Razor Bump / Sakal Dönmesi / Kıl Dönmesi / Batık
@inceptum güzel yazmış
ilk önce hazırlık ve temizlik

Alkol ve aspirin aşındırıcı ve temizleyicidir.
Problemli bölgeleri temizler ve iltihapla kalınlaşmış derinin şişliğini indirir ve incelterek alttaki sakal daha rahat çıkar.Alkol ve aspirin tüm sürüldüğü yüzeyi inceltir.Cilti ince ve açık renk olanları bir ton daha açabilir.Cild incelmesi çok iyi bir şey değildir yani sürekli ve yoğun kullanım sakıncalı

Doğru olan bu tür ürünleri az kullanarak hatta bırakarak sağlıklı tıraş olabilmektir.

Eskiye nazaran bu ürünlere daha az ihtiyaç duyuyorum.Zamanla bırakmayı umuyorum
(04/05/2013, Saat: 20:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kullandığım formül,Arko tıraş kolonyası içine yani 250 ml 3000 mg asprin attım.Alkol fazla olduğu için çok kuvvetli ve keskin oldu.

Bana uyan formül, 3000 mg aspirin 50 ml kolonya içinde eritip yani bir gece bekleyip 200 ml su ilave ettim.

Kullanmadan önce kabı baş aşağı çevirip çalkaladım. Hasas cilt için 2.fomülü tavsiye ederim.

Bir ara salsilik asit içeren pomad denemeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar başılığı inceleye inceleye bu mesajdaki 50/3000 formülünü uygulamaya karar verdim.

Bir adet sarımsak döveceği, bir adet havan, solusyonu depolamak için iki adet cam şişe ile 50ml kolonya, (500X6 kutu) 3000 mg aspirin ve 200ml su hazır beni bekliyor. Tongue

Ancak alkollü aspirini ısıtıp eritecek miyim yoksa eritmeyecek miyim?

Yok eğer eriteceksem doğrudan 50/3000 formülünü mü ısıtacağım yoksa daha az bir ısıtılmış alkol içinde eritip sonradan üzerine 50ml'ye kadar ilave alkol mü ekleyeceğim ona karar veremedim.

Geçenlerde küçük bir deneme yaptım. Tam erimeyen aspirinden hiç hoşlanmadım.

Allah aşkına şu garibana bir yardım eli uzatın.
Aspirin kolonya içerisinde tamamen çözülmüyor zaten.
Siz önce iyice toz haline getirin sonrasında tam ezilmemiş olma ihtimaline karşın kolonya içerisnde çok hafif ısıtın fazla değil ılık dercesinden bir tık fazla.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Ya benim kafam yine karıştı Blush

aspirin_5577.jpg
(Elimdeki Aspirin bu)

Şimdi bu kutunun yanında "her tablette 500mg aselsilik asit vardır." gibisinden bişeyler yazıyor.

3000 mg aspirin için kaç hap ezmem gerekiyor.

6 Kutu mu? Bir kutuda da iki plaka hap olduğunu hesaba katarsak; 12 plaka dolusu hap mı?
Yoksa sadece 6 tane hap mı?
Ya da tablet derken plakaları mı kastediyor? Öyle ise 3 kutu =12 plaka mı?
sadece 6 hap
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(02/09/2013, Saat: 22:50)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sadece 6 hap

Üstat eline diline sağlık.
Teşekkür ettim.
resminide çektim ne olduğunu anlamadım sivilcemidir batıkmıdır nedir neden olur. nasıl tedavi edebilirim ? sakal çıkış yönüne tıraş olmama rağmen böyle şeyler ortaya çıkıyor nasıl çözebilirim bunu ? üsttekide ilk önce alttaki gibiydi gergin bir şişlik ve bol acı şeklinde. yukarıdaki kendi kendine geçer derken altta bugun sabah uyandıgımda yeni bir tane daha eklendiğini gördüm. bunları nasıl tedavi edebilirim ? tekrar çıkmasını nasıl önlerim ?

http://imgim.com/5077incir1371248.jpg

buda biraz daha uzaktan

http://imgim.com/5121inciz6957877.jpg

mühle r89 grande - arko sabun kullanıyorum. traş öncesi yüzümü uzun süre ılık suda bekletiyorum, sabunu tasta köpürtüyorum. traş sonrası şap ve arko extra sensitive kullanıyorum.
Geçenlerde fark ettim yanakla boyunun birleştiği kör noktada sivilce gibi bir şişlik vardı.Dün tekrar farkettim yine vardı, biraz kurcaladım, sakalın ucunu çıkardım.

Sonra bizim hatun ufak bir ameliyat etti, baya uzamış,
1cm kadar ve kökü iltihap yapmış. Hiç başıma gelmemişti.Huh
24 saatte şişlik anca inmişti.
Biraz daha kurcaladık, yine kör noktaların birinde şişlik olmadan bir tane daha vardı. Yılan şeklini almış o da.İltihap yapmamış neyseki.

Velhasıl ara sıra kontrol ettirmekte fayda varmış Exclamation

(26/11/2013, Saat: 01:11)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ahh ahh.Bilirim üstadım geçmiş olsun.Aynen yaşadım dediklerinizi.Hatta şu an bir tane var yine.Ama cımbız ucuyla tutarken kırıldı.Uzamasını bekleyeceğim. Undecided

üstad 2.birisinin tarayıp yardım etmesi de fena olmuyormuş Tongue

Hatun kişileri siyah nokta avcısı olarak da kullanmak lazım.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,919 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  Bump Patrol? interrr 0 2,290 27/01/2017, Saat: 11:14
Son Yorum: interrr
  The Body Shop Maca Root Razor Relief totan35 19 25,308 27/10/2016, Saat: 19:21
Son Yorum: corpus36
  Kiehl's Razor Bump Relief FloydianDM 26 31,810 19/12/2014, Saat: 19:58
Son Yorum: DelikanliTiras
  kıl dönmesi spreyi papillon21 1 5,601 26/05/2014, Saat: 17:38
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: