Biley tasi (cinsi nedir) +Ern + kayis
Resimlerde de gozukuyor. biley tasinin bir tarafi sari diger tarafi mor renkli. ebat 7cm*15cm. yuzeyi yeteince duz ve puruzsuz. once sari tarafi sonra mor tarafi kullanmam soylendi. yag ile kullaniliyormus ama emin degilim. bu tasin cinsi nedir ve ustura icin uygun mudur degerli ustatlar?
yaninda fredrick ern ustura var. biraz pasli ama agzi duzgun gibi. asili kili ikiye bolmuyor simdilik ama hafif baskiyla bolebiliyor bu haliyle mutfak bicagindan keskin gibi. bu usturayi adam edebilir miyim pasi nasil sokebilirim?
ve yaninda surgulu kayis. surgusunun icine ustura konuyor. altinda bir surgu daha var ama bos. ne konuldugunu bilmiyorum.
Yardimkarinizi esirgemeyin.
20hskqr.jpg
35mmcut.jpg
2rn7eiv.jpg
2iqze3m.jpg
19p7xc.jpg
(01/04/2012, Saat: 20:29) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Coticule su taşı, mor tarafı kabadır. Fiyatı uygunsa kaçırma Smile

su anda elimde duruyor.Smile sanirim bu sefer tutturdum.
once mavi sonra sari tarafi kullanacagim degil mi?
yag ile mi su ile mi kullanmak lazim bir de griti nedir acaba?

bu tastan daha var sirf mavi olanindan. cift tarafli da var ama sarisi biraz kavislenmisti cok kullanilmaktan.
dikkat edersen mavi kisminin asinmadigini farkedersin,sebebi ise o kisimin zimpara tasi olarak kullanilmadigidir
o tas sadece sari kisma destek icin oraya konmustur.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
(01/04/2012, Saat: 21:36) Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mor renkli olanlar destek amaçlı, mavi renkli olanlarsa bilemede de kullanılabiliyor diye biliyorum doğru mudur?

Sevgili ,Sari olan belcika tasinin iki tarafli olani yok.Siyah Belcika tasinin bir tarafi sentetik,diger tarafinin dogal olani var.

Dogal Biley Tasinin iki tarafinin dogal tastan olanini simdiye kadar görmedim,belki vardir...ben bilmiyorum.Selamlar
(01/04/2012, Saat: 20:41)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sarisi biraz kavislenmisti cok kullanilmaktan.

Bir cam üzerine ilk önce 400 lük zimpara kagidini yatirip,elinle sekiz yapar gibi daireler cizerek(suyla calisman lazim) tasin egik olan kismini düzelt,sonra ayni islemi 800 lük zimpara kagidiyla tekrarla,tasin üzeri iyice düz olduktan sonra suyla yikayip kullanabilirsin.selamlar
bastan deseydiniz ya yahu iki saat ugrastim:d
neyseki ustura ucuz.
once girit tasinda 80-100 defa gittim. sonra mor tarafta yine ayni(cok puruzsuz girit tasi gibi hatta daha puruzsuz) sonra 1 saat sari tarafta gittim geldim. tas antika belki destek icin degildir cunku tek mor olarak da satiliyor ama cift tarafli baska bir tasta sari kavis yapmisti arkasi kullanilmamis gibi.
neyse kili havada bolemedim ama tiras oldum 3 perde. wtg xtg atg. tam sinekkaydi olmadi ama tiras etti. simdi yuzum kirmizi ve yaniyor her turlu aftershave surdum bolbol:d allahtan aksamdan oldum tirasi sabaha bir seyim kalmaz bu arada iki kucuk kesik oldu kantasiyla hallettim.
celik usturayla ilk tirasim. jiletli usturalar hikayeymis. celik ustura teknigi cok farkliymis megerse.
velhasili celik usturaya adim atmis bulunuyorum. simdi sirada adam gibi bir yustura almak var tabii bilemesini de ogrenmek.
bu usturayi piril piril yapma imkani var mi? bir de bileyleme yaparken hem keskin hemde sirttaki cikintiyi ayni anda tasa degdiriyorum baski yapmadan bu dogru yontem mi yoksa hafif bastirmali miyim?

ayrica mavi sari kombine tas su linkte
http://www.madaspenhome.com/straightrazo...tones.html
bileme yöntemini adım adım açıklayarak yeni konuda yazabilirmisiniz diğer forumlardan resim ve video ekleyerek. iyi bir kaynak olur
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Müsait bir zamanda özet çeviri yapıp kendi yaptığım şekli de anlatayım.
mavi tarafiyla da bilenebiliyormus.

link:
http://www.youtube.com/watch?v=H6HMAd6Ktj

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Artvin biley taşı zanshin 53 68,244 10/03/2022, Saat: 18:55
Son Yorum: okaragoz
Photo yeşim bileme taşı simyager 8 3,073 29/01/2022, Saat: 01:07
Son Yorum: simyager
  bilinmeyen biley taşı sailor06 6 3,065 07/09/2021, Saat: 20:03
Son Yorum: sailor06
  Lapping Film Polishing Film nedir porsuk 41 61,033 19/02/2021, Saat: 21:27
Son Yorum: atmacao
  Bu Taş Nedir Ne Taşıdır? linguist 49 31,446 03/02/2021, Saat: 22:37
Son Yorum: atmacao
  Bileme Taşı Avcılığı habaz 18 11,126 23/03/2020, Saat: 22:53
Son Yorum: EmrahEray
  Pfeil doğal belçika taşı Linq 23 43,830 20/03/2018, Saat: 19:57
Son Yorum: higicir
  Koyangi Ustura ve Girit taşı EzyRyder 5 6,888 12/01/2017, Saat: 14:03
Son Yorum: taskind
  12000 grit çin biley taşı hakkında bilgi arıyorum taskind 3 9,050 06/11/2014, Saat: 14:24
Son Yorum: Chinaski
  Kösere Taşı / Kösüre Taşı / Köstüre Taşı theunnamed 3 14,120 19/12/2013, Saat: 12:48
Son Yorum: Rıza

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: