İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler
Eger bir deneyeyim, hosuma gitmezse yapamazsam uzulmem diyecek birsey arıyorsanız, ebay de Gold Dollar ın bir suru uygun fiyatlı usturası var. Yabancı forumlarda kullananlar memnun.
http://www.ebay.com/itm/Pro-Gold-Dollar-...SwYaFWcsRd

Almısken koleksiyon degeri olsun, kullanmasamda karsısına gecip sigara yakar seyrederim diyorsanız, dovo, ern, boker gibi markaları onerebilirim. Yine bu katagoride, yurt dısı ile ugrasmam kanki TL gecen yer yok mu derseniz buyrun impa
http://www.extrashaving.com/#!product/pr...ight-razor

Saygılar
Bir denemek için alınıyorsa whippeddog' a göz atılabilir veya daha güzeli forumda ikinci el gayet güzel usturalar olabiliyor onlara göz atılabilir. Gold Dollar başlangıç için iyi bir seçim değil bence.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Ben, @dikdik_s komşumun verdiği linkten satıcının ürünlerine bir göz attım .
Ve bu setin yeni başlayanlar için böyle bir set buldum .
Fakat fiyatı çok ucuz , yeterli kalitede olmadığını ve istenileni verebileceğini pek sanmıyorum .

Link : http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-Stra...SwpdpVd~-y
Abiler Gold doları ben kullanmadım ama sahsen yurt dısı forumlarından okudugum kadarıyla, amcanın elinde binlerce dolarlık ustura koleksiyonu var, gunluk olarak gold doları ve elimde eski bir ern im var onu kullanıyorum gibi yazıları cok okudum.

Sizlere oneri yaparken en ucuz ustura su, buyur kullan su cin malını demedim demem, onlarca yorumunu okudugum, uygun fiyatı ile yurt dısında kullanıcılarının memnun oldugu bir urun onerdim.

Ustura ya baslayıp, benim icin uygun degil diyen oluyor. O yuzden 100 kusur dolarlık ustura yerine bu sekil uygun fiyatlı birsey ile girerseniz ileride hoslasmama durumunda uzulmezsiniz diye onerdim ben.

Ornek onlarca ornekten ingilizce olarak okumak isteyen olursa gold dolar yorumları
http://badgerandblade.com/vb/showthread....lar-Razors

Bu gold doları alıp, forumda ustura bileylemede uzman abiler var, onlara ucunu hazırlatırsanız, sorunsuz baslangıc olarak zevkle kullanabileceginizi dusunuyorum.

Ornek tıras videosu
https://www.youtube.com/watch?v=tR7ETT4TkH4

Saygılar sevgiler
Benim de sırf fiyatı uygun olduğu için bir tane alasım var. Fakat benim okuduğum GD usturaların kalitesinin değişkenlik gösterdiği, çok da başlangıç usturası olabilecek nitelikte olmadığı yönünde. Elinden çok ustura geçmiş birisi bu usturayı adam edebilir ve kullanabilir, gayet doğal. GD alıp tekrar honlayıp satan yerler var, belki oralar tercih edilebilir.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(07/03/2016, Saat: 16:44)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de sırf fiyatı uygun olduğu için bir tane alasım var. Fakat benim okuduğum GD usturaların kalitesinin değişkenlik gösterdiği, çok da başlangıç usturası olabilecek nitelikte olmadığı yönünde. Elinden çok ustura geçmiş birisi bu usturayı adam edebilir ve kullanabilir, gayet doğal. GD alıp tekrar honlayıp satan yerler var, belki oralar tercih edilebilir.

Aynen katılıyorum ustad, honlama yapıp tekrar satanlar varmıs, ustura isi ile pek ilgili olmadıgım icin incelemedim. Forum icinde honlama yapan babalara bir danısmak lazım.

Ben bıcak koleksiyonerligimden feyz alarak, eger formu durusu duzgun, herhangi bir yamuklugu olmayan bir ustura ve bıcagın, eger ucu guzel bileylenmisse sorunsuz isinizi gorecegini bilirim.

Ama 420 celikle yapılmıs bıcak 10 dolardır, ama Vg10 veya san mai tarzı dovulmus celikle yapılmıs bıcak 200 dolardır. Sonucta ikiside keser. Ama birisi ucunu daha kısa sure tutar, otekisi daha uzun sure tutar. Sıcak soguk farkından biri etkilenir kırılır ekstrem kosullarda, otekisi aynen devam eder vs. vs.
Amerikalı/alman saatı 10 dolara calısır, cinli aylıgı 30 dolara.

Zaten Gold doları ucunu guzel shave ready hale getirtip, kullanarak eger usturadan zevk alırsanız illaki ileride bir dovo, ern vs alacaksınızdır. Smile
Usturaya başlayacaksanız ilk seçenek forumdan bilenmiş ve tıraşa hazır bir ustura almak olmalı. Kimin bilediğini bilip aklınıza takılan soruları sormak açısından önemli. Whippeddog sitesinden ustura dahil bir çok ürün aldım, Larry sözüne güvenilir bir satıcıdır ve usturaları tıraşa hazır gönderir, yani o da iyi bir seçenek olabilir. Son seçenek; Yabancı forumlardan satılıklara bakabilirisiniz ama ilanı mutlaka bu konuda paylaşın ki, satıcının karakteri ve ya bileme kabiliyeti hakkında fikir sahibi olan birileri yardım eder.

Kullanılmamış olsun derseniz bir kaç tane Amerikan online satıcı dışında shave ready gelmiyor usturalar(öyle yazsa dahi gelmiyor emin olun). Biletmek için tekrar kargo masrafı çıkacak belki bir de biletme ücreti. Gold Dollar usturaların çelik kalitesi iyi ama yapım kalitesi düşüktür, topuk kısmındaki kronik sorundan ötürü bilenmesi zordur, o kısmın tıraşlanmasından sonra işe yarar hale gelir. Usturaya heves eden arkadaşların bir heyecanla karar vermemesi lazım. Ustura zaten herkesin sabredemeyeceği bir süreç, bir de baştan yanlış seçim yapınca size işkence gelir ve iyice soğursunuz.

Saygılar
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Ben başka bir açıdan gireyim, bu usturaların gümrükten geçmesi yasak değil mi?
Yasak mı bilmiyorum ama G&C'dan aldığım jiletli ustura sorunsuz gelmişti.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
gittigidiyordan 30 tl lik ustura aldım.aslında tercih sebebim üstünde marka gözükmeyişi. adamın gözüne gözüne marka sokmuyorlar. umarın ready shave dir. eger öyle değilse kendim bu işi halledebilirmiyim. yada bıcakçılarda olurmu. ucuz deri kayışı bulabilirmiyim ve her tıraştan önce deri kayışı kullanacakmıyım? Bide e bayden alsam kargo parası ne kadar tutarki? gümrük olayı durumları nasıl olur? bide çin malı istemiyorum. usturayı sevmek lazım sonuçta bir gelecek çin çeliğinden yapılmış birşey. tamam güzel görünümleri var ama çin malı olduğunu ögrendim bir kere. olay çin i sevmiyorumki malını seveyim...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,161 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,650 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,336 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,001 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,548 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ustura Kayışı Hk. yigit 14 4,361 07/11/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: alikonyalioglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: