Nanny's Silly Grapefruit and Lemongrass
Nanny's Silly Grapefruit and Lemongrass

2hchr0k.jpg

Bu seferki sabunumuzun üreticisi İngiltere' den, Nanny's Silly (http://www.nannyssillysoap.com). Nanny's Silly Soap Company, ürün çeşitliliği geniş bir üretici. Tıraş sabunlarının yanında el-yüz, vücut sabunları, balm, çeşitli yağlar vs. üretip satıyorlar. Tıraş sabunların da ürün yelpazesi oldukça geniş. Siteleri oldukça güzel, ürünlerle ilgili yeterli bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Özellikle içerik ve gramajlar açık açık belirtiliyor. Gönderdikleri örneklerde dahi bu bilgiler açık ve net şekilde veriliyor. Bu açıdan çalışmalarını profesyonel bulduğumu söylemeliyim.

Gelelim sabuna. İnceleyeceğimiz bu sabununun satışı anladığım kadarıyla artık yapılmıyor ama limon veya genel bir ifade ile narenciye kokulu sabunlar mevcut. Sabunumuz 100gr, metal bir kapta geliyor. Kapakta standart olarak şirketin baskısı var, buna ek olarak şeffaf bir etiketle sabunun tipi belirtilmiş. Kapağı açınca yoğun bir limon kokusu alıyorsunuz. Bu kokuya hafif bir greyfurt kokusu ve ferah orman kokusu olarak adlandırabileceğim bir koku eşlik ediyor ama limon kesinlikle oldukça baskın ve biraz tatlı, hatta limonatayı andırıyor diyebilirim. Kokuyu köpürtme yaparken ve tıraş olurken gayet güzel hissediyorsunuz, tıraştan sonra bir süre daha koku size eşlik ediyor. Tıraşı, limon kokulu bir kolonya ile tamamlarsanız gerçekten keyif alıyorsunuz. Kokusu her ne kadar biraz yapay da olsa oldukça beğendiğimi söyleyebilirim.

2a2tm1.jpg

Kutunun arkasında içerik detaylı bir şekilde aktarılmış.Sabun zengin bir içeriğe sahip, kullanılan bileşenler arasında ben göze batan bir ürüne rastlamadım. Sabunun kıvamı Cella' ya yakın, oldukça yumuşak. 10-15 sn uğraşarak yeterli miktarda sabunu rahat bir şekilde kaldırabiliyorsunuz. Fakat bu tip nispeten küçük kutulardan, büyük fırçalarla yükleme yapmak biraz işi zorlaştırıyor doğal olarak.

vyo0u1.jpg

Sabundan elde ettiğimiz köpüğe bakalım. Bu sabunun da köpük kalitesi üst seviyede değil. Aynı Ballenclaugh Icy Grove' da olduğu gibi biraz cıvık. Bu sefer çok çok az su kullanmama rağmen köpük yoğunluğu çok iyi değil ama yine de köpük performansı gayet yeterli, köpük öyle fos diye sönmüyor, kararlılığını koruyor.

289ex51.jpg

iz254y.jpg

Son olarak tıraş performansını değerlendirelim. Bu sabun da Soap Commander kadar olmasa da oldukça güzel kayganlık veren bir sabun. Yastıklama çok iyi değil ama yeterli (Icy Grove gibi köpük kalitesinden kaybediyor biraz). Nemlendirmesi ise oldukça iyi diyebilirim. Tıraş sonrası cildim gayet rahat oluyor bu sabunla. Üst seviye bir sabun diyemem ama ortalamanın üzerinde bir sabun. Daha yoğun ve kaliteli bir köpük bunun sonucunda daha iyi bir yastıklama sunsa daha güzel bir performans verebilir.

Genel olarak değerlendirdiğimde beğendiğim bir sabun diyebilirim. Yaz için uygun, insanı ferahlatıyor. Fiyat olarak çok iyi olmasa da ortalama bir fiyatı var (100 gr için 6-7 £, biraz daha lüx sabunlar için 11 £ ). Üreticinin diğer sabunlarını da merak ediyorum açıkçası ama tekrar alır mıyım çok emin değilim. Dediğim gibi şu an üretilmeyen bir sabun, daha yeni üretim bir sabun ile üreticiyi tekrar ele almak lazım aslında.

Faydalı olması dileğiyle...
Haydi hayırlı tıraşlar...
Emeginize saglik detayli ve aciklayici bir inceleme olmus.rengini gorunce kokusu calaniyor insanin kafasinda.yaz gunlerinde hos bir urun olabilir.

tesekkurler
İnceleme için teşekkürler. Merakımızı giderdiniz. Sanırım ben bu markadan almam. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İnceleme için teşekkürler komşum elinize sağlık, narenciye içerikli ürünlerin genelde nemlendirme, ferahlatma gibi özellikler iyi oluyor gibi bir durum gözlemledim, incelemelerden de böyle bir sonuç çıkıyor sanki, sizin düşünceniz nedir? Bir de bu tarz metal ambalajında gelen ürünler bana çok şık geliyor, beklentilerim yüksek oluyor böyle artisan sabunlarda Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İnceleme için teşekkürler emeğinize sağlık. Metal kase cidden şık duruyor. Denenecekler listesinden bir sabun daha eksikdi Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@Chinaski, üstad nemlendirme başarısı sabunun temelini oluşturan yağların ve iyi bir formülün bir sonucu olarak biliyorum. Kokunun ferah hissetme adına etkisi var ama nemlendirmeye, cildi rahatlatmaya yönelik bir katkısı olduğunu sanmıyorum. Hatta kullanılan kokuların fayda yerine zararı bile olabiliyor. Bu tip sabun, şampuan daha önemlisi parfüm endüstrisi için büyük bir sorun bu.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(02/07/2015, Saat: 03:30)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

@Chinaski, üstad nemlendirme başarısı sabunun temelini oluşturan yağların ve iyi bir formülün bir sonucu olarak biliyorum. Kokunun ferah hissetme adına etkisi var ama nemlendirmeye, cildi rahatlatmaya yönelik bir katkısı olduğunu sanmıyorum. Hatta kullanılan kokuların fayda yerine zararı bile olabiliyor. Bu tip sabun, şampuan daha önemlisi parfüm endüstrisi için büyük bir sorun bu.

Komşum teşekkürler bilgi için, demek ki benim kullandığım narenciyeli ürünlerin ortak özelliği nemlendirme ve ferahlatma Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Elinize sağlık keyifle okudum.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Inceleme için teşekkürler sabunun rengi güzelmiş.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nanny's Silly Soap (Lemon Basil & Mandarin Traditional) SumNauta 0 2,226 10/04/2017, Saat: 19:16
Son Yorum: SumNauta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: