3017
(18/04/2015, Saat: 19:19)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SE ve Rus jileti incelemeleri bitince ben de aranıza Speick Active ile katılacağım arkadaşlar. Smile

Edit: Speick Active'in adam gibi tıraş etmesi için kullanılması gereken miktar düşünülünce benimki sanırım 1-2 hafta anca sürer Big Grin

Bekliyoruz komşum. Smile

(18/04/2015, Saat: 20:51)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben biraz isin kolayina kaciyorum ve zaten baya azalmis olan ve cabuk tükenen RazoRock Son of Zeus sabunuyla aksiyona katiliyorum  Wink

Yalniz ben kendime bir de istisna olusturuyorum ve haftada bir defa istedigim baska bir sabuna gecme hakki veriyorum  Big Grin

Aldığım duyumlara göre Zeus pek dayanamamış, var mı yeni bir aday?

(19/04/2015, Saat: 00:13)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben zaten sabunlarımı ve kremlerimi rotasyona sokmuyorum pek. En fazla iki sabunu kullanıyorum eş zamanlı olarak, o da birini 1 hafta kullanıyorsam diğerini alıp 1-2 hafta da onu kullanıyorum.
O yüzden yarısı kalmış olan "Tiki Fougere" sabunumla maratona katılmak benim için zorlayıcı bir değişiklik olmayacaktır Smile.

Başlangıç tarihini not alıp imzaya eklersek ve konuda bulunursa takip edebilmemiz açısından daha iyi olur komşum. Yoksa liste uzadıkça başa çıkamayız. Aynısını @theunnamed komşum için de yazmış olayım.

(19/04/2015, Saat: 00:56)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Topu topu iki tane sabunu olan bizim gibi garibanlara da kontenjan var mıdır? Smile

Valla iki sabun da olsa birini seçip ben bunu bir ay aralıksız kullanacağım ya da bitireceğim dersen komşum başımızın üstünde yerin var. Smile

(19/04/2015, Saat: 01:20)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aleksey komşu şimdi sen bir dünya yeni sabun aldın, şimdi onların nasıl bir şey olduğunu denemeden nasıl tek bir sabunla idare edeceksin merak ediyorum Smile

Masamda alıp alıp kokladığım Tiki The Captain hiç yardımcı olmuyor ama senin de belirttiğin gibi komşum sabunlar ve aftershaveler konusunda sıkıntılarım var. Big Grin Bana kalsa ben daha kaç ayakkabı kutusu doldururum sırf sabun alarak @naayi komşum ve @cihankeskin komşum iyi bilirler. Bir yerden sonda delilik yani kabul ediyorum. Her bir sabunu elime aldığımda kokladığımda bana ayrı bir keyif veriyor. Ancak farkettim ki kullanmadığım zaman sadece bir alışveriş çılgınlığına dönüşüyor bu. Kullanmak lazım. Bu 3017 yolculuğu ile hem ürünleri kullanıp, hem de aldığım keyfin odak noktasına yeni ürünler satın almayı değil, aldığım ürünlerin tadını çıkarmayı koymak istiyorum. İşin özü biraz da bu harika ürünlerin keyfini çıkarmak olduğu için çok sorun yaşamam diye umuyorum.

Ayrıca bazıları bitsin ki yerine yenileri gelsin değil mi? Big Grin
Çeşitlilik olayı sizin için en iyisini bulana kadar kötü olan ürünleri kullanırken (kalite olarak kötü değil, sizinle uyumu kötü) sıkılmayı engelleyen bir şey benim için, ha bir de tabii foruma sürekli aynı Günün Tıraşı fotoğrafını koymamak için değiştiriyorum Smile Yoksa PannaCrema sabun, Wester Bros. ustura, Semogue 1305 ve kendi tıraş losyonum ile her gün tıraş olabilirim. 70 Gramlık arko bile gün aşırı tıraşta 4-6 ay idare ediyorsa 100-150 gramlık triple milled sabunlar ne kadar sürede biter acaba Big Grin

@Aleksey komşum daha hiç sentetik fırça sahibi olmadım fakat herkes hayvan kılı fırçalara göre çok daha az sabun/kremle aynı köpüğü yaptıklarını söylüyor, siz bu maceraya sentetik fırça ile girmek istediğinizden emin misiniz? Şöyle sabun katili bir chubby mi alsak Big Grin
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(19/04/2015, Saat: 10:32)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çeşitlilik olayı sizin için en iyisini bulana kadar kötü olan ürünleri kullanırken (kalite olarak kötü değil, sizinle uyumu kötü) sıkılmayı engelleyen bir şey benim için, ha bir de tabii foruma sürekli aynı Günün Tıraşı fotoğrafını koymamak için değiştiriyorum Smile Yoksa PannaCrema sabun, Wester Bros. ustura, Semogue 1305 ve kendi tıraş losyonum ile her gün tıraş olabilirim. 70 Gramlık arko bile gün aşırı tıraşta 4-6 ay idare ediyorsa 100-150 gramlık triple milled sabunlar ne kadar sürede biter acaba Big Grin

@Aleksey komşum daha hiç sentetik fırça sahibi olmadım fakat herkes hayvan kılı fırçalara göre çok daha az sabun/kremle aynı köpüğü yaptıklarını söylüyor, siz bu maceraya sentetik fırça ile girmek istediğinizden emin misiniz? Şöyle sabun katili bir chubby mi alsak Big Grin

MWF ve sentetik benim icin cok iyi anlasmadi zaten. Ayrica yuzde ve elde hissiyati bir Duke degil. Duke ve yakin zamanda gelecek olan Tipsoftuma gorev dusecek bu surecte bol bol. Chubby'e daha var. Bir sure alisveris yapmasam iyi olacak. Big Grin

Pannacrema ile katilmak ister misin komsum?
(19/04/2015, Saat: 12:41)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MWF ve sentetik benim icin cok iyi anlasmadi zaten. Ayrica yuzde ve elde hissiyati bir Duke degil. Duke ve yakin zamanda gelecek olan Tipsoftuma gorev dusecek bu surecte bol bol. Chubby'e daha var. Bir sure alisveris yapmasam iyi olacak. Big Grin

Pannacrema ile katilmak ister misin komsum?

Komşum yaz geliyor proraso mevsimi açılır benim için. Hem pannacrema bitsin istemiyorum, ona tekrar ulaşmak çok zor olacak Big Grin Bn bir süre daha çeşit çeşit kullanayım belki TOBS greyfurt ile katılırım aranıza zaten az kalmıştıSmile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Ben de tam 3017 ye uymasam da bi ürünü uzun süre kullaniyordum. Pek rotasyon sayılmaz hani. Baktim simdi proraso mentollü kremi kullaniyorum. Az kaldı. Bitirene kadar buradayim.

(22/04/2015, Saat: 00:16)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de tam 3017 ye uymasam da bi ürünü uzun süre kullaniyordum. Pek rotasyon sayılmaz hani. Baktim simdi proraso mentollü kremi kullaniyorum. Az kaldı. Bitirene kadar buradayim.

Ne kadar kullandığını ve ne zaman başladığını not düşersen referans olması açısından iyi olur.

Bende MWF ile devam ediyorum ama aklım kaymıyor değil başka sabunlara valla. Big Grin
941270392f249f798e8cd25036d0deec.jpg

Dagilmaya basladi. Bir hafta daha tirasi cikarir sanirim ama itiraf ediyim ayni koku ayni kopuk ayni alet sikmaya basladi. Tipsoft'um daha ulasmadi elime ve Plisson ile cok iyi anlasmiyor bu MWF yani fircayi da degistiremiyoruz, her tiras Duke. Smile

Ama simdiden basladi bitince neler kullansam heyecani valla, guzel hismis.
@Aleksey bu olmadı işte, konuyu açan olarak açılmamış bir kutu ürünle başlaman iyi olurdu. Almışsın ciklet kadar sabunu Smile Artık Tiki Captain mı olur Haslinger kardeşlerden biri mi olur bekliyoruz heyecanla bak Smile
www.BarbarosRazors.com

(23/04/2015, Saat: 20:33)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey bu olmadı işte, konuyu açan olarak açılmamış bir kutu ürünle başlaman iyi olurdu. Almışsın ciklet kadar sabunu Smile Artık Tiki Captain mı olur Haslinger kardeşlerden biri mi olur bekliyoruz heyecanla bak Smile

İstanbul daha sonbaharla ilk baharı karıştırıyorken Proraso Kırmızı'dan devam edebilirim. Valla gözüm yemedi tam bir MWF'ye girmeye. Big Grin
Açılmamış paket olsun da hangisi olursa artık Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: