Semogue 1305
Bu arada break-in için 3-4 ay uğraşamam derseniz @cihankeskin üstadın dremel ile hızlı rodaj tekniği vardı ama bulamadım
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(03/04/2018, Saat: 17:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz
Arkadaslar kopuk yapma problemi varsa, belki kullandıysanız bir preshave in yagı veya yuzunuzdeki yag vs. bulasmıs olabilir. Beyaz sirkeli prilli su icinde bir sure tutup, sonra beyaz el sabunu ile elinizde kopurtup kurutun. Ertesi gun sabununuzla kullanıp fark varmı test edin.
Kopuk olmuyor dediginiz, fırcanız kopugu emiyor olmasın. Tıras oncesi fırcanızı 3-5 dakika ılık su icinde bekletin, dogal kıllar suyu ve kopugu emer, suda bekleterek suyu emip bizim kullanım esnasında kopugumuzu enmemesini saglıyoruz.

Cogunuz biliyorsunuz belki ama belki atlanıyordur diye tekrar hatırlatmak istedim.
Saygılar.

Bu fırçanın performansını artırabilmek için çok uğraştım. Break in süreci çoktan bitti. Tüm kılların uçları çatallandı ve ıslatılınca porsuk kadar yumuşak. Fakat nedense köpük yapamıyor. Her perde tekrar sabun yüklemek gerekiyor. Yaptığı köpük de oldukça zayıf. Fırçayı tabii ki 5-10 dakika ılık suda tutuyorum. İçine köpüğü hapsettiğini de sanmıyorum çünkü elimle sıkınca köpük çıkmıyor. Benim düşüncem kıl yoğunluğunun yeterli olmadığı yönünde. Wilkinson fırçada da benzer sorunlar yaşamıştım ve onda da kıl yoğunluğu düşüktü. Banat fırçamı ise tamamen aynı şartlarda kullanmama ragmen bundan çok daha iyi performans gösteriyor. Bu fırçanın görünümü gerçekten çok güzel fakat performansı ne yazıkk ki kötü.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
1305 ten bende de var lakin ben çok memnunum silvertip Porsuk fırçamdan daha iyi geliyor bana Arko sabundan iki perdelik bol köpük çıkartıyor.
Eski bir domuzcu olarak Semogue’u yorumlamak istiyorum: Semogue ürün gamında çeşitlilik yaparak domuz pazarında lider konumda. Güzel saplar ve omurga çeşitliliği. Kıl kalitesini ise siyah kıl barındırma oranı ile ölçüyor diye düşünüyorum. Yoksa teorik olarak diğer domuz fırçalardan ciddi bir farkı yok. Domuzlarda sıkı omurga fiziksel olarak daha hızlı çatallanma yaratacağı için jel kıvamında uç oluşumuna daha meyillidir. Semogue ise 1305 veya 830 gibi modellerinde loft uzunluğu ve omurga ile  oynayarak yumuşak kılar. Sıkı olmayan omurga daha uzun sürede sabun toplayacağından ve daha zor çatallaşacağından bu fırçalardan uzunca bir süre bol köpük performansı beklemeyin. İşini yapar, kapatır. Yüzde hissiyatı ile ön plana çıkar, bu da beğeninize kalmış bir durum.

Bendeki tüm Omega’lar mükemmel çatallaşarak çok hızlı performans gösterdiler, ama Semogue için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ayrıca Semogue makas şekillendirmesi daha fazla yapıyor bence, kıllarda kütlük gözlemliyorum sıkça.

Güzel fırçalar, lakin üst bir köpük performansları olduğunu söyleyemeyeceğim.
(03/04/2018, Saat: 17:24)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada break-in için 3-4 ay uğraşamam derseniz @cihankeskin üstadın dremel ile hızlı rodaj tekniği vardı ama bulamadım

Bir forum uçmasında o da uçmuş hocam. Tekrar yazmaya üşenmiştim. Ama kısaca özetleyeyim. Dremel'e taşlama başlığı gibi düz duran bir başlık takıyoruz. İki barça yaklaşık 15cm lik duct tape kesiyoruz. Break-in yapılacak fırçayı dikkatle dremel'e taktığımız başlığın tam ortasına yerleştirip sıkıca bantlıyoruz. Sonra da fırçayı sıcak suda yumuşatıp düşük devirde (ki o da 5000 rpm) sert sabuna hunharca daldırıyoruz. Pamuk gibi oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus fırçayı tam merkeze yerleştirmek yoksa acayip savrulma yapıyor. Dremel'i de sakın gevşek tutmayın. Uçup gider elinizden.

Genel olarak Semogue fırçalara değinmek gerekirse de benim kesinlikle Omega'dan daha başarılı bulduğum ama çok daha fazla emek isteyen fırçalar. Gerekli emeği verirseniz mutlaka karşılığını alırsınız.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(19/09/2018, Saat: 21:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dnz35

Komsum yeni fırcanız hayırlı olsun. Bizim mevzu,  bir elin parmaklarını gecmeyen tedarikcilerimizin yukunu azıcıkta olsa hafifletme amacı tasıyan bir yazıydı. Zaten mimaras komsumla ozelden, konusup opustuk sarıldık, hicbir sorun yok dostlar.

Not: Uretim hatası olabilir ama onlem olması acısından yazmak istedim, domuz fırcaları genelde sıcak su ile seviyoruz, su'da bekletirken cok dugum dibine yakın gelecek kadar doldurmayın suyu. 1-2 parmak (loftun yarısına) kadar gelse yeterlidir arkadaslar. Sıcak suyun buharı tutkalı zaman icinde gevsetebilir.
Saygılar

@dikdik_s komşum,

Öncelikle tatlıya bağlanmasına sevindim. Konuya buradan devam etmek daha faydalı olur sanırım. Normalde fırçayı traş öncesi bir kase içerisinde, cilt yakmayacak kadar sıcak suda bekletiyordum. Tavsiyenizi dikkate alacağım. Bu arada eski fırçam break-in sürecini tamamlamıştı. Şimdi sıfırdan rodaj yapacağım Smile
Harika bir fırça gerçekten. Kil boyu, düğüm yoğunluğu ve backbone u çok başarılı. Ben break-in için kullandığım fırçalarda uğraşmıyorum kullandıkça kendi kendine oluyor zaten. Yalnız bu fırçada işlem biraz uzun sürdü. Bir de bu kadar güzelliği sadece estetik olsun diye yaptıkları boyalı sap bir düşüşte mahvoldu keşke o boya olayına girmeselerdi. Bir sıkıntı da zamanla killarin boyalı yerden kopması ki sabunu kendi kabında köpürtürken sabununda üstünde kalıp gözünüzle görmenize ve moralinizin bozulmasına neden oluyor. Domuz kılı yoğun knotlu bir fırça istiyorsanız alabilirsiniz. Kaliteli kıl yapısı bütün eksi yanlarını örtse de almayı düşünen komşularıma fikir vermesi açısından olumsuz yanlarını da yazmak istedim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,795 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,955 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 830 seiko 330 270,840 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,301 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,046 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,639 23/04/2020, Saat: 13:10