Mükemmel kombinasyonunuz
(29/06/2015, Saat: 19:20)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Chubby yi sevemedim gereksiz buyuk bence.resmen ugrasiyorsun kopurtmek ve yuze uygulamak icin sadece haftasonlari fantezisi icin kullaniyorum Wink

+1

Bodur ve yayvan.Parmaklarım ağrıyor bu tombalakla.
www.instagram.com/karia_brushworks/
O kadar çok malzeme oldu ki kombinasyon yapmaya çalışmaktan başım ağrıyor Big Grin
Şimdilik bir program yazdım o benim yerine her gün bir kombinasyon yapıyor.
(30/06/2015, Saat: 22:23)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: I Coloniali Mango sabun
Mühle Silvertip XL sentetik fırça
Mach3 Turbo Kartuş

Mancho üstadım,

Şu kartuşu pratikliği için denedim yine, proglide power flexball aldım, ama yine tahriş etti, özellikle boyun ve bıyık ile sakal arasındaki bölgede, ters almazsamda temiz traş olamıyorum,

Sorun bende herhalde...
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Aedan komşum günaydın,
Macnho üstada sordunuz, cevap vermek bana düşmez. Zaten benimkini de cevap gibi düşünmeyin lütfen, ben kendi olayımı size aktarıyorum sadece.

Eğer kartuşlar "nasılsa zarar vermez" diye düşünülürse feci tahriş yapıyor. Ben mesela kendi adıma konuşayım, azıcık bastırdığım an, anında alıyorum dersimi. DE ile tıraş olurken nasıl "sadece köpüğü almak" tabiri varsa, aynı durum kartuş için de geçerli. Ancak bildiğiniz gibi uzamış sakalı kartuş ile kesmek çok zor. O yüzden iki türlüdür benim tıraşım: günlük tıraş oluyorsam kartuş, eğer 2-3 günlük sakal ise duş sonrası DE.

Tersten almayı 1-2 kez denedim, ama feci yapıyor insanı. Bir daha de denemem.
Ama kartuşla da 2 perde tıraş oluyorum, ve yeterli bir temizlik elde ediyorum. İkinci perde çapraz.

Nacizane tavsiyem,
Kartuş ile tıraş olurken birinci perde düz geçin, sonra ikinci perde tekrar düz geçin kalanları alın. Eğer devam etmek isterseniz üçüncü perde çapraz yapın. Ve sakal maximum 1,5-2 günlük olsun, eğer sakalınız uzun ise DE'ye geçin.

Saygılar
(08/07/2015, Saat: 10:03)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aedan komşum günaydın,
Macnho üstada sordunuz, cevap vermek bana düşmez. Zaten benimkini de cevap gibi düşünmeyin lütfen, ben kendi olayımı size aktarıyorum sadece.

Eğer kartuşlar "nasılsa zarar vermez" diye düşünülürse feci tahriş yapıyor. Ben mesela kendi adıma konuşayım, azıcık bastırdığım an, anında alıyorum dersimi. DE ile tıraş olurken nasıl "sadece köpüğü almak" tabiri varsa, aynı durum kartuş için de geçerli. Ancak bildiğiniz gibi uzamış sakalı kartuş ile kesmek çok zor. O yüzden iki türlüdür benim tıraşım: günlük tıraş oluyorsam kartuş, eğer 2-3 günlük sakal ise duş sonrası DE.

Tersten almayı 1-2 kez denedim, ama feci yapıyor insanı. Bir daha de denemem.
Ama kartuşla da 2 perde tıraş oluyorum, ve yeterli bir temizlik elde ediyorum. İkinci perde çapraz.

Nacizane tavsiyem,
Kartuş ile tıraş olurken birinci perde düz geçin, sonra ikinci perde tekrar düz geçin kalanları alın. Eğer devam etmek isterseniz üçüncü perde çapraz yapın. Ve sakal maximum 1,5-2 günlük olsun, eğer sakalınız uzun ise DE'ye geçin.

Saygılar

Üstadım tam da dediğiniz şekilde yapıyorum,

Yani ben bankacıyım günlük traş oluyorum, haftasonu ise uzayan sakalı 3 perde keyfine vara vara pazar akşamı double edge ile kesiyorum,

Ancak haftaiçi bastırmamama rağmen, kartuşta olmuyor bir türlü, neden kartuşta ısrar ediyorum derseniz double edge in keyfi kaçıyor günlük rutinde... önemini ve özelliğini kaybediyor, sıradanlaşıyor,

Bir de komik ama titremesini seviyorum kartuşun, power özelliğini

Onun için hafta içi clinique krem ve fusion proglide ile yol alıyorum, üstelik başlığıda 2 haftada yani 8 traşta atıyorum... mavi bant gittiği için,

Acaba mach 3 mü denesem? 5 bıçak mı fazla geliyor bilemedim...

Syg.
(08/07/2015, Saat: 10:23)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım tam da dediğiniz şekilde yapıyorum,

Yani ben bankacıyım günlük traş oluyorum, haftasonu ise uzayan sakalı 3 perde keyfine vara vara pazar akşamı double edge ile kesiyorum,

Ancak haftaiçi bastırmamama rağmen, kartuşta olmuyor bir türlü, neden kartuşta ısrar ediyorum derseniz double edge in keyfi kaçıyor günlük rutinde... önemini ve özelliğini kaybediyor, sıradanlaşıyor,

Bir de komik ama titremesini seviyorum kartuşun, power özelliğini

Onun için hafta içi clinique krem ve fusion proglide ile yol alıyorum, üstelik başlığıda 2 haftada yani 8 traşta atıyorum... mavi bant gittiği için,

Acaba mach 3 mü denesem? 5 bıçak mı fazla geliyor bilemedim...

Syg.

Tıraş rutinlerimizin birbirinin aynısıymış, mutlu oldum komşum Smile
Ben de aynı nedenden ötürü kartuş kullanıyorum.

Titremeyi seviyorum demişsiniz, vallahi ben de oynar baş'ı seviyorum diyeyim SmileSmileSmile Çünkü oynar baş çene bölgesinde daha rahat tıraş çıkarıyor, titreşim de bildiğim kadarıyla sakalları oynatıp daha yakın tıraş veriyor.

Mach3'ü de deneyin komşum. Ben bimden alma çift bıçak ile tıraş oluyorum. 5 bıçak biraz fazla gibi geliyor bana da.
Bakalım üstadım, biraz daha deneyeyim olmadı mükemmel kombinasyonum att r kafa ve perma sharpa geçerim hafta içi de,

sorun zaman ve güzel olanı sıradanlaştırmak...
(08/07/2015, Saat: 10:32)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakalım üstadım, biraz daha deneyeyim olmadı mükemmel kombinasyonum att r kafa ve perma sharpa geçerim hafta içi de,

sorun zaman ve güzel olanı sıradanlaştırmak...

saygılar üstadım, iyi günler
Mach3 Turbo daha iyi gelecektir sevgili @Aedan üstat ya da Mach3 Sensitive. Normal olandan çok memnun kalmayabilirsiniz.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(08/07/2015, Saat: 12:36)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mach3 Turbo daha iyi gelecektir sevgili @Aedan üstat ya da Mach3 Sensitive. Normal olandan çok memnun kalmayabilirsiniz.

teşekkür ederim,

syg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: