Shark Esintisi
Son 5 tıraştır Rimei ile Feather kullandım. Bugün bir rotasyonla R41 ile shark denedim fakat sonuç hüsran. Sakalları tek tek yolarak kaydı yüzümde adeta kendimi kartuşlu Blue2 ile traş oluyormuş hissine kaptırdı.

Sorun R41 in agresifliğini kaldıramayışımıydı yoksa Featherdan sonra birden attan inip eşşeğe binmiş olmamdı emin değilim.

İlk izlenimde net birşey söylemek zor fakat elimde slant bir de alet olmadığı için bir şans daha vermeyeceğim kendisine. R41 için çok kör denge sağlamıyor.
Selamlar,
Uzun zaman önce kartala şeklinde bu jiletten alıp kullanmıştım.Çok memnun kalmadım ama yine de keskinlik açısından kötü diyemem.Konforu ise vasat gördüm.
Bu jileti biraz abarttığımı itiraf etmeliyim, aynı fiyata veya çok az yukarısına daha tercih edilebilir jiletler vardır diye düşünüyorum.
Shark’ın çok tukakası edilir, ama ben Shark’sız yapamam. Bir şekilde tahriş olmuşsa cildim, ertesi günü Shark ile tıraş olurum. Yakın tıraşı yoktur ama xtg’de bile aşırı zorlamaz. Sakalı çekiştirir ama huzursuzluk vermez. Pürüzsüz tıraş konusunda tutarsızdır ama sizi kurtarır. Hoyrat derler ama köpüğü yediği zaman çalışır, sıkıntı çıkarmaz. Vosvoslar nasılsa Shark da öyledir.

Kanımca hafif olan hiçbir alette ( Sedef, Dovo ustura, Rimei hatta EJ89) kullanılmamalı. Anlık takılma yanlışa sürükleyebiliyor. Yine de Crystal’den daha az takılma yapıyor.
Ben sharkı sevdim. Cildimi hiç yormadı, belki seriden dolayıdır ama takılma da yapmadı. Elimde bulunan rex cut, bir de WS classic var. ikisi ile de denedim, günlük traş konusunda çok mutlu oldum.
Bu jileti dandik bir jilet zannediyordum ama cahillik etmişim. Kesinlikle kullanılabilir bir jiletmiş 1.5 günlük sakalımı çok güzel tıraş etti hiç tahriş yok krem sürmesem bile olurdu. Ama çoklu kullanımda nasıl bilemiyorum.

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geleneksel tıraşa yeni başladım wilkinson sword ve 2-3 kez içiden çıkan jileti kullandım. Bana çok keskin geldi. Daha sonra derby premium da gayet keskindi. Ama tabi tecrubesiz biryim bu iki jiketde de kanamalarım oldu. Çocukluk berberim bana shark verdi 5 tane denemem için. Bu derbyden daha keskin dedi. Ama bence kesinlikle daha keskin değil tecrubesiz de olsam bu net bilgi Smile çok rahat traş oldum ama keskin değil belki de doğru tıraş bu değildir. Ama sadece küçük sızıntısal bir kanama ile traşım bitti. Fakat gündüz hafif kaşıntı vardı. Diğer ürünlerim praroso preshave ve yeşik tıraş kremi. Sonunda nive losyon be buzdolabında duran nivea balsam.
5 6 keredir yuma ve jilet ile tras olan ben permasharptan memnun olmama rağmen denemek icin shark ve yesil astra aldim.bugunku shark ile 2 gunluk sakalimin traşı tam 45 dk surdu permasharp ile 20 25 dakikami alıyordu.neden mi?shark sakalimda ilerleyemedi oysaki tras oncesi hazirligim cok iyidir.ozellikle cene ve bogaz kismini kac perde gectim ben hatirlamiyorum.iyi bisey degil tabi acemi biri icin ama bazi yerler sinekkaydi bazi yerler sakalli kaldi mi trastan sonra baktigimda ayar oluyorum.aynaya bir baktim yine ayar oldum.oysaki cene kismimin tahris oldugu belliydi cildim degil jilet nivea tras kremini bile istemiyordu.neyse taktim permasharp i yumaya bir perde daha indirdim yumanin bile hareketleri degisti dans ediyor resmen velhasil perma varken shark jilet degil benim gozumde shark in tahribatini yarin daha iyi anlarim sanirim
Shark benimle de anlaşamadı. Ben Astra Yeşil ve Derby Usta'dan sonra deneyeyim dedim. Ama Derby kadar rahatlık vermedi. Sanırım daha agresif bir alette kullanmak gerekiyor.
Bu jilette dengeli olmayan bir keskinlik var.Tam agresifim diyecek oluyor jilet tıraşa başlayınca çekme yapıyor.Bu durum konforsuz gibi hissettiriyor kendisini anlayamadım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,740 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  SHARK SUPER CHROME evreseli 19 26,900 01/02/2021, Saat: 00:50
Son Yorum: MERCAN.04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: