3017
Evet değerli arkadaşlar, ben de başlığı okuduktan sonra 3017'ye katılmaya karar verdim. Bir hafta boyunca TOBS Sandalwood Stick, Pure Badger Simpsons ve Rapira pembe mavi siyah kullandım. Genelde EJ DE89 ile bazen de shavette ile traş oldum, ikisinde de bahsi geçen jilet vardı.
Bir haftalık denememden çıkardığım sonuçlar şöyle :
TOBS Sandalwood güzel koksa da suyu çok kaldıramıyor. İlk yüzde köpürttüğümde istediğim kıvamda köpürüyor ancak suyu az koymak şartıyla. Sonraki perdelerde yüzüm hafif ıslak olduğundan fırçadaki köpüğü yüzüme sürdüğümde hemen kıvam kaybediyor. Üçüncü perde tam işkenceye dönüşüyor. TOBS Sandalwood köpük performası olarak benden sınıfta kaldı.
Rapira jilet ise ilk seferde bile çok zor kesiyor. DE makinede ikinci traşı çıkarır zar zor. Ancak usturada hemen köreliyor. İkinci traşta şoka uğradım diyebilirim ustura ile olan denememde. Kesinlikle kesmiyor. Bu jileti tek sefer kullanacaksanız ve sakalınız sık değilse alabilirsiniz, yoksa almayın bence.
Pure badger ise sakal çok çıktığında kullanmalı bana göre. Güzel masaj yapıyor ama yüzde köpürttükten sonra ikinici veya üçüncü perde için köpük sürerken yeni traş olmuş cildimi acıtıyor. Daha yumuşak bir fırça günlük traş için tercih edilebilir.

Esen kalın
Dovo Shavette Straight Razor Steel Handle
Edwin Jagger DE89
Cella
Simpsons Berkeley 46 Pure Badger
Hazir mevsim de uygunken ilk sabunum proraso yesil ile 3017 ye baslamaya karar verdim.
Su an 96gr. Bitince tiras basi ortalama ne kadar gidiyor onu da gormus olacagim bakalim.
Saglikli gunler.
Iyi hatırlattınız komşum. Ben yakın zamanda yarının altına inmiş iki tüp Arko kremi 3017 yaptım ve bitirdim. Bitirmek güzel hismiş.

Onlarca sabunun içinde beni linç edecek arkadaşlar belki ama Wilkinson Kase Sabun ile 3017 yapacağım sırada. Nedense biz bu sabunla pek iyi uyuştuk ama sıra da gelmiyordu. 3 kutu var evde, en azından birini rafimdan kaldırayım artık.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Forum içinde dolanırken 3017'yi okuyunca ne bu demiştim. Big Grin
Sonradan çözdüm tabi olayı.
Ben de Salı gününden sonra kaba bastığım Palmolive sabunla başlayayım diyorum. Maksat kap boşa çıksın.
"A Samurai always wears two swords."
(20/05/2018, Saat: 14:50)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onlarca sabunun içinde beni linç edecek arkadaşlar belki ama Wilkinson Kase Sabun ile 3017 yapacağım sırada. Nedense biz bu sabunla pek iyi uyuştuk ama sıra da gelmiyordu. 3 kutu var evde, en azından birini rafimdan kaldırayım artık.

Baba niye linc edilesin. Son zamanda sanırım ben bir konu icinde o urunle alakalı "Rabbim dusmanıma vermesin" diye bir laf ettim, bunu sakayla karısık yazmıstım. Sonra bir komsum bunların mavi ve farklı bandlı modelleri oldugunu bir yerde yazmıs. Sanırım benimki maviydi neyse İşin band rengini falan gecelim, hepsi aynı sabun olsa bile, isterse 100 kisi begenmesin, sen begendiysen is bitmistir kardesim. Hic cekinme dusunceni seffaflıkla gururla soyle.
Siz ne derseniz deyin, benim favorim ile zevkli bir 3017 gecirecem de. Yeni baslayan bir okuyucu belki, benden bizden cok senin cilt yapına sahip, senin onerin onun daha cok isine yarayacak.
Zevkli tırasların olsun dostum.
Henüz ıslak tıraşın keyfine merak salalı bir sene olmamışken, elimde denemediğim yada bir kaç kez denediğim sabunlar-kremler  varken  3017 fikrine sıcak bakmıyordum ama bugün beklenmedik şeyler oldu ve ben de zorunlu olarak 3017 trenine bindim. Sıcak suyla ıslattığım yüzüme preshave yağı sürdüm. Scuttle sıcak suyla dolu. Fırçam iyice ıslanmış ve ısınmış. Ach Brito Lavanda'nın kokusunu içime çekmeye hazırım ama tüpten krem çıkmıyor. Güzelim krem wax kıvamına gelmiş. Hemen arkasını kestim ve bir miktar aldım. Neyse ki scuttle'ın sıcaklığı ve birkaç damla kaynar su sorunu çözdü. Performans ve koku aynı ama artık tüpten çıkamadığı için yola bu şekilde devam edeceğiz.
10608ee.jpg
Komşum şuan kremsi sabun haline gelmiş gibi, biraz daha bekletirsen sert sabun haline gelir sabun gibi kullanırsın buda farklı bir deneyim ve zevk olur bence
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(20/05/2018, Saat: 13:59)finwe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazir mevsim de uygunken ilk sabunum proraso yesil ile 3017 ye baslamaya karar verdim.
Su an 96gr. Bitince tiras basi ortalama ne kadar gidiyor onu da gormus olacagim bakalim.
Saglikli gunler.

Kabı yaklaşık 16 gr komşum, ben de sizin gibi yeşile giriştim bir iki haftadır (bu ikinci denemem hatta) ama biteceği yok, nette 70 gr sabun duruyor. Havalar biraz ısınıncaya kadar devam edip akabinde MITA'ya filan geçerim sanırım.

Bu arada tıraş/gr kaç civarında gidiyor sizde?
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
MWF ile 24 Nisan 2018 tarihi itibariyle günlük 0,857142 tıraş ortalamasıyla 3017'ye başlıyorum.

Bakalım kaç tıraş çıkaracak...
@posicor bilgilendirme icin tesekkurler. Su ana kadar ortalama tuketim 1.75 gr/tiras Smile Boyle giderse dibini 1.5 ayda gorecegim gibi..

(24/05/2018, Saat: 11:34)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kabı yaklaşık 16 gr komşum, ben de sizin gibi yeşile giriştim bir iki haftadır (bu ikinci denemem hatta) ama biteceği yok, nette 70 gr sabun duruyor. Havalar biraz ısınıncaya kadar devam edip akabinde MITA'ya filan geçerim sanırım.

Bu arada tıraş/gr kaç civarında gidiyor sizde?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: