Haslinger Honig Tıraş Sabunu
(04/03/2016, Saat: 17:04)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames Ben pek krem kullanıcısı sayılmam. Ama her ölümlü I Coloniali with Rhubarb kullanmalı diye düşünüyorum Smile
Sabun olarak seçenek o kadar çok ki. Kolay ulaşılabilirlik bazlı, Schafmilch tavsiye ederim MWF yerine.
Ama Artisan bir şey olsun derseniz, Phoenix Gondolier, ya da Phoenix Cad başta olmak üzere Phoenix ürünlerini düşünebilirsiniz. TVB shaving de eski indirim bitti. Paolo onları ayrı bir yere almış. Geltir kodu da geçmiyor o bölümde ama yine de fiyatı çok uygun bence.

@msakalli Hah şöyle yüklenmesek hiç bu tüyoları alacağımız yok Smile Şaka bir yana ben yine de o sabunu bu hale getirebileceğimi sanmıyorum, ama formülü deneyeceğime emin olabilirsiniz.

O zaman bir haslinger almak en mantıklısı .
Babalar bu sabun çok baba Smile
Nasıl çoşuyor Nasıl kokuyor Nasıl koruyor anlatamam çok ama çok begendim tüm traşseverlere TAVSİYE ederim.
Bende de Schafmilch (koyun sütü) var. İmpa'da Honig olmadığı için bunu almıştım. Kokusuna pek alışamadım ama gerçekten çok başarılı bir sabun.
(22/04/2016, Saat: 18:55)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Babalar bu sabun çok baba Smile
Nasıl çoşuyor Nasıl kokuyor Nasıl koruyor anlatamam çok ama çok begendim tüm traşseverlere TAVSİYE ederim.

Sanırım başka bir kaba basmışsınız sabunu. Merak ettim, bunu kolayca yapabildiniz mi? (Ben de İkea kabına basmıştım, bunu kolay ve rahat bir şekilde yaptığımı yazınca bazı arkadaşlar çok şaşırmıştı Confused )
@msakalli hocam haslingerin diğer çeşitleri de honig gibi performans gösteriyorsa hepsi almayı planlıyorum. Az önce futur ile beraber traş oldum aynada görmezseniz elinizde futur olduğunu bile anlamıyorsunuz . Smile
Honig koku olarak bildiğiniz petek balı kokuyor Smile
@Nani Kuş komşum,

Schafmilch'in performansı çok iyi. Eğer kokusu (bildiğiniz koyun sütü) rahatsız etmez ise tavsiye ederim.
(22/04/2016, Saat: 19:14)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım başka bir kaba basmışsınız sabunu. Merak ettim, bunu kolayca yapabildiniz mi? (Ben de İkea kabına basmıştım, bunu kolay ve rahat bir şekilde yaptığımı yazınca bazı arkadaşlar çok şaşırmıştı  Confused )

Hocam Cellanın kabına koydum ( basmadım ) rahat bir şekilde yükleme yaptım . Zamanla kabın şekline uyum sağlayacağını düşünüyorum ve Cellanın kabı ufak zaten . @dikdik_s arkadaşımız biraz sulu bırak parmakları ile bastırarak ikea kabına basmıştı yanlış hatırlamıyorsam .
@msakalli hocam elimde mwf var onla aynı zannedersem kokusu o yüzden diğer çeşitlerine öncelik vereceğim .

Not : Cellanın içinde kalanı proraso sabun ile bildiğiniz hamur yoğurma Smile ile birbirine karıştırdım dehşetül oldu hem mentol hem badem Smile tavsiye ederim .
Ben de yakın zamanda elimdeki sabunu bitirp Schafmilch'e başladım. Bundan sonra başka sabun almayı düşünmüyorum. Ben de sabunu basmadım bir kaba. Ikea kutuya (Gruntdal?) altını ıslatıp yapıştırdım, sabitlendi ortasına. Semogue 830 ile gayet rahat yükleyebiliyorum.

Sabun arayanların denenmesini öneririm.
Honig sabunu madam coco ahşap kapaklı seramik kaba bastım. Sabun arko sabundan birazcık daha sert, parmakla çok rahat basılıyor. Kokusu hanımeli ve benzeri sarı çiçekler gibi, gerçekten balın kokusu olsa böyle olurdu diyorsunuz aklınıza bal geliyor. Köpürtmesi proraso kremden bir tık daha zor oldu benim, ama suyum aşırı kireçli belki o etkiliyordur, yine de kolay köpürüyor sınıfına girdi benim için. Köpüğü dolgun oluyor, söz gelimi arko proraso cella tabac sabunlardan ve arko nivea kremlerden daha doygun bir köpük yapıyor, aynı şekilde bunlardan daha fazla kayganlaştırıyor, ikinci geçişi diğerleri ile yapamazken bu sabun ile yapabildim. En vurucu kısım ise NEMLENDİRME!. Tıraştan sonra hiç bir şey sürmeden rahat edeceğim tek sabun bu oldu şimdiye kadar. Kesinlikle tavsiye ederim, hazine bulmuş gibi hissediyorum kendimi, bir sonraki sabunum schalfmilch olacak Allah izin verirse.

Edit: 1 Hafta kullanım sonunda yukarıda yazdığım her şeyi kendi kendime teyit etmiş bulunmaktayım. Kayganlık, dolgunluk ve tıraş sonrası nemlendirme isteyen kişiler bu sabunu kesinlikle denemeli.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 255 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,914 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,842 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 852 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,247 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,566 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,470 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,863 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: