Kartuş Bıçaklardaki Kayganlaştırıcı Bantta Mantık Hatası Yok Mu
(05/06/2015, Saat: 12:32)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında ben de iğrenç demiyorum, hatta hafta içi mach3, sakal uzunken sadece pazartesi de kullanma gibi planımda vardı.

Ama sabun ve fırça olduktan sonra süre aynı olunca gereksiz oluyor... Sadece double edge kullanıp geçiyorum,

Dolapta yine de jel ve mach 3 var, oldu da çok geç kalkarsam diye...

Ama komşum, işte o jel girince işin içine tahriş oluyor. Sonra suç tamamı ile kartuşa atılıyor. Jel sürüp yüzünüze DE ile bir tıraş olun da görün nasıl perişan ediyor insanı... Smile
Bir sene oncesine kadar mach 3 kullaniyordum. Ancak kullanirken kayganlastirici banti cikariyordum. Kullanan arkadaslara bir de bu sekilde kullanmalarini tavsiye ederim. Ben cok daha iyi verim aliyordum. Bence gillette firmasinin urettigi en iyi makina excel 2 dir. Ama piyasada artik makinesi bulunmuyor. Herhalde firma diger urunlerin satisini kesiyor mantigiyla artik excel 2 yi piyasaya sürmüyor.
Benim başlık yavaştan "jiletler kartuşlulardan iyi mi" başlığına dönmeye başlıyor, tırsıyorum aman diyeyim Smile Forumdan kovarlar sonra Smile
(05/06/2015, Saat: 12:41)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama komşum, işte o jel girince işin içine tahriş oluyor. Sonra suç tamamı ile kartuşa atılıyor. Jel sürüp yüzünüze DE ile bir tıraş olun da görün nasıl perişan ediyor insanı... Smile

tamamda üstadım,

eğer sabun ve fırça kullaancaksak ha kartuş kullan ha de zaman aynı zaman...

o durumda da 3 bıçak yerine tek bıçakla geçmeyi tercih ederim
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Beş bıçaklı ile tıraş olurken kullandığım yöntem şu şekildeydi.

İlk perde bittikten sonra tersten alırdım tekrar köpüklemeden. Bu noktada işte o kayganlaştırıcı bandın avantajını kullanırdım. Bunu sağlayabilmek için bıçağı önce suya tutardım, yüzümde yine az biraz köpük kalırdı. Bıçağı suya tutunca o bıçakların arasında su tutuyor alet. Böylece yüzde kalan az biraz köpük, bıçak aralarındaki su ve kayganlaştırıcının da yardımıyla tersten bastırmadan hızlı bir geçiş yapardım. Ha bir de ilk perdede o bant aslında yüzde ince bir kaygan tabaka bırakıyor böyle sümük gibi Tongue.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(05/06/2015, Saat: 13:26)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tamamda üstadım,

eğer sabun ve fırça kullaancaksak ha kartuş kullan ha de zaman aynı zaman...

o durumda da 3 bıçak yerine tek bıçakla geçmeyi tercih ederim

Eğer sizin gibi son derece güzel tıraş aletlerine sahipse bir kişi, evet, o zaman doğrusu sizin yaptığınız.

Benim demek istediğim şu: toplumun geneli hala kullan-at ve Mach3 dışında alet bilmiyor. Ve bu kişiler, yaşadığı tahrişten jileti sorumlu tutuyor. Tahrişin tek sebebi jilet değildir. Jellerin ve tüp köpüklerin de çok büyük rolu var tahrişte.
Kartuş tamam da jel-köpük mevzusunu hiç anlayamadım. Hadi jel de tamam. Köpükler rezalet tıraş veriyor ve pahalı, mantığını anlayamıyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(05/06/2015, Saat: 13:34)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beş bıçaklı ile tıraş olurken kullandığım yöntem şu şekildeydi.

İlk perde bittikten sonra tersten alırdım tekrar köpüklemeden. Bu noktada işte o kayganlaştırıcı bandın avantajını kullanırdım. Bunu sağlayabilmek için bıçağı önce suya tutardım, yüzümde yine az biraz köpük kalırdı. Bıçağı suya tutunca o bıçakların arasında su tutuyor alet. Böylece yüzde kalan az biraz köpük, bıçak aralarındaki su ve kayganlaştırıcının da yardımıyla tersten bastırmadan hızlı bir geçiş yapardım. Ha bir de ilk perdede o bant aslında yüzde ince bir kaygan tabaka bırakıyor böyle sümük gibi Tongue.

Anladım üstadım, elbette, de'ler üstün olsa da kartuşların özellikle mach3 ün başarılı olduğunu da düşünüyorum, esas sorun yüzü traşa hazırlamamak diye düşünüyorum sizin gibi

syg
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(05/06/2015, Saat: 14:53)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım üstadım, elbette, de'ler üstün olsa da kartuşların özellikle mach3 ün başarılı olduğunu da düşünüyorum, esas sorun yüzü traşa hazırlamamak diye düşünüyorum sizin gibi

syg

Saygılar benden üstadım, başlığıma yorumlar yazdığınız, vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BEKLENEN ATAK SHAVE-LAB'DAN GELDİ 6+1 KARTUŞ impaticaret 7 9,693 06/03/2019, Saat: 11:57
Son Yorum: mustbe
Lightbulb Kartuş kullananlara alternatif eroldemir83 4 6,720 29/01/2016, Saat: 14:36
Son Yorum: zeynelkoc88

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: