Haslinger Honig Tıraş Sabunu
Teşekkürler dostlar, Haslinger beğenmeyen yok sanırım aramızdaSmile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@Chinaski ve @Kaptan hocam güzel inceleme olmuş ellerinize sağlık .
Esas takdir ve teşekkür  @Chinaski 'nin. Ben sadece yancılığını yaptım Smile
merhaba... şu ana kadar 2 sabun denedim.Birisi arko diğeri ise haslinger schafmilch.Bana göre haslinger nemlendirme olarak bir tık üstte .Koruyuculuk bakımından arkodan bir farkını göremedim.(günlük tek perde tıraş oluyorum.)Aradaki fiyata farkına göre kaliteli bir aftershave tercih edilerek arko sabun kullanılması daha mantıklı duruyor.
İmpa'da Honig olmadığı için tavsiye üzerine Schafmilch (Koyun sütü) aldım. Paketi açınca çok şaşırdım. 60 gr. ne kadar da küçükmüş. Fiyatı salt olarak düşündüğünüzde uygun görünüyor, ancak gramına göre muadil kabul edebileceğiniz sabunlarla kıyaslarsanız bence normal. Bakalım çok merak ediyorum. Birkaç gün kullandıktan sonra ilgili başka bir başlıkta yorum yazmak isterim.
@Kaptan gerçekten harikasınız Smile
Schafmilch kullandım @Kaptan 'ın gazı üzerine. İyi ki de gazlamış. Ne güzel kokusu varmış öyle. Hele de MWF muadili olarak düşünülürse süper diyebilirim. Yastıklama ve tıraş sonrası da harika. AS ya da Balsam kullanmaya da hacet kalmıyor.
MWF özelliklerinde ama artı olarak kokusu var yorumuna da kesinlikle katılıyorum.
Bu arada @msakalli komşum bunu bir yerde parmaklarıyla öyle rende filan yapmadan tabir-i caizse çıplak elle Smile kaba bastığını söylemişti. Ben o zaman daha sabunu açmadığımdan anlayamamışım olayı. Hatta bir komşumuzda tebrik etmişti kendisini. Ben de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ben tıraştan sonra hazır yumuşamışken basayım dedim ama, o el değilmiş benim el, anladım Big Grin
Meeresalgen de koku olarak çok hoş ama onu daha kullanmadım.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
@koolandgang komşum sabun veya krem almayı düşünüyorum ama kararsızım cildim kuru olduğu için nemli ve kaliteli bir şey istiyorum .
Proraso , tabac , tobs ,haslinger , mfw hangisini tavsiye edersiniz ?
(04/03/2016, Saat: 16:27)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Schafmilch kullandım @Kaptan 'ın gazı üzerine. İyi ki de gazlamış. Ne güzel kokusu varmış öyle. Hele de MWF muadili olarak düşünülürse süper diyebilirim. Yastıklama ve tıraş sonrası da harika. AS ya da Balsam kullanmaya da hacet kalmıyor.
MWF özelliklerinde ama artı olarak kokusu var yorumuna da kesinlikle katılıyorum.
Bu arada @msakalli komşum bunu bir yerde parmaklarıyla öyle rende filan yapmadan tabir-i caizse çıplak elle Smile kaba bastığını söylemişti. Ben o zaman daha sabunu açmadığımdan anlayamamışım olayı. Hatta bir komşumuzda tebrik etmişti kendisini. Ben de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ben tıraştan sonra hazır yumuşamışken basayım dedim ama, o el değilmiş benim el, anladım Big Grin
Meeresalgen de koku olarak çok hoş ama onu daha kullanmadım.

Gerçekten güzel sabun ama kokusunu herkes sevmeyebilir. Bu arada gelen tebriklerden sonra kendimi süpermen gibi hissetmeye başladım  Smile Aslında benim yaptığıma belki basmak denmez. İkea kabına koyduğum sabunu ilk 2 tıraşta hafif nemli/sulu bırakmıştım. Ertesinde sabunun yumuşayan kısımlarını şöyle üstten üstten kabın kenarında kalan boşluklara doğru yaymıştım. Hepsi bu  Big Grin    

İlk hali:

mbq3v7.jpg

Son hali:

16bboy0.jpg
@serjames Ben pek krem kullanıcısı sayılmam. Ama her ölümlü I Coloniali with Rhubarb kullanmalı diye düşünüyorum Smile
Sabun olarak seçenek o kadar çok ki. Kolay ulaşılabilirlik bazlı, Schafmilch tavsiye ederim MWF yerine.
Ama Artisan bir şey olsun derseniz, Phoenix Gondolier, ya da Phoenix Cad başta olmak üzere Phoenix ürünlerini düşünebilirsiniz. TVB shaving de eski indirim bitti. Paolo onları ayrı bir yere almış. Geltir kodu da geçmiyor o bölümde ama yine de fiyatı çok uygun bence.

@msakalli Hah şöyle yüklenmesek hiç bu tüyoları alacağımız yok Smile Şaka bir yana ben yine de o sabunu bu hale getirebileceğimi sanmıyorum, ama formülü deneyeceğime emin olabilirsiniz.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 158 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,059,222 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,215 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 802 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 987 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,041 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,448 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,459 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,415 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,624 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: