İNCELEME: Sentetik Fırçalar
@Protti hocam @OnlyTNT gayet düzgün söylemiş bence. Alınganlık yapmanız yersiz.
www.BarbarosRazors.com

(24/06/2015, Saat: 16:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Protti hocam @OnlyTNT gayet düzgün söylemiş bence. Alınganlık yapmanız yersiz.

Uzatmaya gerek var mı ? Yok . O halde neden uzar konu . Söylersin biter . Sanal ortamda cümlenin sonuna gülücük eklemek de her şeyi hallediyor . Alınganlık yapmam için kişiyi tanımam gerek . Tanımadığıma alınganlık yapmam ...
Merhaba Protti komşum,
OnlyTNT komşuma bir kez de ben kızmıştım başka bir başlıkta. Konu da taharet miydi neydi...
Üslubu biraz sert gibi geliyor insana ilk başta Smile Ama sonradan insan görüyor ki, o iyi biri aslında.

Saygılar herkese
(24/06/2015, Saat: 18:09)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Protti komşum,
OnlyTNT komşuma bir kez de ben kızmıştım başka bir başlıkta. Konu da taharet miydi neydi...
Üslubu biraz sert gibi geliyor insana ilk başta Smile Ama sonradan insan görüyor ki, o iyi biri aslında.

Saygılar herkese

Okurken fonda bağlama duydum. Aklıma selvi boylum al yazmalım geldi nedense. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Üslub konusunda sanırım şöyle bir durum var. Türkçe kullanımına elimden geldiğince özen gösteriyorum. Ciddiye alınmak ve daha iyi anlaşılmak adına kurduğum cümlelerin bazen resmi daire yazışmalarına döndüğü oluyor. Bu da anladığım kadarıyla sert bir üslub olarak algılanıyor sanırım.

Yönetim gerekli görürse bu mesajları silsin veya konuyu ayırsın, başlığı daha fazla meşgul etmeyelim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(24/06/2015, Saat: 18:53)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üslub konusunda sanırım şöyle bir durum var. Türkçe kullanımına elimden geldiğince özen gösteriyorum. Ciddiye alınmak ve daha iyi anlaşılmak adına kurduğum cümlelerin bazen resmi daire yazışmalarına döndüğü oluyor. Bu da anladığım kadarıyla sert bir üslub olarak algılanıyor sanırım.

Yönetim gerekli görürse bu mesajları silsin veya konuyu ayırsın, başlığı daha fazla meşgul etmeyelim.

Smile
Konu kapansın uzamasına gerek yok ...
Dün elime ulaşan EJ silvertip fibre xl ile ve daha önce denediğim Plisson sentetik ile ilgili görüşlerimi günün tırşı başlığına yazmıştım, buraya da eklemek istiyorum müsadenizle. Bu arada @izbe komşuma tekrar teşekkür ederim bu incelemeler ve yardımları için.

İki gündür türlü türlü denemeler yapıyorum, domuz ve porsuk kılı fırçalrdan çok farklı tabii ki sentetiklerin hissiyatı. Henüz alışma aşamasındayım ama ilk izlenimlerim olumlu oldu.

Sentetiklerde en yumuşak fırça şüphesiz ki Plisson, EJ ise Plisson a yakın bir yumuşaklığı var yani bu da inanılmaz yumuşak uçlara sahip, en yumuşak silvertip porsuk fırçadan da daha yumuşak olduğuna dair yorumlar okumuştum gerçekten de öyle geldi bana da, kullandıklarım arasında en yumuşak uçlu fırça oldu.

Plisson 23 mm ve çok yoğun olmayan düğümü ile çok yayılan, güçsüz bir fırça izlenimi çizmişti, uçları ise hissedilmeyecek kadar yumuşaktı, ipek gibi. Bu fırça ise Plisson a yakın yumuşak uçlara, 25 mm ve yoğun bir düğüme sahip hem de naylon kıllar biraz daha kalın ve güçlü gibi duruyor. Dolayısıyla daha omurgalı ve yayılmayan bir fırça. Omurga derken porsuklardaki o doğal esnekliğe yakın gibi ama tam o hissiyatı vermedi bana, yine de o konuda çok başarılı buldum. Bu konuda Plissondan önde ama yumuşacık bir fırça isteniyorsa Plisson.

Muhle ve EJ silvertip fibre v0.2 ler dedikleri gibi tam bir köpük canavarı, iki gündür en zor köpüren sabunlardan bile kolaylıkla güzel ve kıvamlı ve de en az 3 perdelik köpük çıkarttı. Yabancı forumlarda flow dedikleri köpüğü yutmayıp dışarı doğru çıkartma çok iyi. Fırça inanılmaz kolay ve bol köpük yapıyor hem de kıvamı yoğun oluyor. Yüzde köpürtmeye daha uygun gibi geldi bana ilk denemelerde.

Su tutma olmadığı için sürekli damla damla su eklemek gerekiyor ona alışmak lazım kesinlikle, ayrıca suyu hapsedemediği için ısı tutma da yok. Diğer yandan suda bekletmeden kullanılabilmesi çok büyük avantaj ve tabii hızlıca kuruyor ama Plisson kadar hızlı değil.

Fırça büyük ve ağır bir fırça, ele tam oturan büyük bir sapı var ve malzeme kalitesi çok iyi, kılların düğüme bağlanması çok iyi, herhangi bir yamukluk vs görmedim. İlk kutudan çıkarttığımda iki adet tel döküldü ama ondan sonra hiç dökülme olmadı.

Sonuç olarak seyahatlerde ve ya hızlı tıraş gereken durumlarda en iyi seçenekler arasında sentetikler. Eğer hayvansal ürün kullanmak istenmiyorsa da bu fırça kullanılabilir, yerini tutmaz ama alışınca gayet hoşa gideceğini düşünüyorum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski  hocama söz vermiş olduğum ve biraz da geç olsa da Kent Infinity Silvertex in küçük bir incelemesinin eklenmesinin zamanı gelmişti.

Kent Silvertex, malum Kent markasının sentetik piyasasındaki ilk ürünü. Ürün son derece makul fiyatlı. Yaklaşık olarak 8-12 pound arasında fiyatlara bulunabiliyor.

Ancak ürünü sakın Kent in sitesinden (kentbrushes.com) almayın. Bana ulaşması tam 61 gün (takvim günü) buldu. Ve takip kodu da yoktu.

Ürün sıkı bir düğüme sahip, Plissondan daha sert bir kıl yapısı var. Bana açıkçası biraz simpson sentetik i anımsattı. Muhle/ej fibrelerinden daha iyi masaj yapıyor ama knot un küçüklüğünden dolayı onlar kadar köpük üretemiyor. Ama bir simpson gibi açılmayan bir loft a sahip değil.

Knot: 22 mm
Loft: 52 mm

Açıkca söylemek gerekirse ben çok beğendim. Ve seyahat seti olarak aldığım Proraso da ki kullanmayacağım minik domuzcuğun yerine bunu kullanacağım.

Kısa bir değerlendirmeden sonra sizleri fotoğrafla baş başa bırakırken, bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

2lka5w6.jpg

1zxb6ab.jpg

33wr05s.jpg

1zbfj9i.jpg

2u7osae.jpg

29utv6p.jpg

2qch0gm.jpg
İncelemeniz harika olmuş elinize sağlık. Kent marka fırça size tl olarak maliyeti ne kadara geldi ve en kısa sürede nereden temin edebilirim?
Bu konuda bilgi verirseniz çok makbule girer izbe hocam.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,092 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,591 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,121 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,739 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 95,574 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,204 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
Information İNCELEME:Semogue SOC Mistura-Taj Resin Handle ahraz 28 13,304 22/01/2021, Saat: 19:57
Son Yorum: mennan
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,800 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,723 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: