Penhaligon's Blenheim Bouquet Tıraş Sabunu
Selam arkadaşlar,

GİM'de herkes forumda durgunluktan bahsediyordu. Biraz hareketlendirelim forumu diye hazır insanlar incelemeleri de keyifli okuyorken size yaz aylarında oldukça ferah bir şekilde kullanabileceğiniz bir sabunu tanıtmak istiyorum.

Penhaligon's 1870'da kurulmuş, İngiliz bir parfümevi. Kraliyet ailesine dahi hizmet ediyorlar. Karakteristik bir ürün gamlarının olduğunu düşünüyorum ancak Blenheim Bouquet tıraş sabunu dışında aha bir ürünlerini kullanmak kısmet olmadı. Kremleri başarılı deniyor forumlarda, ancak sabun konusu biraz karışık. Bildiğim kadarı ile 3 farklı formül var şimdiye kadar üretilmiş. İlki, tallow içerikli ve hayranı çok. 100 gramına 70$ isteyenini dah gördü bu gözler. İkinci formül tam bir fiyasko. Köpürmediği iddia ediliyor. Açıkçası kız arkadaşım hediye olarak bu sabunu bana aldığında ben de tedirgin olmuştum ancak araştırınca 3. formül çıktı karşıma. Bu formülde tallow yok ancak fiyasko beklerken performansı ile şaşırttı diyebilirim. 3. formülü tutturmuşlar. Nasıl ayırt ederim derseniz, son formül maun bir kasede geliyor.

de8f1513039c2bb7fd15782e775f57ec.jpg

Fiyat: 100 gr sabun ve kasesi ile Beymen'de 170 liraya sayılıyordu ancak sanırım artık getirmiyorlar, göremedim sitede.
Ambalaj: Lüks. Harika bir hediye. Bu sabunu kullanırken, performansını olaya dahil etmesek bile kendinizi iyi hissediyorsunuz. Kalın karton bir kutuda geliyor, yazılar falan altın yaldızlı. İçinden çıkan kase muazzam ve sabun ile tam uyumlu. Sabun açıkta gelmiyor, Cade sabun gibi jelatine sarılı bir şekilde duruyor. Kısaca çok başarılı.
Üretim Yeri: UK

ccbe03eed190216161582314c0c3a261.jpg

Ürün Tipi: Tıraş sabunu.
Uygun Cilt Tipi: Her cilt tipi için uygun olduğunu düşünüyorum. Ekstra bir nemlendirme veya kurutma etkisi yok.
Koku: Blenheim Bouquet tam yaz kokusu. Ferah ve temiz bir koku. Çok hafif baharat da ben uradayım diyor. Klas bir dokunuş olmuş. Üst notalarda Limon, Misket Limonu ve Lavanta, alt notalarda ise Çam, Musk ve Kara Biber varmış Penhaligon's web sitesinde yazana göre. Ürünün lüks algısını tamamlayan en önemli unsur bu klas kokusu. Kalıcılığı fazla değil, ama tıraş sırasında koku burnunuzun dibinden ayrılmıyor.
Kıvam: Triple milled bildiğiniz İngiliz sabunu. Hatta 3T'den biri üretiyorsa şaşırmam.

7fca2762790d188aea6b569ff3ee1025.jpg
c2fd2e81efbdbdd04b907b6ea64ab4a7.jpg

Koruyuculuk/Kayganlık: Performans konusunda çok kuvvetli olmasını beklemiyordum ancak beni tatmin etti. En iyi mi? Kesinlikle değil. Rotasyonuma giremez mesela, kayganlık var ama koruyuculuk biraz zayıf. Özel günlerde kullanmak üzere işini yeterince iyi yapıyor. Eğer fiyatı uygun olsaydı başarılı olurdu gözümde ancak fiyat etiketine bakınca insan daha fazlasını istemeden duramıyor. Eğer sabunları salt performansa göre değerlendiriyorsanız size gönül rahatlığıyla gidin alın diyemem. Ama yaşattığı deneyim için almayı düşünüyorsanız, bulduğunuz yerde alın.
Nemlendirme: Kurutmuyor. Ekstra bir nemlendirme de yok. Sıradan diyebilirim bu konuda.
Genel Görüş: Sabunu iki haftaya yakın bir süre aralıksız kullandım. Farklı aletler farklı fırçalar ile de denedim. Benim çok sevdiğim bir ürün. Yanı masamın kenarında durup beni gülümsetecek kadar şık bir kasesi var, arada açıp koklamak hoşuma gidiyor. Performans sabunu değil, daha çok lüks bir deneyim satın alıyorsunuz diyebilirim. Ha bir de, 20 tıraştan fazla kullanmışımdır. Azalma belirtisi yok. Yani çok uzun süre dayanacağını söyleyebilirim. Hele özel günlerde kullandığımı düşünürsek büyük ihtimalle bitiremem bile.

635e7ad739e0979d85b2f511027db5d8.jpg

dipnot: inceleme formatı cihankeskin'e ait, kendisine tekrar teşekkür ederim. incelemeyi yazarken işimi oldukça kolaylaştırdı.
Eline sağlık Aleksey. Kokusunu çok sevdiğim için bir ara Sartorial sabunu alacağım ben de ama açıkcası performans yönünden hiçbir beklentim yok. Parfüm evlerinden tıraş işine girip de başarı yakalayan bir tek Czech and Speake var, onun da üretimini Valobra yapıyor zaten.
gurmekokular
İşte benim uzun süredir görmek istediğim inceleme de buydu. Eline sağlık Aleksey. Bu sabunu sanırım asla almayacağım ana en azından daha net bir fikir oluştu aklımda. Başka güzel incelemeler de görmek isteriz bunun gibi. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Eliğine sağlık. Fotoğraflı, renkli ve güzel bir anlatım olmuş. Özellikle en sondaki fotoğrafı çok beğendim. Lüks hissiyatı o kadar para verilen bir üründe önemli fakat lüks hissiyatının yanında keşke performansıyla da diğer ürünlerden sıyrılabilmiş olsaydı o zaman alınabilir bir ürün olurdu benim için.

Diğer incelemeleri de bekliyoruz Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Aleksey üstad inceleme için teşekkürler... bu ürünü burda refill olarak 27€ nakliye içinde(D için) satıyorlar ,denemeye değer sanırım???

http://www.amazon.de/dp/B003TNFTME/ref=w...9QWFWVQLUO
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
(19/06/2015, Saat: 17:19)neoromancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aleksey üstad inceleme için teşekkürler... bu ürünü burda refill olarak 27€ nakliye içinde(D için) satıyorlar ,denemeye değer sanırım???

http://www.amazon.de/dp/B003TNFTME/ref=w...9QWFWVQLUO

Valla beklenti önemli denerken. Yüksek performans beklerseniz beklentiyi karşılayamaz, ortalama üstü sabunlar arasında diyebilirim benim gözümde.
Şöyle örnek vereyim, bulutsu bir yumuşaklık beklentisiyle Duke alırsanız memnun kalmazsınız mesela. Fırça onu vaadetmez zaten. Bu sabun da yüksek performans vaad etmiyor. Ona göre alın derim.
(19/06/2015, Saat: 18:32)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla beklenti önemli denerken. Yüksek performans beklerseniz beklentiyi karşılayamaz, ortalama üstü sabunlar arasında diyebilirim benim gözümde.
Şöyle örnek vereyim, bulutsu bir yumuşaklık beklentisiyle Duke alırsanız memnun kalmazsınız mesela. Fırça onu vaadetmez zaten. Bu sabun da yüksek performans vaad etmiyor. Ona göre alın derim.

Ok..anlaşıldı ben önce Calani seriye ağırlık vereyim o halde... nemlendirmede de sıradan ise o paraya değmez ..tekrardan Saolun
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Harika bir inceleme olmus keyifle okudum.yuksek performanla tam olarak neyi kastediyorsunuz?koruyuculugu arttirmak icin biraz daha fazla yukleme yapmanin olumlu bir etkisi olabilir mi denediniz mi?

@aleksey eline sağlık zevkle okudum gerçekten. eğer sabun tıraş olurken sizi mutlu ediyorsa bence gerisi teferruattır. Kaliteli bir görüntüsü var,inceleme ile bütünleşmiş. Benim gibi az ürün deneyen biri için erken olsa da listeye girer diye düşünüyorum
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Güzel inceleme ve fotoğraflar. Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,128 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,622 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 858 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,419 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,472 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,579 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,888 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: