LİDER Domuz kılı fırça
Fiyat performans ve bulunabilirlik itibariyle gerçekten Lider.Başak fırça var o Lider kadar bulunmuyor sanırım.

Domuz kılı fırçalar da kılların bu kadar yayılması çok hoşuma gitmiyor.
(30/06/2019, Saat: 01:17)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyat performans ve bulunabilirlik itibariyle gerçekten Lider.Başak fırça var o Lider kadar bulunmuyor sanırım.

Domuz kılı fırçalar da kılların bu kadar yayılması çok hoşuma gitmiyor.

Hem yumuşaklık hem gerginlik istiyorsan banat perfect tavsiye ederim komşum. Bende liderde var lider aşırı açılma yapıyor ve çok yumuşak. Migrostan aldığım banat perfect 'in içinde max 3-5 tane siyah kıl çıkmıştır. Kıllar çok açık sarı, uçların çoğu kullanmadan çatallandırılmıştı. 5-6 Aydır kullanıyorum şuan çok memnunum uçlar yumuşacık, bir o kadar da gergin. Kıl dökme sorunu da yok ilk bir kaç tıraş döktü artık sıfır dökülme. Bana mı böyle iyisi geldi bilmiyorum ama denemeye değer.
(07/07/2019, Saat: 01:21)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem yumuşaklık hem gerginlik istiyorsan banat perfect tavsiye ederim komşum. Bende liderde var lider aşırı açılma yapıyor ve çok yumuşak. Migrostan aldığım banat perfect 'in içinde max 3-5 tane siyah kıl çıkmıştır. Kıllar çok açık sarı, uçların çoğu kullanmadan çatallandırılmıştı. 5-6 Aydır kullanıyorum şuan çok memnunum uçlar yumuşacık, bir o kadar da gergin. Kıl dökme sorunu da yok ilk bir kaç tıraş döktü artık sıfır dökülme. Bana mı böyle iyisi geldi bilmiyorum ama denemeye değer.

Ne zaman aldınız acaba? Carrefoursa ve migrosta çook önceleri vardı artık yok.İnternette sadece hepsiburada var 40 TL.
(07/07/2019, Saat: 01:21)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem yumuşaklık hem gerginlik istiyorsan banat perfect tavsiye ederim komşum. Bende liderde var lider aşırı açılma yapıyor ve çok yumuşak. Migrostan aldığım banat perfect 'in içinde max 3-5 tane siyah kıl çıkmıştır. Kıllar çok açık sarı, uçların çoğu kullanmadan çatallandırılmıştı. 5-6 Aydır kullanıyorum şuan çok memnunum uçlar yumuşacık, bir o kadar da gergin. Kıl dökme sorunu da yok ilk bir kaç tıraş döktü artık sıfır dökülme. Bana mı böyle iyisi geldi bilmiyorum ama denemeye değer.
Fırçayı tıraşa hazır hale getirip, zevkle tıraş olmaya etki eden
Fırçanın kalitesi kadar o fırçayı tıraşa hazır hale getirme konusunda yapılanlar da(break-in) önemlidir.

Ama bazıları da var ki en iyi usta elinde bile ne yapılırsa yapılsın hiç bir işe yaramaz.
Bu yönden Lider fırça işe yarar.

Bazı fırçalar da birbirini hiç tutmuyor.
Belki de sahte üretimlerdir, tıpkı jiletler gibi.

O yüzden de fırça alırken ya iyi esnaflardan, iyi yerlerden alınmalı, ya da fırçadan iyi anlayan olarak alınmalı. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

(07/07/2019, Saat: 03:15)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne zaman aldınız acaba? Carrefoursa ve migrosta çook önceleri vardı artık yok.İnternette sadece hepsiburada var 40 TL.

5-6 ay oldu alalı. Migrosata oluyor genelde. 25tl gibi bir fiyatı vardı en son.
(08/07/2019, Saat: 20:07)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5-6 ay oldu alalı. Migrosata oluyor genelde. 25tl gibi bir fiyatı vardı en son.
Konu başlığı Lider @Legend komşum. Sizin bahsettiğiniz fırça ise Banat Perfect.

Migroslarda bir süre önce Banat Perfect fırça vardı. Artık göremiyorum.

Edit: Konu öncesinde Banat Perfect geçtiğini düşünemedim. Kusura bakmayın.
(07/07/2019, Saat: 14:19)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı tıraşa hazır hale getirip, zevkle tıraş olmaya etki eden
Fırçanın kalitesi kadar o fırçayı tıraşa hazır hale getirme konusunda yapılanlar da(break-in) önemlidir.

Ama bazıları da var ki en iyi usta elinde bile ne yapılırsa yapılsın hiç bir işe yaramaz.
Bu yönden Lider fırça işe yarar.

Bazı fırçalar da birbirini hiç tutmuyor.
Belki de sahte üretimlerdir, tıpkı jiletler gibi.

O yüzden de fırça alırken ya iyi esnaflardan, iyi yerlerden alınmalı, ya da fırçadan iyi anlayan olarak alınmalı. Smile)

Liderin tek sevmediğim yönü çok yumuşak fazla yayılma yapıyor. Masaj etkisi kötü. Break-in kısmı çok önemli ben genelde doğal yollardan hallediyorum. Tıraş oldukça güzelleşiyor ancak banat perfect ilk aldığımda da neredeyse çoğu kılda 2-3 adet çatallanma vardı. İşlemden geçirmişler herhalde. Bir kaç ters kıl ayıkladıktan sonra neredeyse ilk gün bile fazla bir batıcılığı yoktu. Şuan pure tip porsuk fırçam da var banatın uçları onun yanında silver tip gibi kalır gerginliği çok iyi formunu hiç kaybetmedi. Bir milyoncularda satılan yerli domuzların çoğunda yok o gerginlik. Ben biraz da masaj etkisi yüksek fırçalardan hoşlanıyorum. Yinede alırken kontrol edip almakta fayda var. Yerli ürünlerin çoğunda standart yok çünkü.
Burada yazılanları okuyunca şansımı deneyim dedim ve impadan 10 tl.ye aldım bu fırçadan..1 aydan fazladır uğraşıyorum açılmadı,yumuşamadı..ilk aldığımda daha sertti..bütün yüzümde denedim,acıttı.
Zamanla düzelir mi,çöpe mi gider...sanırım benimkisi burda bahsedilenden farklı.

6553cbd11b11ffecb0864030f0ef52a3.jpg19145d48bdfc50954a4c57a2eded56a9.jpg
(10/12/2019, Saat: 00:48)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burada yazılanları okuyunca şansımı deneyim dedim ve impadan 10 tl.ye aldım bu fırçadan..1 aydan fazladır uğraşıyorum açılmadı,yumuşamadı..ilk aldığımda daha sertti..bütün yüzümde denedim,acıttı.
Zamanla düzelir mi,çöpe mi gider...sanırım benimkisi burda bahsedilenden farklı.

6553cbd11b11ffecb0864030f0ef52a3.jpg19145d48bdfc50954a4c57a2eded56a9.jpg

çatallanma başlamış.Ekstra ugraşmayın bence.Her traşta daha da düzelecek fırçanız.

Bu fırçaların kıl uzunlugu çok fazla. Bir berber toptancısına girdim belki fırça alırım diye hep çok uzun kıl yapısına sahip fırçalar vardı bildigin badana fırçası gibi almadan çıktım.
Berberler uzun fırça seviyor
Ben bunu pek tıraşta kullanmıyorum çünkü çok sert..hergün Arko sabun veya kremle yıkıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,200 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 850 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 9,055 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Yerli domuz fırçalar Second pass 15 6,487 23/02/2023, Saat: 16:10
Son Yorum: anlatıcı
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,787 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 112,665 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,718 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,681 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 144,449 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 183,813 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: