Zeytune Tıraş Sabunu
(10/04/2015, Saat: 12:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bulduğunuz için teşekkürler ama benim yaşadığım Ottoman Naturel faciasını da okumanızı tavsiye ederim. Maalesef şimdiye kadar küçük Türk üreticilerden işe yarar bir sabun bulamadık.
Komşum okumuştum o acı tecrübeyi :-) Bakalım hayırlısı. Ürünün sitesini görünce biraz müsbet bakıyorum açıkçası. Çünkü sabun kursları vs varmış
(10/04/2015, Saat: 13:13)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum okumuştum o acı tecrübeyi :-) Bakalım hayırlısı.  Ürünün sitesini görünce biraz müsbet bakıyorum açıkçası. Çünkü sabun kursları vs varmış

Aslında içindekilere bakarak Martin amca belki bizim için biraz yorumlayabilir. Bu içerik bir tıraş sabunu yapmaya yeterli midir?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Beşiktaştan alınan sabun sanki farklı bir markaydı bu markanın foruma ilk uğrayışı diye hatırlıyorum. İhtilaf üstat inceleme siparişini vermiş zaten Smile Ahşap kase çok ufak değilse sırf kasesi için bile alınır, tabii fiyatlarına bakmadım.

Yurt içinde neden şöyle akıllı bir üretici yok ki foruma uğrasın arkadaşlar siz ne talep ediyorsunuz bn şöyle yapabilirim desin orta yolu bulalım ve güzel bir sabun yapalım. Kaliteli ve uygun fiyatlı olduktan sonra yurt dışında müşterisi çok. Yabancı forumları takip edenler bilir adamlar italyanın, fransanın köylerindeki küçücük üreticileri bile bulup sabun deniyorlar sonra beğenirlerse nerdeyse tüm forum sipariş geçiyor. Tipsoft tıraş fırçaları da kaliteli ürünlerin yurt dışından sipariş alacağını kanıtladı zaten.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Üstadım eğer sabundan memnun kalınırsa belki iletişim kurularak alternatif sabunlar üretmeleri sözkonusu olabilir. Bu arada ihtilaf üstad da bayağı hızlıymış :-)
benzeri 2 farklı girişim daha mevcut idi
ikisindende pek randıman alınamadı
şuan ülkede kaliteli tıraş sabunu üretebilen bir martin amca var
umarım 2. ye kavuşmuşuzdur diyeceğim ama
sanmıyorum bildiğimiz defne sabunu gibi
belki busefer yanılırız...
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Evet içeriğini inceledim ama içinde tallow yok, coconut oil ve castor oil de yok, kil kullanılması artı puan ama ben bu içerikle durabilite (köpüğün uzun süre ciltte sönmeden kalabilme durumu) konusunda pek başarılı olacağını sanmıyorum. Kremsilik ve nemlendiricilik de soru işareti. Büyük ihtimal soğuk prosesle üretildiğinden içindeki doğal gliserin ve sabunlaşmamış zeytinyağı nemlendiricilik sağlayacaktır. Ancak zeytinyağı sabunlarının köpürme problemi vardır. Hele de soğuk suda çok zor köpüren bir sabundur. Bunun üstesinden gelebilmek için hindistan cevizi yağı ile zeytin yağını denegelemek gerekir. Örneğin cellanın bütün sabunlardan kolay ve fazla köpürmesinin gerisinde yoğun hindistan cevizi yağı içermesi vardır. Denemeden haksızlık etmek istemem ama alan arkadaşların sabunu en az 4-5 hafta bekletip sıcak suda köpürterek deneyimlerini paylaşmalarını öneririm.
(10/04/2015, Saat: 13:58)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında içindekilere bakarak Martin amca belki bizim için biraz yorumlayabilir. Bu içerik bir tıraş sabunu yapmaya yeterli midir?
(10/04/2015, Saat: 15:00)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım eğer sabundan memnun kalınırsa belki iletişim kurularak alternatif sabunlar üretmeleri sözkonusu olabilir.  Bu arada ihtilaf üstad da bayağı hızlıymış :-)
Wink
Sevgili @yamtar ahali de beklenti içine girdi Wink
@Strath hocam,merak ettiğimiz AS yi sabırsızlıkla bekliyoruz Rolleyes
(10/04/2015, Saat: 20:06)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wink
Sevgili @yamtar ahali de beklenti içine girdi Wink
@Strath hocam,merak ettiğimiz AS yi sabırsızlıkla bekliyoruz Rolleyes
Arko'nun pek muhterem yetkilileri şu forumu bir okusalar ve ona göre bir ürün çıkartsalar belki de dünyanın en iyi sabunları arasında gösterilir. Ama kendi kendimize sayıklıyoruz böyle :-)
Arko, tıraş kremlerini çok rahat sabun haline getirebilir bunun için yapması gereken aynı malzemeye potasyum hidroksit yerine sodyum hidroksit atması, bunu evde biz de yapabiliriz ama alın size formül
10 gram kositiği 25 gram suda ya da sütte eritin ve soğutun
60 gramlık eritilmiş hindistancevizi yağını bu çözeltiye ekleyin
100 gramlık beğendiğiniz arko tıraş kremini de içine ekleyin mikserde karıştırın ve 48 saat bekletin
48 saat sonra sabununuzu bir kaba basın
5 gün sonra sabun haline gelmiş arkonuzu kullanabilirsiniz
(eskisine göre köpüğün kalıcılığı biraz zayıflar)
@ihtilaf

Hocam AS isteği çok fakat vakit yokki bir de bu sene hem soğuklar hem don olunca benim ham maddeler çok pahalı oldu Big Grin Mandalinanın, bergamotun kendisi yerine esansı ile istiyorsanız başka ama sizdeki şişedeki gibi olsun istiyorsanız beklemek lazım Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 100 47,015 3 saat önce
Son Yorum: Alkali
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 267 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,067,755 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,252 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 873 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,010 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 504,799 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,481 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,616 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,498 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: