Semogue 1305
Bu arada break-in için 3-4 ay uğraşamam derseniz @cihankeskin üstadın dremel ile hızlı rodaj tekniği vardı ama bulamadım
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(03/04/2018, Saat: 17:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz
Arkadaslar kopuk yapma problemi varsa, belki kullandıysanız bir preshave in yagı veya yuzunuzdeki yag vs. bulasmıs olabilir. Beyaz sirkeli prilli su icinde bir sure tutup, sonra beyaz el sabunu ile elinizde kopurtup kurutun. Ertesi gun sabununuzla kullanıp fark varmı test edin.
Kopuk olmuyor dediginiz, fırcanız kopugu emiyor olmasın. Tıras oncesi fırcanızı 3-5 dakika ılık su icinde bekletin, dogal kıllar suyu ve kopugu emer, suda bekleterek suyu emip bizim kullanım esnasında kopugumuzu enmemesini saglıyoruz.

Cogunuz biliyorsunuz belki ama belki atlanıyordur diye tekrar hatırlatmak istedim.
Saygılar.

Bu fırçanın performansını artırabilmek için çok uğraştım. Break in süreci çoktan bitti. Tüm kılların uçları çatallandı ve ıslatılınca porsuk kadar yumuşak. Fakat nedense köpük yapamıyor. Her perde tekrar sabun yüklemek gerekiyor. Yaptığı köpük de oldukça zayıf. Fırçayı tabii ki 5-10 dakika ılık suda tutuyorum. İçine köpüğü hapsettiğini de sanmıyorum çünkü elimle sıkınca köpük çıkmıyor. Benim düşüncem kıl yoğunluğunun yeterli olmadığı yönünde. Wilkinson fırçada da benzer sorunlar yaşamıştım ve onda da kıl yoğunluğu düşüktü. Banat fırçamı ise tamamen aynı şartlarda kullanmama ragmen bundan çok daha iyi performans gösteriyor. Bu fırçanın görünümü gerçekten çok güzel fakat performansı ne yazıkk ki kötü.
Yaşamakla Meşgul...
1305 ten bende de var lakin ben çok memnunum silvertip Porsuk fırçamdan daha iyi geliyor bana Arko sabundan iki perdelik bol köpük çıkartıyor.
Eski bir domuzcu olarak Semogue’u yorumlamak istiyorum: Semogue ürün gamında çeşitlilik yaparak domuz pazarında lider konumda. Güzel saplar ve omurga çeşitliliği. Kıl kalitesini ise siyah kıl barındırma oranı ile ölçüyor diye düşünüyorum. Yoksa teorik olarak diğer domuz fırçalardan ciddi bir farkı yok. Domuzlarda sıkı omurga fiziksel olarak daha hızlı çatallanma yaratacağı için jel kıvamında uç oluşumuna daha meyillidir. Semogue ise 1305 veya 830 gibi modellerinde loft uzunluğu ve omurga ile  oynayarak yumuşak kılar. Sıkı olmayan omurga daha uzun sürede sabun toplayacağından ve daha zor çatallaşacağından bu fırçalardan uzunca bir süre bol köpük performansı beklemeyin. İşini yapar, kapatır. Yüzde hissiyatı ile ön plana çıkar, bu da beğeninize kalmış bir durum.

Bendeki tüm Omega’lar mükemmel çatallaşarak çok hızlı performans gösterdiler, ama Semogue için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ayrıca Semogue makas şekillendirmesi daha fazla yapıyor bence, kıllarda kütlük gözlemliyorum sıkça.

Güzel fırçalar, lakin üst bir köpük performansları olduğunu söyleyemeyeceğim.
(03/04/2018, Saat: 17:24)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada break-in için 3-4 ay uğraşamam derseniz @cihankeskin üstadın dremel ile hızlı rodaj tekniği vardı ama bulamadım

Bir forum uçmasında o da uçmuş hocam. Tekrar yazmaya üşenmiştim. Ama kısaca özetleyeyim. Dremel'e taşlama başlığı gibi düz duran bir başlık takıyoruz. İki barça yaklaşık 15cm lik duct tape kesiyoruz. Break-in yapılacak fırçayı dikkatle dremel'e taktığımız başlığın tam ortasına yerleştirip sıkıca bantlıyoruz. Sonra da fırçayı sıcak suda yumuşatıp düşük devirde (ki o da 5000 rpm) sert sabuna hunharca daldırıyoruz. Pamuk gibi oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus fırçayı tam merkeze yerleştirmek yoksa acayip savrulma yapıyor. Dremel'i de sakın gevşek tutmayın. Uçup gider elinizden.

Genel olarak Semogue fırçalara değinmek gerekirse de benim kesinlikle Omega'dan daha başarılı bulduğum ama çok daha fazla emek isteyen fırçalar. Gerekli emeği verirseniz mutlaka karşılığını alırsınız.
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Semogue 830 seiko 270 105,881 09/05/2018, Saat: 14:31
Son Yorum: dikdik_s
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 29 19,795 05/04/2018, Saat: 23:34
Son Yorum: Mehmet_G
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 45 19,909 02/07/2017, Saat: 00:44
Son Yorum: kral arthur
  Omega Italian Flag vs Semogue ItalianBarber.com LE 2012 1912 16 13,837 19/10/2015, Saat: 01:01
Son Yorum: blueshadov
  Semogue SOC vs. Omega Premium #40 blaster 6 6,872 12/12/2014, Saat: 22:08
Son Yorum: Eskiuyebyr
  Semogue Special Edition 2012 bossyje 25 18,844 16/09/2013, Saat: 11:37
Son Yorum: hedehodo
  semogue soc bristle vs fs chubby fınest karakartal 4 4,036 24/01/2013, Saat: 01:17
Son Yorum: karakartal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi