Arkadaşlarınızın bizdeki bu tıraş hobisine tepkileri neler.
@dikdik_s komşum tebrik ederim valla Smile yakında torna tezgahı falan da alırsın Smile
Yengeyle papaz olma sonra Wink Benim taktik kendime bişey aldığımda hanıma da dikkat dağıtıcı oje, deodorant, cilt temizleyici vs alırım içimden geldi ayağına Smile
@dikdik_s yakında forklift alıp "ne yani, eve yazlık araç alıp kötü mü ettik" diye fırça atarsan şaşmam Big Grin
@mimaras
Komsum istanbulda karakoy hırdavat esnafınla cok muhabbetim dostlugum vardır. Hırdavata hep bir merakım oldu, hani ne yapıyorsun dersen kendimce kucuk tamirat tadilat haricinde birsey yaptıgımda yok ama merak iste. İstanbuldayken evde bodrum katını yapmıstım atolye gibi simdi izmirde kucuk bir depo/atolye tarzı bir yerde duruyor arada gidiyorum kafama estikce.

Torna icin istanbul maslak sanayinde tornacıyla konusmustum, baba beni cırak olarak 1 aylıgına al yanına su torna isini bana kabaca ogret diye, kısmet olmadı. Aynı sekilde gebzede uluslararası sertifika veren kaynak kursu vardı, oerlikon distributorunun sanırsam, ona da gitme hayalim vardı, hayat kader iste hepsi kaldı İzmirdeyiz simdi. Burada kaynak kursları bakındım ama daha net birsey bulamadım. Kaynak ve torna simdilik gelecek hayalimiz diyelim.
(09/12/2018, Saat: 13:37)mimaras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim taktik kendime bişey aldığımda hanıma da dikkat dağıtıcı oje, deodorant, cilt temizleyici vs alırım içimden geldi ayağına Smile

Aynı ben. Big Grin
Resmen elimde yeni bir alet, sabun, vb. bir şeyle eve gelirken savaş jetlerinin karadan havaya atılan güdümlü füzelere karşı yanıltıcı flare atması gibi bir şeyler sunuyorum hanıma. Maksat dikkat dağılsın.
"A Samurai always wears two swords."
@dikdik_s komşum merak iyidir kendimizi geliştirmemizi sağlar. İyisini yapıyosun valla, sürekli birşeylerle meşgul olmak iyi geliyor cidden. Ben de kaynak kursuna yazılmak istemiştim İstanbulda güneşli de çıktı sadece, bana da baya uzak. Şimdilik beklemeye aldım anadolu yakasında bi yer bulursam yazılırım hemen.

@DenizKSK komşum taktik güzel böyle devam Smile
d432e5b667982546718ef98f38a54e93.jpg
Bizi anlamadıkları kesin. Adama on defa Tabac tıraş sabunu diyorum. Adam Almanya dan banyo sabunuyla dönüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
de te fabula narratur.!
Araştırmalar sırasında arkadaslara ballandıra ballandıra geleneksel tıraşı anlatıp, ilk tecrübe sonunda kıpkırmızı tahrisle ise gelince. Arkadaşlar : iyi iyi diyordun bak hindiye ceviriyormus diye baya eglenmislerdi, şimdi üçü de başladılar ::
arkadaşlarımın geneli "delirdin sen başka bir şeyi düşünmez olmuşsun" diyor ama yüzümün neredeyse 7/24 "baby butt face" kıvamından eşim ve yakınlarım memnun. hatta ailemizi büyütme çalışmalarım devam ediyor Smile
babamın tepkisi çok orjinal (traş sırasında) "vaayy oğlum eski usüle dönmüşsün kokusu bile eski usül (sandalwood)" diyerek köpüğe baktı iyi köpük yapmışsın dedi. ona da yapmamı teklif ettiğimde unuttuğum bir şey aklıma geldi ama babam cevabı yüzüme dan diye gönderdi.
- ben neredeyse 40 yıldır sadece su ile tıraş oldum oğlum köpük falan sevmem.
bahsettiğimiz kişi emekli bir asker (haftada 6 gün tıraş) ve hiç yüzünü kestiğini görmedim. böyle bir şey nasıl mümkün olabilir insan hayret ediyor.
konu dağıldı ama anlatmak istedim kusura bakmayın komşularım...
Be A Gentleman...
Göreve gittiğimde şube müdürüm ile aynı odada kaldık. önce sabunun kokusuna geldi sonra hayranlıkla izledi ve şimdi seti yaptı kendine gerçi Yuma, arko, permasharp ve domuz kılı berber fırçası ile başladı ama arada sırada odama gelip "senin şu alttan ayarlı makina ile keçi resimli sabunundan alalım" diyip duruyor.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(09/12/2018, Saat: 13:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zamanında koca Optimum sutunlu matkapı, 1 hafta icinde 3 parca olarak, arabadan gizli gizli tasıyıp eve getirdiysem,
Hanım bir zaman sonra bu alet nerden cıktı deyince o zaten vardı kapı arkasında kosedeydi bi tanem yerini degisitirdim dediysem, yemedi biliyorum ama bir sekil kabul ettirebildiysem, 2 makine 2 sabun icin hic stres olmayın agalar. Ahanda aldım bunlar yeni sabunlar kokla bakayım begenecenmi deyin rahatca. Smile
25j9zyp.jpg

Şapka çıkartıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,698 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,156 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,706 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,362 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,364 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 963 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,570 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,299 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,177 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,336 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: