Truefitt & Hill Numune Paketi
T&H numune paketinde derinlere ilerlemeye devam ediyoruz, yolun yarısında sayılırız. Bugün değerlendireceğim ürün lavanta. Lavanta, bizde de, özellikle kolonyalarda, sık kullanılan ve sevilen bir koku. Ancak farklı coğrafyalarda yetişen lavantaların farklı kokulara sahip olduğuyla ilgili bir yazı okuduğumu hatırlıyorum.

49cvs.jpg

5 ml'lik bu numune paketi morumsu rengiyle albeni sahibi; şık ambalajından lüks bir ürün olduğunu hissediyorsunuz. Kokusuna gelince... Çok abartmak istemiyorum, daha deneyeceğim bir sürü ürün var ancak bu koku inanılmaz derinlikte, muhteşem bir koku. Bizim alışkın olduğumuz lavanta kokusundan farklı, belki kullanılan farklı bir cins belki içinde farklı katkılar var. Kokuda hafif bir lavanta kendini hissettirirken, beyaz sabun kokusu temizlik hissi veriyor. Bunların yanında, çok yakışan ve kokuya karakter katan bir yanık şeker tonu mevcut. Bu üç eleman kokuya derinliğini veriyor, bir tıraş kreminden beklenmeyecek kadar güzel bir parfüm olmasını sağlıyor.

Şimdiye kadarki denemelerimde, T&H ürünlerinin hep kalburüstü, çoğunlukla yüksek performanslı olduklarını gördüm. Lavanta da farklı değil. Porsuk ve domuz kılı fırçalarla kasede veya yüzde köpük yaptığımda hep çok iyi sonuçlarla karşılaştım: yoğun, kaygan, sönmeyen, krema kıvamında bir köpük. Köpükte koku biraz daha seyrelmiş olarak devam ediyor; kokunun güzelliğine dalıp yüzümü kesmemek için özel dikkat sarf etmem gerekti!

49dfw.jpg
T&H Lavender' ın oluşturduğu köpük volkanı!

Nemlendirme özelliği gayet yeterli, tıraş sonrasında krem sürmeden de idare edebilirsiniz, bende kuruluk kesinlikle olmadı. Kullandığım tıraşlar en keyifli tıraşlarımdandı.

49dz7.jpg

T&H Lavender tıraş köpüğünden çok memnun kaldım. Bu ürünü kullandığımda, verilen paraya deyeceğine inandım ve bir kutu sipariş verdim. Fırsat bulursanız denemenizi öneririm: T&H Lavender fiyatının her kuruşunu hakeden muhteşem bir tıraş kremi.
yahu hocam hakikaten tebrik ediyorum. Kokuları tasvir edişinle resmen kokusu geliyor burnuma Smile bende 1805 sabununun kokusunu çok beğendım fakat anlatamadıgım ıcın yazmaya yeltenmedım,ingiltereden gelecek bır arkadasa aftershave kolonya dusjelı 1805 serısı ne varsa al gel dedim Smile zevkle okuyorum yazdıklarını eline sağlık Wink
(10/04/2012, Saat: 22:01)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yahu hocam hakikaten tebrik ediyorum. Kokuları tasvir edişinle resmen kokusu geliyor burnuma Smile bende 1805 sabununun kokusunu çok beğendım fakat anlatamadıgım ıcın yazmaya yeltenmedım,ingiltereden gelecek bır arkadasa aftershave kolonya dusjelı 1805 serısı ne varsa al gel dedim Smile zevkle okuyorum yazdıklarını eline sağlık Wink

Çok teşekkürler güzel sözler için. Benim aldığım pakette de 1805 yok, merak ediyorum. Çok güzel olduğunu duydum ama.

Selamlar.
Merhaba Arkadaşlar,

Paketimizde ilerlemeye devam ediyoruz, bu defa elimde bademli tıraş kremi var.
Şu ana kadar denediğim kremlerden çok memnun kaldım ve bir de sipariş verdiğimi yazmıştım, bakalım bademli krem de beklentilerimizi karşılayabilecek mi?

4lqb0.jpg

Denememi domuz ve porsuk fırçalarla yapıyorum, bir kez kasede diğerlerinde yüzde köpürtüyorum. Azıcık bir miktar yetiyor, köpük oluşturmada hiç çekingen değil. Bu özelliği genetik olmalı, tüm T&H ailesi böyle. 3-4 fasıl tıraş için rahat rahat yeten bir köpük. Kaygan, yoğun ve koruyucu bir köpük. Tıraş almayı keyfe dönüştüren bir köpük..
Yüzde köpük yaparken çeneden başlıyorum alışkanlıktan. Krem çeneme yayılmaya başladıkça yükselen kokunun verdiği zevkten gözlerim kapandı; kokuya yoğunlaştım. Acı badem kokusu, cella ile çok benzer, ama daha doğal ve daha yoğun.. Buram buram kokmak terimi bu tür kokular için üretilmiş sanırım. Harika bir acıbadem kokusu, gece uykuya yatarken sabahki tıraş keyfi için heyecanlanmaya yol açan bir keyif bombası.
Tıraş sonunda nemlendirici krem kullanmanıza gerek kalmıyor, yüzünüzde hala kremin kayganlığı ile hapsolmuş bir nemli tabaka var çünkü.

4lqbq.png

Bu güzel kremin nesini eleştireyim? Sadece bir noktası var; cella gibi İtalyan kökenli acıbadem kokularından gına getirdiyseniz, onlardan çok farklı gelmeyecek. Böyle bir düşünceniz yoksa ve acıbadem kokusunu seviyorsanız, şiddetle öneririm.
Merhaba Arkadaşlar,

Truefitt & Hill numune paketinde son tıraş kremine geldik; ultimate comfort tıraş kremi. Türkçe'ye 'rahatta son nokta' olarak çevirilebilir sanıyorum. Bu krem hassas ciltler için üretilmiş ve belirgin bir koku ilave edilmemiş. Fakat içinde lavanta yağı olduğunu belirtelim.

293ena9.jpg

Krem köpüğü T&H in diğer ürünlerini aratmıyor, ancak köpük 3. perdeye doğru seyrelmeye başlıyor. Bu durumu tıraş konforunu kötü etkiliyor mu derseniz, hayır bir etkisi yok. Kokusu tahmin edileceği üzere lavanta. Bu kremdeki lavanta, aynı firmanın lavanta kreminden farklı, sade ve saf lavanta kokusu mevcut. Poşetler içinde satılan doğal lavantanın ferahlatıcı ve mentol benzeri etkisini düşünün, aynısı. Lavanta kokusunu seven biriyim, doğala özdeş bir koku olması da hoşuma gitti ama özellikle arayıp da alacağım bir koku olmadığını söyleyeyim.

Tıraş konforunda son noktanın bu krem olduğunu düşünmüyorum; çok daha ucuz markaların kremleriyle elde ettiğim tıraş konforundan bir farkı var diyemem. Bu rahatsızlık verdiği anlamına gelmiyor elbette ancak, olumlu bir etkisi yok; en azından ben farketmedim.

Tıraş forumlarına hızlıca baktığımda bu kremle ilgili yorumların ikiye bölündüğünü gördüm, çok iyi diyen de var çok kötü de. Benim düşünceme göre verilen paraya deyecek bir krem değil; süpermarketlerden ulaşabildiğimiz Türk markalarına bir üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. Cildi hassas olan arkadaşların denemesi belki daha farklı bir sonuç verecektir.

Böylece numune paketindeki tüm kremleri denemiş ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmış oldum. Paket halen satışta ise denemenizi öneririm. Burada sunduğum kremlerin dışında T&H portföyünde bir çok krem var. Grafton kremi zamanında kutu olarak almıştım, belki onunla ilgili düşüncelerimi de ileride yazarım. Diğer kremleri deneyen arkadaşlar da düşüncelerini yazarlarsa memnun olurum.

195tg2.jpg

Truefitt and Hill kremlerine genel olarak dönüp baktığımda yüksek kalite (maalesef yüksek fiyat), harika bir köpük ve müthiş kokular aklıma geliyor. 200 yıldan uzun bir tarihi olan bu berber dükkanı, tıraş meraklıları bizler için önemli markalardan biri durumunda. Umarım Truefitt and Hill' in bazı tıraş kremlerini tanıtmaya çalıştığım bu seri siz değerli arkadaşlarım için faydalı olmuştur.
o kadar guzel tarifler yapmissiniz ki sanki kremlerin orijinal reklami gibi olmus. bu tarifleri brosur haline getirip yaninda urunleri satsaniz kapis kapis gider. elimde diger stoklar olmasaydi kesin siparis verirdim.
(29/04/2012, Saat: 14:27)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: o kadar guzel tarifler yapmissiniz ki sanki kremlerin orijinal reklami gibi olmus. bu tarifleri brosur haline getirip yaninda urunleri satsaniz kapis kapis gider. elimde diger stoklar olmasaydi kesin siparis verirdim.

Smile Teşekkürler güzel sözler için; gerçekten kaliteli ürünler yapmış adamlar.. Alacak o kadar çok ürün var ki, hepsini denemek mümkün değil, hastalık resmen Smile
Efendim etkilenmemek ne mümkün. Sayenizde truefitt & hill sahibi oluyorum, zaten niyetim vardı fakat bu yorumlardan sonra hemen siparişimi geçtim.

Grafton u tercih ettim, trafalgar, 1805 ve grafton arasında gidip geldim, lorda güvenip grafton dedim.

Değerli incelemeleriniz ve yorumlarınızla bizleri aydınlattığınız için tekrardan teşekkürler...
(29/04/2012, Saat: 16:31)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Efendim etkilenmemek ne mümkün. Sayenizde truefitt & hill sahibi oluyorum, zaten niyetim vardı fakat bu yorumlardan sonra hemen siparişimi geçtim.

Grafton u tercih ettim, trafalgar, 1805 ve grafton arasında gidip geldim, lorda güvenip grafton dedim.

Değerli incelemeleriniz ve yorumlarınızla bizleri aydınlattığınız için tekrardan teşekkürler...

Çok teşekkür ederim Smile Grafton çok yerinde seçim, bende de kutusu var harika bir parfüm gerçekten, benim favorilerimden.
Numune paketindekiler bitti sanırım. Grafton ile devam ederseniz müteşekkir kalırız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Truefitt & Hill Grafton Lord Sparhawk 13 16,435 16/10/2019, Saat: 01:41
Son Yorum: kadir.tbk
  Truefitt & Hill Authentic No.10 Finest Shaving Cream FloydianDM 19 21,005 18/05/2016, Saat: 14:59
Son Yorum: Cesko
  TrueFitt & Hill Sandalwood Shaving Cream 0 1,937 Daha az 1 dakika önce
Son Yorum:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: