NİVA SINTEX Sentetik Kıllı Tıraş Fırçası
Değerli tıraşsever arkadaşlarım. Haftasonu Ankara seyehatimde bi fırsat bulup Metro markete gitmiştim. O esnada 12 tl ye bulduğum sentetik kıllı fırçayı derhal aldım ve bugün elimden geldiğince incelemeye çalışacağım.
Önce ölçüler:
Knot : 24 mm (düğüm çapı) ( sapla birleştiği yer)
Loft : 55 mm (kıl boyu)
Handle : 60 mm (sap)

18567802.jpg

Sap banat domuz kılı fırçanın sapının siyahı, hafif ve bence kullanışsız.
Kıllar ince ve kuruyken yüze dokununca finest fırçamdan daha yumuşak. Koku sıfır. Temiz ve kullanıma hazır. Suda bekletmeye yok. Sıcak suya sok çıkar sabun yükle. Kıl dökme derdi yok. Tek eksi yanı yüzde köpürtmeye pek elverişli değil. İlla tas gerekli.

Önce arko ile köpük hazırladım, 30 sn yükleme, 1 dk tasta köpürtme. sonuç mükemmel:

33748674.jpg

Sonra bi de Füme ile denedim. Bu arada arkoyu yıkadım. Sonra fırçayı sıcak suya sokup çıkardım ve 30 sn füme yükledim. 1 dk kadar tasta köpürttüm. Sonuç gayet tatminkar:

30576127.jpg

Her iki köpüğü de yüzüme sürdüm. Fırça boşken verdiği mükemmel yumuşaklık hissini köpükle tam vermese de görece ucuz ve fiyatının üstünde bir performans sergiledi diyebilirim. işim bitince yıkadım ve biraz silkeledim. Yarım saat geçmeden neredeyse tamaen kurudu. Bunu da artı hanesine yazdım.

Sorularınız varsa yardımcı olmaya hazırım. Fırça genel anlamda benden geçer not aldı ve dolabımdaki yerini haketti.

Sürçülisan ettikse affola...
Saygılarımla...
Gayet güzel gözüküyor.Hayırlı olsun Wink
eline sağlık psycho, güzel inceleme olmuş...
metroya gitmem lazım benim de Confused
Dostum 4-5 tane vardi daha. Ama gerisi gelir sanirim.
hocam zaten benim yakın zamanda gitmem pek mümkün gözükmüyor.

dostum,
güle güle kullan, gayet de güzel incelemişsin, bir de yüzde köpürtmeye elverişli olsaymış mükemmel olacakmış...

iki yüz ...
Sagolasin dostum. O da olsa başka fircaya ihtiyaç kalmazdı.Geleneksel islak tıraşa yeni baslayanlar için uygun fırça. Hassas değil, kıl dokecek derdi yok. Kılların yapısı esnek ve gergin. Sabunlarla kullanmak icin ideal. Ilk firsatta bi de kremle denerim.
Sentetik fırçaların bir çok avantajı var hakkaten, ben de body shop ve men-u sentetikleri var, memnunum. Tüy dökmemesi, koku olmaması ve break-in ihtiyacı olmaması açısından güzel.

Bu arada ne güzel köpük hazırlamışsınız, alıp yüzüme süresim geldi Big Grin
Bende aldım bugün bundan Smile Domuz kılı var,ne kılı olduğunu bilmediğim var, porsuk kılı aldım geliyor e birde sentetik alayım bari dedim o dakika hanımın gözler acıyarak bakıyordu bana Smile Araba bakım manyaklığı bittikten sonra şimdide tıraş manyaklığı başladı yine ingiltereyi eve taşıyacaksın belli dedi Angel

Fırça çok acayip yumuşak çok hoşuma gitti bir an evvel tıraş olasım var ama yarını ümitle bekliyorum belki paketim gelir diye UK dan Smile o yüzden daha denemem sanırım
araba hususundaki hassasiyet devam ediyor bende hala Smile
araba ne var sizde? Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,091 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,024 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,586 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,199 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,299 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,717 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,538 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,347 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,866 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: