlu yorumlarını okuduğum bir diğer ürün. Bu ürünü sadece Kiehl's mağazalarında bulabiliyorsunuz, internetten satışı var mı bilmiyorum. Ürünle alakalı forumumuzda yorumlar mevcut, buna da bi bakın derim.

Kiehl’s sipariş ettim. Bakalım iyi gelecekmi
Razor bump benim geleneksel tıraşa başlama sebebimdir,geleneksel tıraş öncesinde yıllarca bu sorunla uğraşmış biri olarak naçizane tecrübemi paylaşayım başlarda bolca aspirinli kolonyaya ihtiyaç duyuyordum ama şimdi aspirinli kolonya kullanmaktan ziyade kenarda bulundurduğum bir çözüm oldu.sık ekipman değiştirmek sorunu arttırıyor. Düzenli olarak temel ekipmanlarımı kullandığım zaman uzun süreler sıfır sorunla devam edebiliyorum ama ne zaman sıkılıp başka ürünleri kullanmaya başlasam kızarıklıklar başlıyor
merak eden olursa denediklerim içerisinden en sorunsuz bulduğum ekipmanlar şunlar
progress+personna(blue) jilet+proraso yeşil sabun+zaza şap+ proraso yeşil aftershave.
(özellikle jiletin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum)

Arkadaşların da bahsettiği gibi aspirinli kolonya veya benzer amaçlı losyonlar ancak geçici bir çözüm olabiliyor,doğru tıraş tekniği ve doğru ekipmanları bulmaya odaklanmak
daha kalıcı bir çözüm olacaktır.
@Sonmezturk komşum,
Önlem tedaviden iyidir Smile
@ooppss komşuma katılıyorum..
Yıllarca çene bölgemde bu sorunu yaşadım ve her türlü ürünü denedim..
Kalıcı çözümü iyi teknik, uyumlu ekipman, ve sorunlu bölgeyi mild olarak (adjustable aletle daha düşük ayarda) üstadların daha önce bahsettiği gibi wtg/ctg olarak almakta buldum.
Daha doğrusu çene bölgem için @dikdik_s üstadın önerisi ile ideal kesimi sağdan sola soldan sağa yaparak dolayısıyla doğru açıyı koruyarak cilt altına girmeden kesmekte buldum.. Burdan bir daha Serdar üstada teşekkürler. Umarım sizdede işe yarar komşum..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,916 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  Bump Patrol? interrr 0 2,288 27/01/2017, Saat: 11:14
Son Yorum: interrr
  The Body Shop Maca Root Razor Relief totan35 19 25,287 27/10/2016, Saat: 19:21
Son Yorum: corpus36
  Kiehl's Razor Bump Relief FloydianDM 26 31,797 19/12/2014, Saat: 19:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  kıl dönmesi spreyi papillon21 1 5,597 26/05/2014, Saat: 17:38
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: