Porsuk Fırçaların Ömrü Ne Kadardır?
Kullanıma göre değişir diye düşünüyorum. Misal kaynar suda yumuşatırsanız deforme olur yada sapla birleştiği yerden çatlama yapabilir ısıdan. Bunun gibi birçok faktörü göze alırsanız + 3 - 3 oynar diye düşünüyorum.
Ben süre konusunda o kadar iyimser değilim, hele ki rahat hareketlerle kullanılıyorsa.
Forumdan aldığım ve çok beğendiğim için neredeyse tek fırça olarak kullandığım fs finest fırçamda yaklaşık 1 yıl sonra performans düşmesi hissettim ve tepeden bakınca sanki rengi koyulaşmış gibi görmeye başladım(hala güzel ama performans düşmesi var). Bunun sebebinin kılların koparak kısalması olduğunu sonrasında forumdan öğrendim.
Benim gibi zımpara sertliğinde sakallarınız varsa ve dairesel hareketlerle sert fırçalama yapıyorsanız(peeling amaçlı) narin porsuk fırçanızın ömrü onyıllarca sürmeyebilir.
Forumda yapılan badana tekniği tavsiyesi boşuna değilmiş Smile ben kullanmaya kıyamayacağım eşya sevmediğim ve rahat kullanmayı sevdiğim için çok pahalı fırçalar almayı düşünmüyorum. Orta kaaliteli fırça alıp eskiyince arkasından ağlamadan değiştirmek benim kullanımıma daha uygun.
(20/04/2015, Saat: 22:20)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben süre konusunda o kadar iyimser değilim, hele ki rahat hareketlerle kullanılıyorsa.
Forumdan aldığım ve çok beğendiğim için neredeyse tek fırça olarak kullandığım fs finest fırçamda yaklaşık 1 yıl sonra performans düşmesi hissettim ve tepeden bakınca sanki rengi koyulaşmış gibi görmeye başladım(hala güzel ama performans düşmesi var). Bunun sebebinin kılların koparak kısalması olduğunu sonrasında forumdan öğrendim.
Benim gibi zımpara sertliğinde sakallarınız varsa ve dairesel hareketlerle sert fırçalama yapıyorsanız(peeling amaçlı) narin porsuk fırçanızın ömrü onyıllarca sürmeyebilir.
Forumda yapılan badana tekniği tavsiyesi boşuna değilmiş Smile ben kullanmaya kıyamayacağım eşya sevmediğim ve rahat kullanmayı sevdiğim için çok pahalı fırçalar almayı düşünmüyorum. Orta kaaliteli fırça alıp eskiyince arkasından ağlamadan değiştirmek benim kullanımıma daha uygun.

Aynen komşum benim sakallarda yatık ve sert,dolayısıyla bende hunharca girişiyorum fırça ile.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
başak fırçamı kaynar suyun içinde 5 dakika bekletip yumuşatıyorum. sonrasında hunharca kullanıyorum. bu muameleyi porsuk fırçaya yapsaydım nalları dikmişti. gerçi ona da çok iyi davrandığım söylenemez Smile
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
Doğru kullanıldığında ve arasıra temizlik-bakım işi de yapıldığında iyi bir fırça ömür boyu gider, sizden sonrakilere de kalır. Geleneksel tıraşçıların birden fazla fırçasının olduğunu düşünürsek kullanım ömrü daha da uzun olur. Aynı şey geleneksel tıraş aletleri ve usturalar için de geçerli.
Ben ilk porsuk fırçamı sanırım 2009'da almıştım. Fırçalarımın hepsi temizlediğimde ilk günkü gibi oluyor. Temizlendiğinde yumuşaklık konusunda ilk günden de iyi oluyor. Çok daha uzun yıllardır kullananlar da var fırçalarında herhangi bir sorun yok.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Fırça temizliği ve bakımı nasıl oluyor onu pek anlamadım. Tıraş olduktan sonra suyunu sıkıp kurumaya bırakmıyor muyuz? Birde fırçanın deforme olduğu nasıl anlaşılır?
(22/04/2015, Saat: 09:04)best Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça temizliği ve bakımı nasıl oluyor onu pek anlamadım. Tıraş olduktan sonra suyunu sıkıp kurumaya bırakmıyor muyuz? Birde fırçanın deforme olduğu nasıl anlaşılır?

Merhaba komşum,
Bakın burada bir başlık var, sanırım sizin sorularınıza cevap verecektir.

http://www.geltir.com/thread-5917.html

Selamlar
(22/04/2015, Saat: 10:07)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
Bakın burada bir başlık var, sanırım sizin sorularınıza cevap verecektir.

http://www.geltir.com/thread-5917.html

Selamlar

onu okudum üstad,ama fırça kılların kötüleştiği nasıl anlaşılır mesela? veya fırça kılları çabuk deforme olur mu?
........
Son aldığım Semogue SOC fırçam da sap ile knotun birleştiği yerden oynamaya başladı. Omega 49 da ayni durum oluşmuştu. Sanırım sorun benim kullanma tarzimdan kaynaklanıyor. Breaking yapayım derken fırçayı fazla hırpalıyorum galiba Smile
Semogue'un kiraz ağacı sapini sevdim. Tamamen söküp tekrar yapistirmali mıyım sizce?
Omega 49 idare ediyor, güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırdım.
Dandik fircalarda bile yasamadigim sorunu Semogue'da yaşamak can sıkıcı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,168 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,109 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 457,994 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,683 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,393 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 73,990 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,867 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,755 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K
  Muhle Pure Porsuk Kılı akaysakarya 9 5,032 09/01/2020, Saat: 23:41
Son Yorum: Shavette
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,645 06/01/2020, Saat: 23:12
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: