İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler
Yasak mı bilmiyorum ama G&C'dan aldığım jiletli ustura sorunsuz gelmişti.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
, ..
gittigidiyordan 30 tl lik ustura aldım.aslında tercih sebebim üstünde marka gözükmeyişi. adamın gözüne gözüne marka sokmuyorlar. umarın ready shave dir. eger öyle değilse kendim bu işi halledebilirmiyim. yada bıcakçılarda olurmu. ucuz deri kayışı bulabilirmiyim ve her tıraştan önce deri kayışı kullanacakmıyım? Bide e bayden alsam kargo parası ne kadar tutarki? gümrük olayı durumları nasıl olur? bide çin malı istemiyorum. usturayı sevmek lazım sonuçta bir gelecek çin çeliğinden yapılmış birşey. tamam güzel görünümleri var ama çin malı olduğunu ögrendim bir kere. olay çin i sevmiyorumki malını seveyim...
Dostum,

Konu açmışsınız, soru sormuşsunuz, bizlerde kaale alıp cevap vermişiz, 7 kişi 12 tane yorum yapılmıs.

Madem bu yorumlar,öneriler sizin icin degersizdi niye konu actınız ben anlayamadım.
Gittigidiyordan alırken bu nasıldır tavsiye edermisiniz diye danısmak istemediniz, bizim onerdigimiz markalar hakkında tek bir yorum vs. yapmadınız. Sonucta kendiniz sordunuz ve kendiniz cevap buldunuz.

Biz kalabalık yapmış olduk sizin bilinçli satım alımınıza ona üzüldüm.

Size hayırlı olsun.
Bu başlık açtığınız forumda şöyle bir sabit başlık var, gözünüzden kaçtı sanırım.

İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler
http://www.geltir.com/thread-6083.html

İlk önce burada yazanları inceleyin, daha sonra sorularınız olursa önce bi forumda aratın, sağlıklı cevap bulamazsanız buradan tekrar sorabilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(08/03/2016, Saat: 02:51)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum,

Konu açmışsınız, soru sormuşsunuz, bizlerde kaale alıp cevap vermişiz, 7 kişi 12 tane yorum yapılmıs.

Madem bu yorumlar,öneriler sizin icin degersizdi niye konu actınız ben anlayamadım.
Gittigidiyordan alırken bu nasıldır tavsiye edermisiniz diye danısmak istemediniz, bizim onerdigimiz markalar hakkında tek bir yorum vs. yapmadınız. Sonucta kendiniz sordunuz ve kendiniz cevap buldunuz.

Biz kalabalık yapmış olduk sizin bilinçli satım alımınıza ona üzüldüm.

Size hayırlı olsun.

ggden aldım çünkü ustra kullanmak için sabırsızlandım. gidip dışardan 2 tl lik jiletli ustura da alabilirdim ama elimde elle tutulur birşey olsun istedim. geçici bir ustura almamın yada ustura almamın hala tavsiyeye ihtiyacım olmadığı anlamına gelmiyor. hala bir ton sorularım var konularda bulamadığım.
Bu form zaten sizin gibi dostlara yardimci olmak, hobimiz olan islak tirasda paylasimlar oneriler yapmak icin var.
Fakat bir konu merak ettiginizde, verilen tavsiyelere onerilere arada cevap vermeniz veya zevkinizi dusuncenizi belirtmeniz lazim ki, onerilerde size uygun hale gelebilsin. Yoksa sadece monolog oluyor, bosa oneri oluyor. Adminimizin tasidigi bu eski konuda ve forum icinde daha detayli bilgiye ulasicaginiza eminim.
Saygilar
türkiyede çelik ustura bulmak bu kadar zormu. ben heryere baktım bulamadım adam akıllı. ebayde de kargo sorunu olur diye çekiniyorum. sert köşeli ustrular hosuma gidiyor ama malzeme de önemli bir alman yada çin malı olamaz mesela. ingiltere olabilir shaveclup diye bir yer baktım ama onlarda jiletli ustura var çelik olması lazım jiletli illa jiletli olacaksa bluebeard tarzı birşey olabilir
(08/03/2016, Saat: 18:02)nicotinee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: türkiyede çelik ustura bulmak bu kadar zormu. ben heryere baktım bulamadım adam akıllı. ebayde de kargo sorunu olur diye çekiniyorum. sert köşeli ustrular hosuma gidiyor ama malzeme de önemli bir alman yada çin malı olamaz mesela. ingiltere olabilir shaveclup diye bir yer baktım ama onlarda jiletli ustura var çelik olması lazım jiletli illa jiletli olacaksa bluebeard tarzı birşey olabilir

Selamlar
       Daha önce ustura kullanıp kullanmadığınız ile ilgili bir bilgi yazmamışsınız. Sitede genellikle çelik ustura denemek isteyen arkadaşlara bir süre jiletli ustura ile deneyim sahibi olmayı tavsiye ediyorlar çelik ustura ile ilgilenen deneyimli üyelerimiz. Alışkanlık kazanmak için bir süre geçmesi gerekiyor gerçekten. Normal jilet tutuculardan farklı olarak jiletin tutuş açısı tamamen kullananın elinde. özellikle çene ve boyun bölgesinde öğrenene kadar ciddi sıkıntı yaşanıyor. Açı birazcık dikleşince direk yüze dalıyor.
       İsterseniz güzel bir jiletli ustura ile başlayın derim. Yanına birkaç parça farklı markalardan jiletler de alırsınız. jiletli usturalar da kullanılan jiletler kullandığınız ustranın   karakterini çok fazla değiştiriyor. DE jilet tutucularda hiç beğenmediğiniz bir jilet basit olarak gördüğümüz jiletli usturada harikalar yaratabiliyor. Bu açıdan bakarsanız jiletli usturalar da kullanımı çok zevklidir aslında.

Ayrıca tıraş öncesi hazırlığım ve  kullandığım sabun dahi jiletli usturada daha bir önem kazanıyor. örneğin eğer o gün jiletli ustura ile tıraş olacaksam koruyuculuğu elimde ki diğer ürünlere göre daha iyi olduğundan cellayı tercih ediyorum. köpüğü birazcık daha sulu tutmaya çalışıyorum gibi...

Eğer değerlendirmek isterseniz bir jiletli ustura ve birkaç çeşit jilet ile en fazla 50tl lik bir bütçe ile bu zevki yaşayabilirsiniz. Çelik ustura ile bu rakam en az 200tl olacak ve usturanın keskinliğini yüksek tutmak ayrı bir mesele...
      Bu alışma sürecinde de bir yandan çelik usturalar ile ilgili  araştırma yaparsınız derim.
Smile 
(08/03/2016, Saat: 18:02)nicotinee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: türkiyede çelik ustura bulmak bu kadar zormu. ben heryere baktım bulamadım adam akıllı. ebayde de kargo sorunu olur diye çekiniyorum. sert köşeli ustrular hosuma gidiyor ama malzeme de önemli bir alman yada çin malı olamaz mesela. ingiltere olabilir shaveclup diye bir yer baktım ama onlarda jiletli ustura var çelik olması lazım jiletli illa jiletli olacaksa bluebeard tarzı birşey olabilir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mastro Livi ustura okulu video serisi taskind 7 2,858 Dün, Saat: 11:35
Son Yorum: chevalier
  Sharps Cutlery Çelik Ustura harveyspecter 2 336 09/02/2017, Saat: 00:48
Son Yorum: harveyspecter
  NTS Çelik Ustura KASSAM 3 522 02/02/2017, Saat: 16:45
Son Yorum: KASSAM
  Krone & Schwert Magnetic Çelik Ustura Rusty 12 1,626 13/10/2016, Saat: 17:46
Son Yorum: OnLyTNT
  ustura ağzı düzeltme error... 10 7,077 21/09/2016, Saat: 20:37
Son Yorum: Chinaski
  Exellence Thiers dovme çelik ustura Kubilay 2 1,005 06/07/2016, Saat: 23:17
Son Yorum: Kubilay
  Solingen'de son ustura ustalarina ziyaret Kubilay 21 14,542 10/06/2016, Saat: 22:38
Son Yorum: rock83
  ustura kayislarken kullanilan macunlar ynspektas 5 2,053 12/02/2016, Saat: 12:04
Son Yorum: taskind
  Ustura İle Yakın Tıraş olmak Cadet 15 6,294 30/10/2015, Saat: 09:37
Son Yorum: Straht
  Zaza ustura Şahin2 11 4,838 26/10/2015, Saat: 14:10
Son Yorum: Chinaski

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi