İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler
O zaman üstad ya tecrübe deneyim ya da biley kısmında problem var anladığım kadarıyla .. Elimdeki düşük kaliteli ve fiyatlı ustura ile sizin elde ettiğiniz tıraştan daha iyi sonuçlar elde ediyorum zamanla yoluna girer canınızı üzmeyin .. Bu kanıya nereden ulaştım derseniz elimdeki ustura düşük kalite ancak bileyi iyi yapıldı ondan bu kanıya vardım ..
@serjames komşum girişten sonraki satırları okuyunca hiç beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. Sanırım beklentileri yüksek tuttuğunuz için de hayal kırıklığı yaşadınız.

Bence bileme işini bilen biriyle irtibata geçin ve kontrol ettirerek bu seçeneği eleyin. Gerisi size kalan bölüm ki bu da tecrübe ettikçe zaten rayına oturacaktır.
Arkadaşlar konuya bir açıklık getireyim çünkü ufak bir yanlış anlaşılma olmuş gibi .
Tepkim biraz abartılı gibi görününce kafanızda yanlış olgular oluştu ve hata'nın nerede olduğu , çözümün  ne olduğu gibi arayışlara girildi .

Arkadaşlar bir sıkıntı veya sorun yok  Smile İlginiz için teşekkür ederim .

Saygılar
Sevgiler ,
Bende usturaya 4 ay önce rimeiden geçtim, usturam jiletli bluebeard, dikkatli oldunduğunda sakin sakin azcık müzikle çok keyifli güvenli ve tek perdede çok güzel tıraşlar çıkarıyorum. Forumdan öğrenmiştim bir miktar sulu köpük daha rahat oluyor ona hep dikkat ediyorum. Ama ilk kestiği an ciddi çok çoşkulu oluyor insanın bağırıp çağırası geliyor, çeliğe geçmek için sabırsızlanıyorum Big Grin
There are some who do not fear death, for they are more afraid of not really living. -Ancient proverb
@ustaci , @rating komşular usturanın ağızı tıraşa hazır değilmiş , direk fabrikadan çıktığı gibi imiş Big Grin iyikide de öyleymiş , iyikide hazır değilmiş Smile
@taskind hocam allah razı olsun biledi . Bakalım nasıl olacak Rolleyes Smile
@serjames komşum problem belliydi zaten ancak ben daha fazla yorum yazmamıştım .. Siz asıl tıraşı şimdi olacaksınız Smile
(21/11/2016, Saat: 21:24)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames komşum problem belliydi zaten ancak ben daha fazla yorum yazmamıştım .. Siz asıl tıraşı şimdi olacaksınız Smile

Smile haydii hayırlısı be komşum .
@serjames komşum öyle olmasına sevindim Smile sizin aldığınız gibi yerlerden Çelik ustura alınca tıraşa hazır olarak gönderildiğini söylerler fakat aslında böyle değildir diyen birkaç yorum okumuştum forumda bir yerlerde ama nerede olduğunu hatırlamıyorum. Ona istinaden yazmıştım zaten o yorumumu.

Hadi bakalım şimdi bekliyoruz yorumlarınızı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(22/11/2016, Saat: 05:25)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames komşum öyle olmasına sevindim Smile sizin aldığınız gibi yerlerden Çelik ustura alınca tıraşa hazır olarak gönderildiğini söylerler fakat aslında böyle değildir diyen birkaç yorum okumuştum forumda bir yerlerde ama nerede olduğunu hatırlamıyorum. Ona istinaden yazmıştım zaten o yorumumu.

Hadi bakalım şimdi bekliyoruz yorumlarınızı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haydi hayrlısı bende sabırsızlıkla bekliyorum Smile
(28/05/2015, Saat: 17:30)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar,
bu konuda pek çok dostumuzdan sorular geliyor, mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışıyoruz. bazen tecrübesizlikle yanlış alışveriş yapmış oluyorlar sormadan, bunun önüne geçmek için bir konu açayım istedim. ilk aklıma gelenleri yazıyorum, tecrübelilerin katkısı ile genişletiriz.

-iyi olduğu bilinen bir marka ustura alın. forumda pek çok iyi markanın adı geçmekte, yanlış bir şeye para vermeden evvel biraz okuyun yahut bizlere sormaktan, konu açmaktan çekinmeyin.
-ebay' de, aliexpress' te 7-8 dolara, Türk alışveriş sitelerinde 50-60 liraya 0 ustura diye satılan (straight edge, best steel, gold dollar vesair), güzel görünümlü usturaları almayın. bu usturalar kararlı ağız tutmazlar ve güzel tıraş veremezler.
-malum ikinci el sitesinde, usturanın üzerinde her gördüğü yazıyı birebir Türkçe' ye çevirip, 1/10 fiyatı etmeyecek usturalara uyanıklık yapanlara aldanmayın. foruma danışmaktan çekinmeyin.
-yine malum ikinci el sitesindeki her ustura ilanı için ebayde isim ile araştırma yapın. 5te 1 fiyatına bulmanız olası.
-iyi markalı 0 usturaya başlangıç için bütçeniz el vermeyebilir, neticede denenip belki de bırakılacak bir şey. forumun ikinci el bölümüne bakın. burada ustura ilanı açan insanlar konuya hakimlerdir ve size yardımcı olacaklardır.
-yeni başlarken 200 poundluk kayış almayın, en iyi ihtimal ile çizeceksiniz. ikinci el bölümünde güzel kayışlar var, yahut yurtdışı alış verişimiz olan siteler uygun fiyatlı seçenekler sunuyor.
-bütün seti toplayayım diye telaşlanıp, "usturayı becerdim, bununla devam ederim" diye düşünmeden, pahalı olacak taş işine girmeyin. birçok kişi seve seve size yardımcı olacaktır bileyleme konusunda.
-0 aldığınız ustura "shave ready" bile olsa, büyük ihtimal ile tıraşa hazır gelmeyecektir. profesyonel bileyleme ister. bununla tıraş olamayıp, "beceremedim bu işi diye kenara atmayın."

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Emeğiniz ve bilgilendirme için teşekkürler @ohtararan üstat.
Namıdiğer "Lorenzo"

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zaza Han Çelik Ustura Oguzhan53 9 414 21/06/2017, Saat: 12:53
Son Yorum: goldenflamee
  Micarta ustura sapı deneme 1 goldenflamee 3 525 26/05/2017, Saat: 10:29
Son Yorum: goldenflamee
  USTURA VERİTABANI - Straight Razor Database pumpingiron 2 4,742 24/05/2017, Saat: 10:18
Son Yorum: impaticaret
Question 6 yıllık memnuniyetsizliğin cevabı çelik ustura olabilir mi? Yardım MisGibiTras 2 362 23/05/2017, Saat: 16:32
Son Yorum: MisGibiTras
  Çelik Ustura Bileme Hakkında mustafabors 0 310 12/04/2017, Saat: 09:39
Son Yorum: mustafabors
  Mastro Livi ustura okulu video serisi taskind 7 3,424 25/03/2017, Saat: 09:35
Son Yorum: chevalier
  Sharps Cutlery Çelik Ustura harveyspecter 2 574 08/02/2017, Saat: 22:48
Son Yorum: harveyspecter
  NTS Çelik Ustura KASSAM 3 791 02/02/2017, Saat: 14:45
Son Yorum: KASSAM
  Krone & Schwert Magnetic Çelik Ustura Rusty 12 2,206 13/10/2016, Saat: 15:46
Son Yorum: OnLyTNT
  ustura ağzı düzeltme error... 10 7,781 21/09/2016, Saat: 18:37