Haslinger Honig Tıraş Sabunu
(28/06/2019, Saat: 11:20)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @fatihbyfah kardeşim sayesinde ben de deneme şansı yakaladım , kendisine teşekkür ederim.
Sabun konusunda tecrübem çok yok yıllardır arko kullanırım lakin bu sabunu çok beğendim . Kaynamış şişe su ile köpürttüm ve incecik krema gibi güzel bir köpük verdi . Tıraşı keyifliydi, kokusu yapışkan değil alttan tatlı bir bal kokusu var. Beni en şaşırtan özelliği ise yanaklarımı yumuşacık yapması oldu. Kolonyadan başka şeye alışık olmayan bünyem sapıttı Smile
Kullananlara tek tavsiyem sabunu kullandıktan sonra yıkarken abartmayın . Durulamadan sonra dipte yağlı görünümlü bir su kalıyor, bu suyu dökünce yumuşatma etkisi azalıyor bence. Suyla köpükten arındırıp kapak açık kurumaya bırakın sonra kuruduktan sonra kapağı kapatın. Benim tavsiyem budur Smile

Komşum o tatlı bal kokusunu berberimin verdiği büyük boy berber fırçasının break in işleminde kullanıyorum şu an inşallah kötü kokuyu bastırır fırçadaki. Kokusunu suni bulsam da fırçanın kendi kokusundan iyidir dedim. Yanılıyor muyum? Smile
http://geltir.com/showthread.php?tid=10681

Foruma yeni üye oldum, buraya konu açmıştım sabun konusunda kararsızım diye. Buradaki yorumları okuyunca kararsızlığım gitti diyebilirim. Tamamdır bu sabunu alayım ilk kullanım olarak diye düşündüm.

Aslında sandal ağacı kokulu olanı almak istiyorum, ama burada performansı övülen bal özlü olan gibi geldi. Acaba fark olur mu ikisi arasında, sadece bunu öğrenmek istiyorum. Direk sipariş vereceğim çünkü inanılmaz yorumlar mevcut Smile

Edit: Soruyu sormamışım farzedin, 4.sayfada @Kaptan adlı üye harika bir şekilde açıklamış farklarını İlk tıraş sabunum olarak Haslinger Honig almaya karar verdim.
Bugün sandal ağacı olan versiyonunu aldım arko tıraş sabunudan sonra ilaç gibi geldi. Köpük performansı harika. Koruyuculuğu da çok güzel. Sadece sandal kokusunu bilmiyordum eğer sandal böyle bir kokuysa çok da güzel değilmiş diyebilirim Smile Onun dışında sabun sert ve basılmaya müsait değil. Şuanlık çok memnunun olduğumu söyleyebilirim.
Bırakınız kessinler, bırakınız biçsinler.
(22/07/2019, Saat: 22:32)Denetcii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sandal ağacı olan versiyonunu aldım arko tıraş sabunudan sonra ilaç gibi geldi. Köpük performansı harika. Koruyuculuğu da çok güzel. Sadece sandal kokusunu bilmiyordum eğer sandal böyle bir kokuysa çok da güzel değilmiş diyebilirim Smile Onun dışında sabun sert ve basılmaya müsait değil. Şuanlık çok memnunun olduğumu söyleyebilirim.

Güle güle kullanın komşum , aslında gayet yumuşak bi sabun basılabilir rahatlıkla istediginiz kaba komşum . Fakat 60 gr zaten her kaba uyum saglar küçük kerata Smile
(22/07/2019, Saat: 22:32)Denetcii Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sandal ağacı olan versiyonunu aldım arko tıraş sabunudan sonra ilaç gibi geldi. Köpük performansı harika. Koruyuculuğu da çok güzel. Sadece sandal kokusunu bilmiyordum eğer sandal böyle bir kokuysa çok da güzel değilmiş diyebilirim Smile Onun dışında sabun sert ve basılmaya müsait değil. Şuanlık çok memnunun olduğumu söyleyebilirim.

Her markanın sandal kokusu birbirinden oldukça farklı oluyor. Genelde başka bir isim bulamazlarsa toprak-tahta kokularına sandalwood, limon bazlı kokulara da barbershop deyip geçiyorlar anladığım kadarıyla. Benim de çok hoşlandığım bir koku türü değil ama TOBS'unki en azından kabul edilebilir geliyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Stoktaki honig'lerden birini yıllar sonra çıkardım bugün, arkadaş bir sabun bu kadar mı güzel kokar Smile Sabunun kendisi aşırı kurumuş ama kokusu hala oldukça güçlü. Rendeleyip kaba basayım da yarın bir bal keyfi yapayım Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bu sabunu bir süredir kullanıyorum.Bal kokusu hafif tatlı bir koku veriyor.
Köpürmesi çok kolay.Prorosa yada tabac tan çok daha hızlı köpürüyor.
Prorosadan daha başarılı buldum ben.Tabac ile kıyaslamada ne birsşey söylemem mümkün değil şuan için. Tabac a göre daha doğal geldi bana.Koruyuculuk tıraş sonrası için başarılı gerçekten.
Cellayı merak ediyorum, bu merak yokmu.. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 158 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,213 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,215 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,041 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,459 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,415 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,624 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: