Anket Başlığı: Hangi sıklıkla tıraş oluyorsunuz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Her gün
41.09%
53 41.09%
Gün aşırı
23.26%
30 23.26%
2-3 günde bir
31.78%
41 31.78%
Haftada bir
2.33%
3 2.33%
Diğer
1.55%
2 1.55%
Katılımcı sayısı: 129 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Günlük tıraş faydaları
Arkadaşlar günlük tıraş sizce faydalı mı? Sizler hangi aralıklarla tıraş oluyorsunuz? Ben yaklaşık 10 günden beri her sabah tıraş oluyorum . Tıraşımı genelde R 41 ile tek perde tamamlıyorum. eğer jiletim polsiver ,gillette versiyonları ise o zaman bir jilet 1 hafta gidiyor. Daha önceleri 2-3 günde bir tıraş olurdum ve m y r komşum ile uzun sohbetlerimiz sonucunda beni günlük tıraşa ikna etti ve onun tavsiyesi üzerine bir deneyeyim dedim ve bende olan etkileri paylaşma kararı aldım. m y r komşuma da teşekkür ederim fikirleri için.

Avantajları;
1. Bence en büyük avantajı benim için temiz bir yüz,sakalı sevmiyorum zaten
2. Her sabah tıraş olduğumdan (tek perde bazen de 2 perde) tıraşım çok hızlı bitiyor,10 dakika bitmiş oluyor,uzun uzun uğraşmadığım içinde üşenme olmuyor.
3. Sabah olduğumdan bir ayılma oluyor ve bazen de iş yerinde acil toplantı vs gibi durumlar söz konusu olduğunda papaz gibiyim derdi olmuyor.
4. Günlük tıraşın etkisi mi bilemiyorum ama yüzümde tahriş,gerilme tamamen azaldı sakallar çıkarken yüzüm gerilmiyor sakalların çıkışını hissetmiyorum. Sinek kaydı değil elbette ama yumuşak ve diri bir cilt hissediyorum.
5. Her gün tıraş olduğumdan sinek kaydı ihtiyacı hissetmiyorum,zaten R 41 işini iyi biliyor ve cildin tıraş olarak dinlendiğini düşünüyorum.
Dezavantajlar;
1. Çok sık krem,sabun,jilet,aftershave ve balm bitebilir.

Benim aklıma gelen bunlar arkadaşlar değerli fikirlerinizi merak ediyorum...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Ankete, sadece haftasonu seçeneği eklenebilir mi
3-4 aydır günlük tıraş oluyorum Smile
Her sabah, ama istisnasız her sabah kalktım ve 10 dakikalık kişisel bakımımı yaptım.
Böylece benim için tıraş angarya olmaktan çıktı. 3 günlük sakalı kesmek benim için ok daha zor bir süreç. Ayrıca insan 3 gün beklemişse 4. günü de bekliyor ve sonrasında aman kim kalkıp kesecek demeye başlıyor. Ama günlük rutin haline gelince, insan o pamuksu cildi sever hale geliyor.
Ayrıca benim için günlük tıraşta cilt tıraş olmaya daha kolay adapte oluyor. Toparlama süreci hızlanıyor.
Tabiki deli hareketlerden sakınmak gerek.
Sabahları tıraş olduğumdan yetersiz hazırlıkta bile tahriş az oluyor, çünkü zaten pek kesecek bir şey olmuyor.
Bunlar şimdi aklıma gelenler. Ama bu konu ile ilgili çok konuşulur.

Saygılarımla
güzel konu . konuyu açana teşekkürler.
bana göre günlük iyi bir şey tabiki tersten almamak kaydı ile cildin keratin tabakası oluşmadan traş olmak hem tahrişi hem de kesik ihtimalini azaltıyor yani kıl köklerine savunmasızken saldırı yapıyoruz. orta yaşın üstü insanlarda savunma sistemi biraz daha geç işliyordur onlar için pek değişen bi şey olacağını tahmin etmiyorum.

ama yine de en azından hafta sonları dinlendirmek mantıklı bir şey zira kullandığımız ürünler pek masum değiller
bi ara günlük tıraş oluyordum, tahrişi batmayı azalttığı doğrudur
eğer imkan varsa ikon 101 denemenizi tavsiye ederim
oc tarafı özellikle

3-4 günlük sakalda
agresif aletler ve backbone kuvvetli batıcı etkili fırçalar ile olduğum tıraşlar daha zevkli
Haftada 1 gün tıraşa ara vermek, cildin dinlenmesi bakımından yararlı olabilir. Ben pazar sabahları hariç haftada 6 gün tıraş oluyorum.
Her gün tıraş oluyorum. Akşam eve geç gittiğim için önce bir duş ardından tıraşımı oluyorum. Her defasında 2 perde yapıyorum. 1.si with the grain 2.si against the grain. Sonrasında uyuyana kadar evde geçirdiğim bir kaç saat benim için çok önemlidir. Berberde kesinlikle tıraş olmam. Ev dışında kalıyorsam otel seyahat vs. sabahları aynı şekilde tıraş olurum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
merhaba arkadaşlar
bende senelerdir haftada 5 gün tıraş oluyordum. yaklaşık 9 senedir aynı şirkette çalıştığım artık cuma günleri de tıraş olmuyorum ama bu seferde pazartesi sabahları zor oluyor. dün yeni bir makine siparişi verdim ve artık bende jiletle tıraş olmaya başlayacağım. Jilet Tıraş aleti Rolleyes
(01/07/2015, Saat: 09:28)mustafae Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba arkadaşlar
bende senelerdir haftada 5 gün tıraş oluyordum. yaklaşık 9 senedir aynı şirkette çalıştığım artık cuma günleri de tıraş olmuyorum ama bu seferde pazartesi sabahları zor oluyor. dün yeni bir makine siparişi verdim ve artık bende jiletle tıraş olmaya başlayacağım.  Jilet  Tıraş aleti  Rolleyes

günlük tıraşın faydaları ile ne alakası var?
Komşum, günlük sabah tıraşlarında özellikle kremler çok iyi iş görüyor hız açısından. Yada yumuşak karakterli sabunlar. Yoksa köpürtmesi kıvamına getirmesi biraz zaman alıyor. Günlük tıraşa şunu ekleyebilirim ki,mükemmel kombinasyonu yakalamanıza daha çok yardımcı olacağını düşünüyorum. 2 haftadır pamuk gibi ciltle geziyorum ve çok keyifli.. No sakal no cry Big Grin Big Grin Big Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,748 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,265 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: