ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI
Siz bilirsiniz benimki sadece dostane bir uyari...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
US'de tamamen butik üretim yapan Wolfmann Razor ile ayni fiyati vermissiniz 316 ürünü icin. Bu fiyat seviyesinde Rocnel benim icin cekiciligini kaybetti acikcasi.
(12/11/2015, Saat: 20:19)naayi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: US'de tamamen butik üretim yapan Wolfmann Razor ile ayni fiyati vermissiniz 316 ürünü icin. Bu fiyat seviyesinde Rocnel benim icin cekiciligini kaybetti acikcasi.

Abi Wolfman ile kıyaslıyoruz da, Rocnel hakkında bir şey bilmiyoruz ki. Belki daha da butik bir üretim söz konusu, veya mesela medikal sterilizasyon gibi konular var sanıyorum. Kaldı ki BBS1 gibi aletlerde dahi makine izleri varken Rocnel'de yoksa bu başarılı bir noktadır bana kalırsa. Ön yargılı olmamak lazım. Herkesin tabii ki ilgisini farklı şeyler cezbeder anlayabiliyorum ancak ben şu ana kadar başarılı görüyorum Rocnel'i satış konusu dışında. 3 satış gerçekleşmiş, 8 tane Portekiz'e OEM üretim yapılmış (bana kalırsa markasız yapılması büyük hata) 26 kişiye ürün gitmiş ancak ne bir inceleme ne bir yorum yok. Resimler bile kısıtlı. Foruma özel de bir satış kanalı olmalıydı bence. Eğer tanıtım amaçlı denemelik ürün yolluyorsa Rocnel, ben veya başka bir üyemiz seve seve bol fotoğraflı bir inceleme yapacaktır. Atılması gereken önemli bir adım, çünkü bu ufak komünite biraz daha samimiyet istiyor.
@Aleksey e katılıyorum
(12/11/2015, Saat: 20:45)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 26 kişiye ürün gitmiş ancak ne bir inceleme ne bir yorum yok. Resimler bile kısıtlı. Foruma özel de bir satış kanalı olmalıydı bence. Eğer tanıtım amaçlı denemelik ürün yolluyorsa Rocnel, ben veya başka bir üyemiz seve seve bol fotoğraflı bir inceleme yapacaktır. Atılması gereken önemli bir adım, çünkü bu ufak komünite biraz daha samimiyet istiyor.
@rocnel Murat bey bilmiyorum öyle bir alet var mı ama yarım jilet kullanan bir makina olabilir mi ? Benim aslında hep içimden geçen öyle bir alet.

https://www.instagram.com/u1071/
(12/11/2015, Saat: 21:03)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat bey bilmiyorum öyle bir alet var mı ama yarım jilet kullanan bir makina olabilir mi ? Benim aslında hep içimden geçen öyle bir alet.

Bende Enders Razor diye SE bir alet var. Ufak bir hamleyle yarım jilet takılabiliyor. Aletin tıraş açısı çok güzel, aslında ona benzer birşey yapılabilir. Yanlış hatırlamıyorsam önceki sayfalarda veya Barbaros Razor başlığında bu meseleyi ben de dile getirmiştim. Böyle bir alet günümüzde mutlaka şart. Bunu üretecek olan kişi, iyi bir reklam ve pazarlamayla permatik gibi kullan at alet piyasasını epey etkiler.

Bendeki aletin internetten bir resmi

WM_ENDERS_SAFETY_RAZOR__4_.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bu zamana kadar illa ki üretilmiştir fakat neden hiç bilindik ve yaygın değil. Acaba bir dezavantajı mı olabilir diye düşünüyorum.

https://www.instagram.com/u1071/
+1

(12/11/2015, Saat: 20:45)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi Wolfman ile kıyaslıyoruz da, Rocnel hakkında bir şey bilmiyoruz ki. Belki daha da butik bir üretim söz konusu, veya mesela medikal sterilizasyon gibi konular var sanıyorum. Kaldı ki BBS1 gibi aletlerde dahi makine izleri varken Rocnel'de yoksa bu başarılı bir noktadır bana kalırsa. Ön yargılı olmamak lazım. Herkesin tabii ki ilgisini farklı şeyler cezbeder anlayabiliyorum ancak ben şu ana kadar başarılı görüyorum Rocnel'i satış konusu dışında. 3 satış gerçekleşmiş, 8 tane Portekiz'e OEM üretim yapılmış (bana kalırsa markasız yapılması büyük hata) 26 kişiye ürün gitmiş ancak ne bir inceleme ne bir yorum yok. Resimler bile kısıtlı. Foruma özel de bir satış kanalı olmalıydı bence. Eğer tanıtım amaçlı denemelik ürün yolluyorsa Rocnel, ben veya başka bir üyemiz seve seve bol fotoğraflı bir inceleme yapacaktır. Atılması gereken önemli bir adım, çünkü bu ufak komünite biraz daha samimiyet istiyor.
Değerli arkadaşlar, öncelikle Portekiz için markasız ürün ürettik ama durum farklı. Portekiz'de bir banka emekliye ayrılan çalışanlarına hediyelik amaçlı istedi. Hatta 12 adet istedi ancak istediği sürede yetiştirmemiz mümkün olmadığı için yetiştirebileceğimiz 8 adet için teklif ve rdik. Üzerlerine bankanın ismi ve emekli çalışanlarının ismi bulunacak. 8 adet için vergiler hariç 1.750 dolar teklif verdik. 500 dolar kapora aldık. Markalama, hijyen ve kutu maliyeti yok. Forum üyelerine özel bir uygulamanız yok demişsiniz. Ancak fark ettiyseniz web sitemizde ürünün fiyatı 295 dolar, forum üyesi arkadaşlara 200 dolar satış fiyatı uyguladık. Bu ciddi bir indirim. Bu arada burası bir forum sitesi satış noktası olarak görmüyorum. Bu sebeple herhangi bir şekilde doğrudan satışı belirtecek bir ifade kullanmak istemiyorum. Burası fikir alıp verme yeri, ben de sizlerden fikir alıyorum. Bu işin ticareti şimdilik çok önemsediğimiz bir nokta değil.

Ürünün polisajını biz yapmıyoruz. El yeteneği aparatlandırma vs. gerekiyor. Anadolu yakasında sanat atölyesi olan bir heykeltıraş var. Şimdilik ders verecek çok öğrenci bulamıyor. Ben de zamanında bu heykeltıraşın öğrencisiydim. Güzel sanatlar fakültesine hazırlanırken sınavlar için bana ders vermişti. Maddi durumu kötü olduğu için öğretmenlik faaliyetlerine ara vererek bizim işimize girdi. Onun işçiliğinde polisaj işlemleri tamamlanıyor. Çok kaliteli bir iş çıkarıyor. Bir ürün için 20 saatten fazla emek verdiğine şahit oldum. Biz makine sanayicileri olarak ancak ürünün şekillendirme işlemlerini yapıyoruz. Gerisi bizim sanatımızdan çıkıyor.
Başka markaları örnek veriyorsunuz ya da fiyatların yükseliğini anlatıyorsunuz ki haklısınız eleştirmek en doğal hakkınız. Ama ucuz bir ürün mü istiyorsunuz ?

a) Çeliğin sınıfını, kullanılan profil çeşidini mi değiştirelim ?
b) Alman çeliği yerine Çin Hindistan çeliği mi kullanalım ?
c) El ustalığı polisaj yerine cnc taşlama, ya da kimyasal polisaj mı yapalım ? ( kapı kolu gibi)
d) Tüm tasarımı düz hatlara çekerek sıradan bir ürün mü yapalım ?
e) Keskin hatlardaki radius(yarıçapları) kaldıralım mı ?
f) Kaliteli lazer markalama yerine, gravür ya da yakma lazer, ya da kaba lazer mi kullanalım ?
g) İSO 9001 denetiminden çıkalım mı ?
h) Üründe tasarım dışına çıkma durumunda makyajla kapatalım mı, fire yaparak imha etmeyelim mi ?
ı) Yüksek teknolojili makineler yerine dışarıya miladı dolmuş külüstür makinelere fason iş mi verelim ?
j) Ürünü karton sıvama kutu içine mi koyalım ?
k) Alman malı yüksek kaliteli makine takımları yerine uzak doğu makine takımlarını mı kullanalım ?
l) Paraya muhtaç kalmış insanları üç kuruşa sabaha kadar ölüm riskli makinelerin önünde nöbete mi tutturalım ?
m) Test işlemlerini yapmayalım mı ?
n) Hijyenden vaz mı geçelim ?
o) İşleri aceleye getirip gözden hata mı kaçıralım ?
Daha neler neler yaparak maliyetleri indirebiliriz. Ancak ne ben, ne Vedat usta, Ne Ümit usta ne de Sedat usta bu yukarıdakilerin hiçbirin yapmaz. Ben Türkiye'deki ticaret zekasından sıkıldım. Amacımız ucuz ürün üretmek değil, yapmaya çalıştığımız şeyin hakkını verecek ürün yapmak.

Ürün alanların büyük kısmı hediyelik olarak aldı, bazıları yakın çevremizde bilerek aldı. Alanlara hep söylüyoruz burada paylaşın diye ama utanıyorlar. Tıraş paylaşılabilecek bir şey mi diyorlar. Ne olursa olsun bir şeyler yazın diyorum. İçlerinden gelirse yazarlar zorlama yapmıyorum. Yakında birkaç ürünü, denemek amaçlı isteyen arkadaşlara verebilirim bu konuda sıkıntı yok.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Marka oluşturma aşaması özellikle maddi açıdan zorlayıcı bir dönem. El işçiliğinin de öne çıktığı bir alan ise maliyetlerin yükselmesi pek tabi kaçınılmaz. Yerli pazara hitap edecek ürünün piyasadaki ucuz uzakdoğu ürünleriyle rekabet etmesi mümkün değil, zaten bu amaçta da değilsiniz. Temennim kalitenizden ödün vermeden bu işi ayakta tutabilmeniz.
Acta est fabula, plaudite.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,817 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,952 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,580 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,708 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,987 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,510 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,927 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: