Razor Bump / Sakal Dönmesi / Kıl Dönmesi / Batık
(19/04/2012, Saat: 11:59)provista Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/03/2012, Saat: 01:24)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/03/2012, Saat: 01:00)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aspirin+tıraş kolonyası karışımı ile büüyük ölçüde azalttım diyebilirim.
50 ml tıraş kolonyasına 1000mg ezilmiş aspirin tozu... bir gün bekle, sonra kullan....
Saygılar

bunu tam karıstırmanın yolunuda buldum hocam
10 ml tıraş kolanyası
ufak cezvede ısıtarak
1000 mg toz salisilik asit içinde eritip
tıraş kolonyası ile karıstırınca

homojen olarak karışmış oluyor tekrar tekrar cözünmüyor digerindeki gibi kullanmadan çalkalamak gerekmiyor

orco hocam saygılar,
merak ettiğim bir husus var.
şimdi asprinleri ezip, cezve ile ısıttığınızı söylüyorsunuz.
ancak alkollü ürünü ısıl işleme tabi tuttuğunuzda alkolünü uçurmuş olmuyor muyuz? ayrıca yanan alkolün değişik bir kokusu olur bu işlemde bu sözkonusu oluyor mu?

mesela ben asprin c plus eriteyim dedim mans tıraş kolonyasında ancak olmadı- yani asprin parçaları şişe altında birikti- tortu oluşturdu- çalkalayarak kullansam bile elime gelen aspirin tortuları kolonya ile birlikte cildime temas ediyor.

sizin bu açıkladığınız yöntem ile durum çözülüyor mu?
evet

bu şekilde az miktar kolanyada (son yapışımda ezmedende yaptım ısınınca hemen eriyorlar) kolanyanın rengi bozulmadı dibindede tortu olmuyor

az iktardan kastım aspirinlerin sıvıya temasını saglayacak kadar sadece
falzası dediginiz gibi ısındıgı yada alkolu uctugu icin
hem etkisini kaybedebilir hemde kokusunu bozabilir

bu şekilde sorun kalmadı
(denemelerinizi dibinde azıcık kalmış kolanyalarla yaparak israfı onleyebilirsiniz)
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(19/04/2012, Saat: 14:22)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 11:59)provista Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/03/2012, Saat: 01:24)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/03/2012, Saat: 01:00)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aspirin+tıraş kolonyası karışımı ile büüyük ölçüde azalttım diyebilirim.
50 ml tıraş kolonyasına 1000mg ezilmiş aspirin tozu... bir gün bekle, sonra kullan....
Saygılar

bunu tam karıstırmanın yolunuda buldum hocam
10 ml tıraş kolanyası
ufak cezvede ısıtarak
1000 mg toz salisilik asit içinde eritip
tıraş kolonyası ile karıstırınca

homojen olarak karışmış oluyor tekrar tekrar cözünmüyor digerindeki gibi kullanmadan çalkalamak gerekmiyor

orco hocam saygılar,
merak ettiğim bir husus var.
şimdi asprinleri ezip, cezve ile ısıttığınızı söylüyorsunuz.
ancak alkollü ürünü ısıl işleme tabi tuttuğunuzda alkolünü uçurmuş olmuyor muyuz? ayrıca yanan alkolün değişik bir kokusu olur bu işlemde bu sözkonusu oluyor mu?

mesela ben asprin c plus eriteyim dedim mans tıraş kolonyasında ancak olmadı- yani asprin parçaları şişe altında birikti- tortu oluşturdu- çalkalayarak kullansam bile elime gelen aspirin tortuları kolonya ile birlikte cildime temas ediyor.

sizin bu açıkladığınız yöntem ile durum çözülüyor mu?
evet

bu şekilde az miktar kolanyada (son yapışımda ezmedende yaptım ısınınca hemen eriyorlar) kolanyanın rengi bozulmadı dibindede tortu olmuyor

az iktardan kastım aspirinlerin sıvıya temasını saglayacak kadar sadece
falzası dediginiz gibi ısındıgı yada alkolu uctugu icin
hem etkisini kaybedebilir hemde kokusunu bozabilir

bu şekilde sorun kalmadı
(denemelerinizi dibinde azıcık kalmış kolanyalarla yaparak israfı onleyebilirsiniz)
teşekkür ederim desteğiniz için
15 tane aspirini ezip,250 ml kolonyanın içine karıştırdım.Acaba aspirin oranı azmı oldu?
İlk kullandığım formül,Arko tıraş kolonyası içine yani 250 ml 3000 mg asprin attım.Alkol fazla olduğu için çok kuvvetli ve keskin oldu.

Bana uyan formül, 3000 mg aspirin 50 ml kolonya içinde eritip yani bir gece bekleyip 200 ml su ilave ettim.

Kullanmadan önce kabı baş aşağı çevirip çalkaladım. Hasas cilt için 2.fomülü tavsiye ederim.

Bir ara salsilik asit içeren pomad denemeyi düşünüyorum.
250 ml kolonya'nın içine attıgım 15 tane aspirin,7500 mg ediyor o vakit..Bu seferde fazla kaçmış olmasın Smile
Arkadaşlar Razor Bump tam olarak soldaki fotografta görülen kızarıklıklar mı acaba ?

razor-bumps1.jpg

Benimde boyun bölgemde oluyor (yogunlugu da fotograftaki kadar, belki biraz daha fazla). Traşın ardından kanıyor birde, gömleğin yakasını mahvediyor Smile. Ben bu kanamaları sakalın çıkış yönünde traş olmadığı için kanattığı mı sanıyordum ama bende olan da razor bump mı şimdi ?
www.BarbarosRazors.com

http://www.wikihow.com/Treat-Razor-Burn
http://www.ehow.com/how_5064021_soothe-razor-bumps.html
http://www.itsbeauty.com/bakim/glycolic_acid
PROCE.Dergi.logo.jpg

Osma firmasının şaplı sabunu var.
Tend skin'li sabun neden olmasın....
Biraz Zihni Sinir procesi gibi oldu...

Üç defa tıraş oldum,Tendskin ile aynı etkiye sahip,bilmiyorum mantıklı mı? sağlıklı mı?

10 gr. toz aspirin'i 30 ml gliserinle karıştırıp 1 adet rendelenmiş arko'ya iyicice karıştırdım.İlk yapıldığı zaman köpürmedi,24 saat sonra biraz köpürdü.48 saat sonra köpürmesi normale döndü.
Sabun formu aynı proraso gibi yumuşak,sertleşmiyor.

[img]SANY0006_zps3720f821.jpg[/img]
(06/06/2013, Saat: 16:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PROCE.Dergi.logo.jpg

Osma firmasının şaplı sabunu var.
Tend skin'li sabun neden olmasın....
Biraz Zihni Sinir procesi gibi oldu...

Üç defa tıraş oldum,Tendskin ile aynı etkiye sahip,bilmiyorum mantıklı mı? sağlıklı mı?

10 gr. toz aspirin'i 30 ml gliserinle karıştırıp 1 adet rendelenmiş arko'ya iyicice karıştırdım.İlk yapıldığı zaman köpürmedi,24 saat sonra biraz köpürdü.48 saat sonra köpürmesi normale döndü.
Sabun formu aynı proraso gibi yumuşak,sertleşmiyor.

[img]SANY0006_zps3720f821.jpg[/img]

Proje zihni sinir ise tutacağından eminim Smile İhtilaf üstadım etkisi tendskin ile tamamen aynımı.tendskin içerisinde alkol var bunda yok etkilerinde hiç farklılık yokmu.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Etkisi aynı
Bir sonraki versiyonda aspirini,mümkün olan en az alkol ile eritip (bir gece bekletip) sabuna karıştıracağım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,919 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  Bump Patrol? interrr 0 2,290 27/01/2017, Saat: 11:14
Son Yorum: interrr
  The Body Shop Maca Root Razor Relief totan35 19 25,307 27/10/2016, Saat: 19:21
Son Yorum: corpus36
  Kiehl's Razor Bump Relief FloydianDM 26 31,808 19/12/2014, Saat: 19:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  kıl dönmesi spreyi papillon21 1 5,600 26/05/2014, Saat: 17:38
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: