Haslinger Honig Tıraş Sabunu
Elinize saglik, guzel inceleme olmus.
(06/02/2016, Saat: 02:24)Turquoise Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel bir inceleme olmuş , Haslinger serisi yabancı yorumcular tarafından koku bakımından çok zayıf olarak değerlendirildikleri için pek yanaşmadığım sabunlardı , sizin yorumlarınızla birlikte denenecekler listeme girdi buram buram bal kokusu ile tıraş olmak ayrı bir keyif olsa gerek teşekür ederim Smile

Ben ringelblummen bitirdim bir tane kokusu hic de zayif degildi. Gayet dogal, karakterli yeteri kadar da gucluydu. Beklentilerle alakali yorumlar olmus sanirim
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Chinaski üstat gene iştah açıcı bir inceleme yapmış Smile
Elinize sağlık.
Merak ettiğim bu Haslinger'in bir sürü çeşidi var. Hangisi ne vaadediyor, özellikleri neler, kısaca paylasabilecek olan var mı?
(06/02/2016, Saat: 11:44)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski üstat gene iştah açıcı bir inceleme yapmış Smile
Elinize sağlık.
Merak ettiğim bu Haslinger'in bir sürü çeşidi var. Hangisi ne vaadediyor, özellikleri neler,  kısaca paylasabilecek olan var mı?

Sayın @Bayercy, Haslinger sabunları konusunda üreticisinin verdiği çok detaylı vaatler yok. Aaralarında ki farkı nemlendirme, koku ve koruma düzeyi dışında ben açıkça pek anlayamadım. Muhtemelen benden kaynaklanıyordur.

Ortak özellikleri; Hepsinin koruyuculukları üst düzey
Tıraş sonrası nemlendirmeleri, bazılarının çok çok iyiyken bazılarının ki yeterli hatta iyi
Köpük performansları da aynı biçimde yakın, bazıları neredeyse dokunsanız köpürecekken, diğerleri birz daha uğraşı istiyor. Ancak bu
zor köpürüyor manasına gelmesin. Geneli yumuşak bir porsukla çok rahat köpük alıyor

Ancak biraz detaya kaçacak olursak;

Honig ve Schaffmilch; Yoğun nemlendirme ve koruma özelliğine sahipler. Tıraş sonraları gerçekten müthiş. Honig biraz fazla koruyucuyken, Schaffmilch daha dengeli. Honig'in köpürtmesi anormal kolay. İkisinin de kokuları hoş, Schaffmilch türdaşı MWF'den daha tatlı ve ferah kokmakta. MWF'nin kokusunu beğenmeyenler rahatlıkla sevebilir kanaatindeyim.Her ikisi de iyi birer tıraş sabunu olmalarının yanında aynı zamanda iyi birer bakım sabunu sayılabilir.

Meeresalgen: Çok sevdiğim bir sabun. Meeresalgen, tipi bizim deniz börülcesine benzeyen bir tür deniz yosunu. Cildi pürüssüzleştirdiği iddia edilen kremleri falan var. Kokusu, nemlendirmesi her şeyi güzel.

Sage: Sözlük karşılığı adaçayı ama aslında Alplerde de çok yetişen, ada çayına benzeyen, bir dağ çayı. Kremleri tahriş, yanık tedavisinde kullanılıyor. Çabuk köpük alan, performansı başarılı bir sabun. Kokusu çok hafif ama güzel.

Coconut; Benim için koku babında biraz hayal kırıklığı oldu. Ben buram buram hindistan cevizi beklerken üstten hafif hindistan cevizi altlardan süt,hafif çiçekimsi kokular aldım. Nemlendirmesi müthiş,köpürtmesi azıcık uğraştırıcı ama diğer Haslingerlere göre.

Aloe Vera: Çimenimsi ferah bir kokusu var.Sanki hafif odunsulukta var. Aloe Vera cilt tahrişlerine ve yanıklara iyi gelen bir bitki. Tahriş sorunu pek yaşamadığım için tahriş performansına bir şey diyemem. ama koruyuculuk gene üst düzey. Yazın iyi bir sabun. Sage ile beraber Lucky Tiger'ın after shave toniği ile beraber müthiş oluyorlar.Kokular birbirini tamamlıyor.

Ringelblumen: Almanya,Danimarka ve Avusturya gibi ülkelerde kremleri, losyonları çok popüler bir bitki. Akneli, sivilceli, tahrişli ciltlere çok iyi geliyormuş. Ancak gene de performansı çok iyi. Nemlendirmesi kararında, hoş kokulu bir sabun. Kullanan bir dostumuz biraz zorlandığını söylemiş ama bana açıkçası köpürtmesi kolay geldi.

Sandalholz: Bence serinin en zayıf halkası. Sandal kokusu bana Dr Harris ve Proraso sandallarından farklı geldi. Üstte hafif var ama alttan sanki biraz odunilik, limonilik de var. Kötü bir koku değil ama klasik sandal beklerseniz yanılırsınız. Köpürtürken kıvamı diğer Haslingerlerden farklı, daha ince. Örneğin Honig 5-10 saniyede yoğun kıvama geçiveriyor. Aynı biçimde diğerlerinde de bir kaç saniyelik gecikmeler olsa da kolay yoğunluk yakalanıyor. Bu sabun biraz daha ince geldi bana. Belki ben beceremedim ama farklı bir sabun gibi. Nemlendirme ve koruyuculuk gene iyi ama ben bir daha almadım.

Genel olarak benim tecrübelerim bunlar, aralarında yanıldıklarım olabilir ama hepsini bitirdiğim için ve 2. hatta 3. turları döndüğüm için sanırım yardımcı olabilirim. Amacınız lüks hissiyatı değil de kaliteli tıraş sırası ve sonrası olan işlevi yüksek bir sabun ise tam size göre. Öyle yüzlerce sabun kullanmadım ancak ancak, çok iyi olduğunu iddia eden kullandığım daha pahalı sabunlardan daha yüksek performanslar yakaladım. Bana göre, Cella, Proraso, figaro gibi kullandığım İtalyanlar'dan çok iyi. Tam Germenic bir ürün işte ,sade ama yüksek işlevli...
Abi cevap icin tesekkurler. Muhtesemsin. Herhalde kendi sitesi de dahil boyle bir aciklama islak tiras dunyasinda yoktur haslinger hakkinda
@Kaptan gerçekten çok yardımcı oldunuzSmile Detaylı açıklamanız için çok teşekkürler.
Her beklentiye cevap verecek tipte bir çeşitleri var maşallah Smile
İmpa da bulunması büyük şans .
Tekrar sağolun.
@Kaptan, detaylı bilgilendirme için teşekkürler. İmpa'da Haslinger sabunun birçok çeşidi bulunmasına rağmen Honig listede görünmüyor.
Sayın, @dikdik_s , @bayercy ve @ms_1907 esas ben teşekküre derim.
Haslingerler mükemmel değil, hatta mutlaka daha iyileri vardır ancak F/P olarak rakipleri çok çok az.

Sayın @ms_1907 ; Honig almak zorunda değilsiniz, Schaffmilch de eğer standart bir DE veya kartuşlu ile günlük tıraş oluyorsanız sizi her açıdan fazlasıyla tatmin edecektir.
(06/02/2016, Saat: 15:01)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın, @dikdik_s , @bayercy ve @ms_1907 esas ben teşekküre derim.
Haslingerler mükemmel değil, hatta mutlaka daha iyileri vardır ancak F/P olarak rakipleri çok çok az.

Sayın @ms_1907 ;  Honig almak zorunda değilsiniz, Schaffmilch de eğer standart bir DE veya kartuşlu ile günlük tıraş oluyorsanız sizi her açıdan fazlasıyla tatmin edecektir.

Teşekkür ederim komşum, önerinizi değerlendireceğim.
@Kaptan üstadım arayıpta bulamadiğım bir inceleme olmuş, elinize sağlıkSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 159 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,237 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,223 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,065 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,460 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,415 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,635 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: