Haslinger Honig Tıraş Sabunu
(26/11/2015, Saat: 16:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yemişim kendi kabını abiler, basın yaw. İsin zevki orda.

15zmtl4.jpg

Hocam tasarim guzel olmus . bu grundtal kaplara kagitlari nasil sabitlediniz?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
dostum ilkleri yaparken aynı boyda kesip yada printerdan cıktı alıp iceriden yapıstırıyordum kenarından birkac yerden seffaf bantla.
Ama bunların icinde aynı zamanda kopurtmede yaptıgım icin, iceriden yapıstırmanın sacma oldugunu gordum. Simdi aldıgım sabunun marka yerini kesip, ustten koli bandı ile yapıstırıyorum. Bu sekilde bir suredir sorunsuz kullanıyorum.

Ama simdi etiket makinasını getirdim eve (Dymo Letratag), oradan duz yazı yapıstırmayı dusunuyorum hepsine tek tip.
@dikdik_s

Güzel bir koleksiyon, kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir bir tasarım, çok hoş olmuş, tebrikler.
Hocam, kaplar güzelmiş, bunlar daha önceden kullandığınız başka markaların sabun kapları mı?
http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/mut...i-kap.aspx
evet hocam,ıslanacak sonuçta bantla yapıştırmak istemiyorum.Silikon vs kullanmaktan yana da değilim.Uygun bir çözüm bulsam benim de etiketlerim hazır.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Chinaski

Abi ben yorum yazmısım ama, ne alaka güzel incelemen hakkında en ufak birsey dememişim. Şimdi dönüp bakınca çok utandım. Affet okurken dalgınlıgıma gelip baska birseyden girmisim konu icine. İnceleme cok guzel olmus. Emeginize saglık.

Bu haslinger in ustunde kuzu resmi olanını bende aldım schlaf milk mi oyle birsey diyordu. Daha denemedim ama yazdıklarınızdan guzel bir sabun cıkacagı asikar.

Hazır uygun fiyatla impa da varken, yeni baslayan kardeslerimize bu markayı es geciyoruz. Hep standart cella, tabac vs. oneriliyor. Fiyatı ile gramajının az olması ile tam denemelik baslangıc sabunu olabilir.
(05/02/2016, Saat: 23:07)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

Abi ben yorum yazmısım ama, ne alaka güzel incelemen hakkında en ufak birsey dememişim. Şimdi dönüp bakınca çok utandım. Affet okurken dalgınlıgıma gelip baska birseyden girmisim konu icine. İnceleme cok guzel olmus. Emeginize saglık.

Bu haslinger in ustunde kuzu resmi olanını bende aldım schlaf milk mi oyle birsey diyordu. Daha denemedim ama yazdıklarınızdan guzel bir sabun cıkacagı asikar.

Hazır uygun fiyatla impa da varken, yeni baslayan kardeslerimize bu markayı es geciyoruz. Hep standart cella, tabac vs. oneriliyor. Fiyatı ile gramajının az olması ile tam denemelik baslangıc sabunu olabilir.

Haslinger'in tüm serisini kullanmış ve hala kullanan biri olarak en başarılı sabunun Schafmilch olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çok dengeli bir sabun, MWF'ye göre bence rahatlıkla tercih edilesi. Hepsi çok iyi ancak Schafmilch bir başka.
Aslında en koruyucusu bana göre Honig ancak koruma konusunda sizin çok sevdiğim tabirisiniz olan bariyer işini biraz abartmış bir sabun. Mild alet-mild jilet kombinasyonuyla jileti hissetmek na mümkün.Sakalı kesmek zor. Onun için cildi hassas olanlar, yeni başlayanlar veya agresif alet kullananlar için daha uygun.Tıraş sonrası muhteşem. Gene de Honig koku olarak bence en başarılısı. Diğerlerinin kokuları rahatsız edici değil ama hafif.

Bence genel olarak tüm Haslingerler ortalamanın çok üstünde sabunlar, eğer özel bir sabun merakınız yoksa sadece başlangıç sabunu olarak değil, ömürlük sabunlar olduğunu söyleyebilirim. Ve Evet Tabac ve Cella'ya göre performans açısından daha başarılılar. Sorunsuz, tahrişsiz, güzel tıraş sonrasına sahip sabunlar. Tek dezavantajları çabuk bitmeleri.

Bu arada kendi memleketinde Walter Weiss'de 6.95 Eu iken İmpa'da sadece 20 Tl olması ayrı bir konu Smile
@Kaptan

Abi cok guzel ozet yaptın, inceleme icinde inceleme oldu. Simdi daha da inandım bu sabuna. Soran olursa hangi sabun diye, bu aralar ben bunu onericegim. Zaten resminden renginden de MWF e benzetmiştim. 2 tane aldım, 2 sini bir ikea kabına basıcam amma öncelik açmış oldugum baska sabunlar var elbet haslinger a da sıra gelicek.

Çok tesekkurler değerli yorumunuz icin.
Haslinger Honig merak ettiğim ve öncelikle kullanmak istediğim 2-3 sabundan biri. İmpa'dan almak istiyorum ama listede göremedim Sad
Çok güzel bir inceleme olmuş , Haslinger serisi yabancı yorumcular tarafından koku bakımından çok zayıf olarak değerlendirildikleri için pek yanaşmadığım sabunlardı , sizin yorumlarınızla birlikte denenecekler listeme girdi buram buram bal kokusu ile tıraş olmak ayrı bir keyif olsa gerek teşekür ederim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 151 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,159 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,211 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,016 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,457 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,414 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,616 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: