Forumun Gazına Gelip Usturanın Gazabına Uğrayan Bir Yiğidin Çöküşü
Öncelikle endişelenmeyin tek bir çizik yok!
Amma velakin
Kısa zamandır şu forumu takip ediyorum. Baktım ki benim bilmediğim bir sürü şey var. Mesela tıraşın bir seferde birden fazla yöntemle olunanı var, 1. perde, 2. perde, 3. perde gibi... Bir de tıraş öncesinde yüzü iyi temizlemek tıraşa hazırlamak falan daha bir önem kazandı okudukça gözümde.
Şimdi benim sakalım seyrek ve yumuşaktır. Bunun da üzerine bilin bakalım ne yaptım? Big Grin
Yüzümü mis gibi beyaz sabunla 2 defa ve neredeyse kaynar suyla yıkadıktan sonra, tek bir kirin pisliğin kalmadığını, sakalların iyice yumuşadığını, suratın kayış gibi olduğunu hissettim, dedim ki oldu! iyice gaza geldim. Ulan Burhan sen bu işi biliyorsun, doğuştan yeteneklisin yardır oğlum... gibisinden. Çok keyifli bir tıraş olacak vaktim de var Big Grin Sonra Arko tıraş sabunumu aldım, gereğinden fazlaca köpürttüm. Köpürttüm köpürttüm köpürttüm köpürttüm.. Dedim bu ya! şu sabunun kokusuna bak hele nostalji kokuyor, baba kokusu bu resmen... İki parmak alıp onunla da yüzümü yıkadım mis gibi. Fırçayı da bastırdım iyice diplere girsin gibisinden, bu arada bir yanma hissediyorum ama yüzümün temizliğine, gözeneklerimin falan açılmasına yoruyorum.
Sonra mı. Aldım Sedef usturayı taktım Permasharpı normal bir perde tıraş oldum, zaten normalde de bir perde rahatlıkla yetiyor.
Sonra bir daha bastırarak sabun sürdüm, ikinci perdeyi oldum. Bu arada her aşamada yanma daha artıyor ama bana vız gelir, erkek var burada erkeek! Big Grin Son olarak yine sabun ve tersten üçüncü perde. Ve buz gibi suyla duruladım. After shave i de çaldım yüzüme. Sonra da çıktım dışarı öğlen vakti güneşini yedim suratıma. Kıpkırmızı oldum, çok acıdı a dostlar Sad Neyse ki iki güne geçti. Ama o iki günde kimseye bunu anlatamadım, o erkeksi tavrın beni bu kadar utandıracağını bilemezdim. Kimselere, özellikle de hanımlara derdimi anlatamadım, sorana after shave ye alerjim varmış dedim Big Grin Niveanın günahına girdim. Aha da şimdi itiraf ediyorum abiler, nitekim bunu da bir ders, cildimin hassasiyetini tanıma anısı olarak hatırlayacağım Smile
Nullius In Verba
10 kusurlu hareketin tamamını yapmışsınız Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
@Burhan komşum, zaten biz erkeklerin başına hep bu testosteron hormonu bela açıyor Big Grin Big Grin Olsa bir dert olmasa bir dert..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Komşum ne yaptınız öyle kendinize. Gerçekten de 10 kusurlu hareketin tamamı var. İlk bakışta göze batanları ben sayayım:

- Yüzü tıraş öncesi nemlendirecek gliserin bazlı bir sabunla yıkamak faydalıdır. Hacı Şakir tarzı kurutucu beyaz sabunla yıkamak hatta 2. tur yıkamak hatta bu da yetmeyip bir tur da arko ile yıkamak cildinizi gereksiz yere kurutur. Cildin doğal yağının bu şekilde tamamı ile alınması tıraşı zorlaştırır. Üzerine tahriş başlatır. Hatta tahrişten emin olmak için bir de aşırı sıcak su kullanmışsınız.
- Fırça ne kullandınız yazmamışsınız ama çizici bir fırça ile zaten tahriş başlamış cilde dibine kadar tahriş gösterdiğinizi yazdıklarınızdan anlıyorum.
- Usturada Perma Sharp gibi keskin bir jilet kullanmışsınız. Kendinizi kesmediğinize şükredin bence. Üzerine 2 perdede güzelce de kazımışsınız cildi.
- Bunlar yetmezmiş zavallı cilt yeterince çekmemiş gibi bir de üzerine basmışsınız alkollü aftershave'i tahrişli cildi iyice yakmışsınız.

Bir dahaki sefere daha dikkatli olun komşum. Yeni başlayanlar bölümündekileri bir daha okuyun. Geçmiş olsun.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
geçmiş olsun diyeyim ama okurken de gülmeden edemedim, elinize sağlık Smile

@cihankeskin epeyce açıklamış gerçi ama tıraş öncesi bir preshave ürün kullanmanız, hacı şakirden daha sağlıklı olacaktır. speick ve geo f. trumper çok başarılıydı bu konuda ama uygun fiyatlı (flu muydu shu muydu) gibi bir ürün de işinizi görür. usturaya yeni yeni başlıyorsanız daha az keskin olan yeşil astra sınıfında bir jilet daha tatmin edici olacaktır. bir de kaynar suya girmeyin derim bu sıcakta, ılık olsun orta yol olsun Smile
Neyse ki bu olay sanıyorum beni aklımdaki bir sonraki iki elle ustura kullanma deneyi konusunda biraz korkuttu biraz alıkoydu Big Grin
Nullius In Verba
(25/05/2015, Saat: 14:45)Burhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neyse ki bu olay sanıyorum beni aklımdaki bir sonraki iki elle ustura kullanma deneyi konusunda biraz korkuttu biraz alıkoydu Big Grin

Komşum sizin asıl sıkıntınız tıraş hazırlığında. Aynı adımları yukarıdaki gibi uyguladıktan sonra ne ile tıraş olursanız olun aynı kötü sonucu alırsınız. Ustura ile alakalı değil yani durum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Su tiras hazirligi yerine iki ilik su carp suratina, daha rahat tiras olursun diyim, seni bu dertten kurtarayim. Big Grin

Gecmis olsun, zamanla bu rutinler de oturur. Dustan sonra tiras olmani tavsiye ederim ilk asamada.
Yok tövbe, artık tıraş hazırlığı yok zaten. Bir senedir falan ustura kullanıyorum, normalde yüzüme tıraş olmadan önce tıraş sabunundan başka bir şey sürmüyorum cillop gibi de oluyor. ts9funk hocamın da dediği gibi testosteron belasına bulaştım bu işe Big Grin ki çözümünü de iki gün sonra yine tıraş olmakta buldum
Nullius In Verba
Burhan bey geçmiş olsun, anlatımınız çok keyifli okuduğum yerde bol bol güldüm Smile Kusurlu hareketleri yazmışlar, ben sadece bir şeyi düzeltmek istiyorum; Hacı Şakir klasik sabun eski beyaz sabunlar gibi cildi kurutup geren bir sabun değil aksine aynı Derby sabun gibi kremli bir yapısı var hatta ben adam gibi köpürtülürse idareten tıraş bile olunur diye düşünüyorum. Tıraş öncesi duş alıcak vaktiniz yoksa herhangi bir sabunla yüzünüzü 1-2 kere yıkayıp durulamanız hem sakalınızın yumuşamasına hem de fazla yağı, kiri atmaya yeterli. Hassas bir cildiniz varsa her perde yüzde köpürtme yapmak cildi çok yoruyor hatta çok hassas ise hiç fırça yüze değmeden direk kasede köpürtmekte fayda var.

Sedef ustura ile 1 yıl çok iyi dayanmışsınız, Sanguine Coolcut 4 veya R5 gibi bir modele geçerseniz hem jilet takma işlemi rahatlar hemde tutuşu, dengesi falan daha iyi bir jiletli ustura sahibi olmuş olursunuz. Ebayde 5-10 dolar arası değişiyor fiyatları, forumda sorarsanız satan da oluyor arada.

Geçmiş olsun tekrardan Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: