parker 99r tıraş izlenimleri...
En baştan söylemeliyim ki sevmedim...
Feather ile kullandım ve çok uzun zaman sonra iki kere kesik yaptım. Yüzdeki açısını ayarlamak zor. Ters almaya gelmiyor. Düzden alırken çok çok yakın bir tıraş sağlamıyor...
çok anormal bir tahriş yada daha önceki tıraşlarımda tahriş olmayan bir yeri tahriş etmesi gibi bir durum yaşamadım.
Tekrar deneyeceğim tabii ki... yalnız tto makinelerin parçalılara göre daha rahat olduğunu söylemeliyim. Çevir açılsın jileti tak çevir kapansın... Smile

Selamlar...
Ataman.
sinekkaydı tıraş, boyalı ayakkabı, ütülü pantolon...
En olmadı satarsın hocam Big Grin Dediğin gibi biraz elin alışssın kullan bakalım,dah az keskin jiletlerlede dene belki daha güzel sonuç verir.
son zamanlarda sürekli feather kullandım. Makinedeki farkı görmek açısından feather kullanayım dedim ancak haklısın her jiletin her makinede iyi çalışmadığı gibi bir gözlemim var.

sinekkaydı tıraş, boyalı ayakkabı, ütülü pantolon...
bu incelemeyi forumda görmemişimAngry B&B dekiler 99r yi yere göğe sığdıramıyor adamlar herşeyi beğeniyor bütün sabunları makineleri hemde verdikleri puanlar 7 ve üzeri Angry derby jilete süper keskin diyen forumculardan da bu beklenirdiUndecided bb yorumlarına bakıp feather popular aldım yakında yorumlarımCool

saygılar

(30/03/2012, Saat: 00:12)uataman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;
bu ilk inceleme denemem acemiliğimi mazur görün...
Önce resimler...

img0240rx.th.jpg

img0239eu.th.jpg

img0238jx.th.jpg
img0237osc.th.jpg

img0236kz.th.jpg

img0235pu.th.jpg

ilk resimde ej89l ile yanyana koydum. Sap bariz uzun ve bu daha ağır ve dolayısı ile daha agresif olma ihtimali demek oluyor. Balans konusunda ben 89l'yi dengeli buluyorum ve bu makina bariz hafif kafalı bir makina...
Üçüncü resimde görüldüğü gibi simetrik kapanma sorunu var ancak sıkınca makina jileti kaydırmıyor ve sıkı sıkı tutuyor.
İşçilik anlamında ne muhlenin ne EJ'nin rakibi olamayacak kadar kötü bir alet, kaplama kötü, özellikle kafada jiletin altında kalan kısımda kullanımda rahatsız etmeyecek çapaklar var.
comb'un açısı de89a göre daha dik ancak comb ile jilet arasındaki mesafe
de89'dan fazla... Ancak makine jileti daha dik bir açıyla büküyor. henüz denemedim ama muhtemelen daha az konforlu ancak çok daha yakın bir tıraş vaad ediyor... Sap deseninden ötürü elden daha az kayıyor...
Muhtemelen yarın ilk tıraşımı olacağım, sahadaki performansı o zaman yine bu başlık altında paylaşırım...

Bu arada makineyi tradtionalshaving.co.uk adresinden kargo dahil 50 tl'ye aldım. Fiyatın iyi olduğunu düşünüyorum.

Selamlar...
satin alip ilk kullanimlarini paylasanlar begeniyor. o yuzden deneyimlilerin yorumlarina ve farkli konu basliklarina bakmak lazim.
TTO makine merakım yüzünden ismi reklam oluyor diye bloke edilen yerden aldım (bu arada herşeyin markasını yazıyoruz reklam olmuyor, İstanbul'da en iyi traş ekipmanı satan yerin adını yazınca reklam olup bloke oluyor, bu bana yaman bir çelişki gibi geliyor). Made in INDIA ama İngiliz malı olmasına kanıp 3 tane PARKER TTO aldım. Sonuç berbat, bana sorarsanız 3 parçalı makineler çok çok daha iyi. Bir de FEATHER TTO alıp denemeyi düşünüyorum. Elinde fazla olup satmayı düşünen varsa alabilirim. Kullanılmamış ve orjinal ambalajı açılmamış olması şartıyla.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(13/02/2013, Saat: 15:16)vkorgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TTO makine merakım yüzünden ismi reklam oluyor diye bloke edilen yerden aldım (bu arada herşeyin markasını yazıyoruz reklam olmuyor, İstanbul'da en iyi traş ekipmanı satan yerin adını yazınca reklam olup bloke oluyor, bu bana yaman bir çelişki gibi geliyor). Made in INDIA ama İngiliz malı olmasına kanıp 3 tane PARKER TTO aldım. Sonuç berbat, bana sorarsanız 3 parçalı makineler çok çok daha iyi. Bir de FEATHER TTO alıp denemeyi düşünüyorum. Elinde fazla olup satmayı düşünen varsa alabilirim. Kullanılmamış ve orjinal ambalajı açılmamış olması şartıyla.

aynı hafta içinde aynı ürüne farklı kişilere farklı fiyat veren
üyelrimzi kndırma çabasında olan bir yerin reklamına
aracılık etmiyoruz.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(13/02/2013, Saat: 15:21)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/02/2013, Saat: 15:16)vkorgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TTO makine merakım yüzünden ismi reklam oluyor diye bloke edilen yerden aldım (bu arada herşeyin markasını yazıyoruz reklam olmuyor, İstanbul'da en iyi traş ekipmanı satan yerin adını yazınca reklam olup bloke oluyor, bu bana yaman bir çelişki gibi geliyor). Made in INDIA ama İngiliz malı olmasına kanıp 3 tane PARKER TTO aldım. Sonuç berbat, bana sorarsanız 3 parçalı makineler çok çok daha iyi. Bir de FEATHER TTO alıp denemeyi düşünüyorum. Elinde fazla olup satmayı düşünen varsa alabilirim. Kullanılmamış ve orjinal ambalajı açılmamış olması şartıyla.

aracılık etmiyoruz.

Katılıyorum. Zaten isimleri bloke edilmese onlar edilmesini isterler. Herkes olumlu yorum yapacak değil ya.
(13/02/2013, Saat: 16:08)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/02/2013, Saat: 15:21)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

aracılık etmiyoruz.

Katılıyorum. Zaten isimleri bloke edilmese onlar edilmesini isterler. Herkes olumlu yorum yapacak değil ya.
kimse yapmaz Big Grin Big GrinBig GrinBig Grin o yüzden istemezler isimlerini zikretmemiziBig Grin
memleket kurtulana kadar siyah
Dün Parker 99R ile ilk tıraşımı oldum. Alet bana kötü gelmedi. Hatta Mingshi den daha iyi diyebilirim. Mild bir alet. İçinden çıkan siya 7 oclock paltinium ile denedim. Alet de jilet de Hint malı. Aletle henüz ilk tıraşımı olduğumdan kötü puan vermiyorum ama jilet berbattı. Bir yüzü keskin diğer yüzü kör ve çekiştiriyordu. Noktasal kanamalar da yaptı. Şimdilik bu konforsuzluğu jilete yordum yarın bir de feather ile deneyip yorumlarımı yazarım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson sword tto kelebek tip yeni tıraş aleti zbilgen 91 49,506 17/03/2023, Saat: 00:49
Son Yorum: anlatıcı
Star Bu Tıraş Aleti Nedir? Prometheus 138 83,070 10/02/2022, Saat: 19:25
Son Yorum: MeyveBicagi
  Pürüzsüz Saplı Kelebek Tıraş Aletleri artan09 11 6,081 20/05/2021, Saat: 10:19
Son Yorum: Oldman
  Parker'ı nasıl bilirsiniz? papazerigi 24 34,118 14/11/2020, Saat: 01:29
Son Yorum: trooper_gs
Photo Yintal Ayarlanabilir Kelebek Tıraş Aleti arandur 4 4,515 22/10/2020, Saat: 01:13
Son Yorum: Abus
  Parker 86R Timor1322 14 9,771 17/06/2020, Saat: 15:03
Son Yorum: Timor1322
  Markhor M06 Tıraş Aleti KRAL 10 5,410 24/05/2020, Saat: 23:04
Son Yorum: Poerio
  Stahly Kurmalı tıraş aleti linguist 12 19,729 12/05/2019, Saat: 04:12
Son Yorum: yeniden11
  Rocnel TTO Kelebek Tip Çelik Tıraş Aleti rocnel 16 10,938 23/06/2018, Saat: 11:43
Son Yorum: Aersin
  TTO/Kelebek Tıraş Aletindeki Mekanizma Sorunu msakalli 8 8,467 26/12/2017, Saat: 15:03
Son Yorum: FatihAhmet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: