Break-in
Lordun blogu okumamış dersine iyi calismamissin dostum. Catallasmasi tamamlanmis bir domuz kılı fırça silvertip badgere yakın yumusaklikta temas saglar, istenen birseydir.
(09/07/2012, Saat: 15:50)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lordun blogu okumamış dersine iyi calismamissin dostum. Catallasmasi tamamlanmis bir domuz kılı fırça silvertip badgere yakın yumusaklikta temas saglar, istenen birseydir.

eyvallah hocam...
teşekkürler
Yıllarca kullandığım domuz kılı fırçamdan sonra yakın zamanda bir FS Best Badger aldım. Yüzüme ilk sürdüğü domuz kılı fırçamdan daha sert gibi hissetmiştim. Hafif bir hayal kırıklığı yaşamadım desem yalan olur.

Bu başlıktan haberim yok. Okuduktan sonra fırçamı kontrol ettim. Gerçekten her tel 3-4 parçaya bölünmüş Idea

Durum aydınlığa kavuştu.
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
fonex dıye bır fırca aldım bugun.bruse yazıyor markanın altında.buradakı butun berberlerde gordugum bır fırcaydı.7.5 lıra.bır paket 100 luk rapıra jılet de aldım 7.5 lıraya bu arada.fırcayı koydum sıcak suyun ıcıne bır kac saattır duruyodu.demın kazım dıkıcı hocama pm atıp sordum nedır bu break-ın dıye burayı lınkledı de gıttım kurtardım fırcayı bogulmaktan son anda.hatta bı yol arko sabunla kopuk yaptım yuzume.of of of....aynı benım saclar gıbı salıverdı kılları alet.suratım kıl doldu.heralde cope attık 7.5 lıracıgımı Smile bı de dev gıbı bı sey.cenemı sabunlarken burnum murnum dalacak sandım fırcanın ıcıne Smile aklımdan bı makas alıp ufaktan traslamak gecdı ya ustatlara sormadan yapmayyım dedım.
jaguar 236 mın kuru halde iken uçlarına eski diş fırçası ile hafifçe sürtmek suretiyle masaj Big Grin yaptım.. sonuç fırça sanki yıllardır kullanılıyormuş gibi her teli en az 3 e ayrılmış durumda. tavsiye ederim.. Cool
Yeni aldigim orta boy fircama break in yapmak istedim.bir sitede bulasik deterjani ve kopuklu birakma ile ilgili bir yazi gordum.bir kac saat bulasik deterjanli suda birakin,sonra tiras sabinuyla kopuk yapip fircayi bir gece boyunca kopuklu olarak bekletin diyor.
Once deneme amacli bir kopuk yapip yuzume surdum.firca sanki bir cesit zimpara.sonra okuduklarimi uyguladim.bu sabah fircayi sicak suya koydum ve arko sabun ile bir kopuk yaptim.yuzume surdugumde geceki gibi igne igne batmadigini ve o kadar sert olmadigini gordum.sanirim dogru break in yontemini buldum ne dersiniz? Ben yeni fircayi yalnizca sicak suda bekletiyodum break in diye Smile
3 gecedir fircami arko sabun ile yukleyip kasede kopuk yaptiktan sonra o sekilde sabaha kadar bekletiyordum.bu sabah fark ettim ki firca yumusadi ve artik yuzume batmiyor.ama ne kadar guzel olursa olsun simdi aklima bi tane badger firca dusdu.bilmiyorum break-in islemi ayni mi yapiliyor?
üstadım güzel break in yapılmış bir domuz inan finest badger i aratmıyor ama kesin badger alırım diyorsanız fs 24 mm finest ı şiddetle öneririm parasına gore muazzam bir fırça ben cok memnunum hatta ilkini aldıktan sonra hemen ikincisini sipariş ettim.

(17/06/2013, Saat: 10:14)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 gecedir fircami arko sabun ile yukleyip kasede kopuk yaptiktan sonra o sekilde sabaha kadar bekletiyordum.bu sabah fark ettim ki firca yumusadi ve artik yuzume batmiyor.ama ne kadar guzel olursa olsun simdi aklima bi tane badger firca dusdu.bilmiyorum break-in islemi ayni mi yapiliyor?
Su anda badger fircaya iyicene sarmis durumdayim zati hocam.ama gidip yurt disindan almak istemiyorum.hala vision yolu gozluyorum,postaci katili olmak uzereyim...Smile alinik kismina konu acdim bulur bulmaz birinde alicam.
(05/06/2013, Saat: 20:45)hbbsabuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jaguar 236 mın kuru halde iken uçlarına eski diş fırçası ile hafifçe sürtmek suretiyle masaj Big Grin yaptım.. sonuç fırça sanki yıllardır kullanılıyormuş gibi her teli en az 3 e ayrılmış durumda. tavsiye ederim.. Cool

Bunu porsuğa uyguladım. Hem çatallandı hem de süreci hızlandırdı. İyi bi yöntem saolun.. Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Domuz kılı fırçalar için detaylı break-in rehberi Saltuk 144 112,910 08/07/2022, Saat: 02:42
Son Yorum: Murat35_55
  Domuz Fırça Break-İn İşlemi ve Kimya 101 dikdik_s 28 22,962 27/06/2020, Saat: 15:33
Son Yorum: trooper_gs
  Omega 49 ve break-in hakkında nervy 4 5,068 23/05/2017, Saat: 23:33
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: