6-8 kişi Barbicide'a Girelim
riskli ürün grupları için herkesin bildiği yaygın ve denenmiş bir şeye yönelmekte fayda var sonuçta çok özel traş malzemelerimiz var....

gulutaralı dx de toplasam 4 -5 kez kullandım.
küçük bir sprey kutusuna koyup sulandırmadan sıkıp 10 dakika bekleyip iyice durulayıp bi 15 dakikakda suda bekleterek ertesi gün kullanıyorudım
I've been using Marvcide for a long time without any problems. diyor SRP den Lynn üstad. bu madde ayrıca yağlama yapıp ve pası önlüyormuş gireceksek buna girelim, danayı bırakıp, deveye girmek gibi olsun

http://www.wmmarvyco.com/Mar-V-Cide1.html

Disinfects, Cleans, Lubricates, Cools Blades and Prevents Rust Acts as a Bactericide. Leaves a light lubricating film on clipper blade that reduces friction, smooths the clipping action and prolongs the effective life of the blade
(17/04/2015, Saat: 15:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullanım talimatına göre dezenfektan amacıyla 1e 15 seyrelterek genel kullanım amaçlı 1/32 seyreltilerek kullanılıyor. Tek bir ustura için 10ml Barbicide bile yeter ne olcak sırf bıçağın üstü kaplanacak. DE aletleride Dezenfekte ederken dar ve uzun bir bardak kullanarak Barbicide kullanımı en aza indirilip en efektif şekilde kullanılabilir. Bu sayede 8e bölsek 240ml barbicide herkese uzun uzun gider, yeter de artar bile Smile Ama kargo parası değer mi onu bilmem. Onun yerine şehir şehir gruplaşıp elden dağıtım yapılsa hem sohbete, buluşmaya bahane çıkar hem kargo parasının önüne geçilir. Firma 8 lirada kargo alsa 112+8 120 lira eder kafa başı 15 TL olur. İstanbullular olarak rahatsınız tabi bn İzmirde nasıl 8 kişi toplucam Big Grin

Komşum kargo ücretsiz. 112 TL toplam fiyat. Ben de elden vermeyi tercih ederim. Ben bunları güzelce şişelerim ama kargoların hali malum. Akar falan bütün kargolar pırıl pırıl gider sahiplerine Big Grin
(17/04/2015, Saat: 15:11)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: riskli ürün grupları için herkesin bildiği yaygın ve denenmiş bir şeye yönelmekte fayda var sonuçta çok özel traş malzemelerimiz var....

gulutaralı dx de toplasam 4 -5 kez kullandım.
küçük bir sprey kutusuna koyup sulandırmadan sıkıp 10 dakika bekleyip iyice durulayıp bi 15 dakikakda suda bekleterek ertesi gün kullanıyorudım

Komşum benim de Barbicide için bu konuyu açmış olma nedenim bu. Çok yaygın ve denenmiş bir ürün olması.

(17/04/2015, Saat: 15:12)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: I've been using Marvcide for a long time without any problems. diyor SRP den Lynn üstad. bu madde ayrıca yağlama yapıp ve pası önlüyormuş gireceksek buna girelim, danayı bırakıp, deveye girmek gibi olsun

Disinfects, Cleans, Lubricates, Cools Blades and Prevents Rust Acts as a Bactericide. Leaves a light lubricating film on clipper blade that reduces friction, smooths the clipping action and prolongs the effective life of the blade

Komşum bunu Türkiye'de bulamayız gibi geliyor bana. Sad
(17/04/2015, Saat: 15:12)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: I've been using Marvcide for a long time without any problems. diyor SRP den Lynn üstad. bu madde ayrıca yağlama yapıp ve pası önlüyormuş gireceksek buna girelim, danayı bırakıp, deveye girmek gibi olsun

Üstadım yurtiçi bulunabiliyorsa bu da çok iyi bir ürün olur.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Üstat çok iyi dediniz fakat Mar-V-cide'in Türkiye Distribütörü yok ve Türkiye'de satanı da yok. Yurtdışından bu tarz temizlik maddeleri gelirken gümrükte takılır mı acaba? Eğer takılıyorsa yurtdışına çıkan bir üyemizin getirmesi lazım.

(17/04/2015, Saat: 15:12)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kargo ücretsiz. 112 TL toplam fiyat. Ben de elden vermeyi tercih ederim. Ben bunları güzelce şişelerim ama kargoların hali malum. Akar falan bütün kargolar pırıl pırıl gider sahiplerine Big Grin

Kargo ücretsizse kafa başı 14 kira eder. İzmirde bir grup toplayamazsak bende size eklenebilirim komşum
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Glutaraldehit kullanmışlığım var karbonu yüksek olan çelikten mamul tıraş aletlerinizi mesela usturalarınızı yarım saat bile bırakınca kesinlikle karartıyor haberiniz olsun. Kaplama olan DE ler için birşey diyemeleceğim. Şimdi propanol alkol aldım onun içinde saatlerce dursa da kararma olmuyor. Bunu hastanede o duvarda asılı olan dezenfektan solüsyonların içinde de kullanıyorlarmış
@Straht gemiyle yanaşırsın boğaza elden ulaştırırız Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/04/2015, Saat: 15:19)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Glutaraldehit kullanmışlığım var karbonu yüksek olan çelikten mamul tıraş aletlerinizi mesela usturalarınızı yarım saat bile bırakınca kesinlikle karartıyor haberiniz olsun. Kaplama olan DE ler için birşey diyemeleceğim. Şimdi propanol alkol aldım onun içinde saatlerce dursa da kararma olmuyor. Bunu hastanede o duvarda asılı olan dezenfektan solüsyonların içinde de kullanıyorlarmış

Evet Glutaraldehit liste dışı kaldı arkadaşlar Sad Bence konuyu dağıtmalayalım. Konu 8 kişi birleşip Barbicide alalım konusu 4 sayfadır bütün alternatifleri konuştuk ama bir tek Chinaski komşum katıldı. Yok mu başka katılan? Smile
(17/04/2015, Saat: 15:23)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet Glutaraldehit liste dışı kaldı arkadaşlar Sad Bence konuyu dağıtmalayalım. Konu 8 kişi birleşip Barbicide alalım konusu 4 sayfadır bütün alternatifleri konuştuk ama bir tek Chinaski komşum katıldı. Yok mu başka katılan? Smile

Bn bir önceki mesajımda katılmıştım komşum.

(17/04/2015, Saat: 15:19)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Straht gemiyle yanaşırsın boğaza elden ulaştırırız Smile

Daha çıkmadım komşum gemiye, bu tarz ekstrem şeylere gerek yok. PTT kargo hala ulaşabiliyor bana Big Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: