Shark Esintisi
İlginçtir Rus jiletleri beni sükutu hayale uğratırken diğer ülke üretimleriyle bir şekilde anlaşıyorum. Shark da beni üzmeyen jiletlerden. Biraz çekiştiriyor ve sanırım bu nedenle geride sakal bırakıyor. Bu çekiştirmeyi R89 tolere mi ediyor bilmiyorum ama belkide bi tık daha agresif bir makine kullansam harikalar yaratacak jilet. Bunun dışında tıraş sonrası kaşıntı, kızarıklık, tahriş vb yaşatmadı hiç, sanki tıraş olmamışım gibi hissettiriyor. Ciltteki tıraş sonrası hissiyatıyla ilk üçe bile girebilir denediğim jiletler arasında.

@mustbe hocam bendeki paketin içinde de bi jiletin kağıdı diğer dördünden oldukça koyu tonda. Jileti denemedim ama sanırım farklı partilerden jiletler oluyor kutularda ve belliki karakterleri de farklı.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(05/01/2020, Saat: 12:26)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlginçtir Rus jiletleri beni sükutu hayale uğratırken diğer ülke üretimleriyle bir şekilde anlaşıyorum. Shark da beni üzmeyen jiletlerden. Biraz çekiştiriyor ve sanırım bu nedenle geride sakal bırakıyor. Bu çekiştirmeyi R89 tolere mi ediyor bilmiyorum ama belkide bi tık daha agresif bir makine kullansam harikalar yaratacak jilet. Bunun dışında tıraş sonrası kaşıntı, kızarıklık, tahriş vb yaşatmadı hiç, sanki tıraş olmamışım gibi hissettiriyor. Ciltteki tıraş sonrası hissiyatıyla ilk üçe bile girebilir denediğim jiletler arasında.

@mustbe  hocam bendeki paketin içinde de bi jiletin kağıdı diğer dördünden oldukça koyu tonda. Jileti denemedim ama sanırım farklı partilerden jiletler oluyor kutularda ve belliki karakterleri de farklı.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de var benzer farklılıklar. Kimisi açık kimisi koyu sanırım pakette sıkıntı var jiletler aynı geldi bana kesim olarak
geleneksel tıraşda denediğim ilk jiletletlerden biriydi. öyle böyle bir tahriş yaşamamıştım hatırlıyorum. dolabın bir köşesine gömmüşüm sabah tıraş hazırlığında tasların arkasında gözüme çarptı. kendisine bir şans daha verelim dedik. iyi de yapmışız r41 ile 5 günlük sakal sıkıntısız yanmasız tahrişsiz temiz bir şekilde bitirdik. acıkcası çok keyifli bir tıraş oldu. ilk kullandığımda yeni başlamıştık tecrüsizdik el alışkanlığımız yoktu vs.  farklı agresiflik derecesinde aletlerde denemeden ön yargılı olmamak lazım. gerçi logona kreminde payı var bugünkü tıraşda. bir daha alırmıyım bilmiyorum ama atmadığımada sevindim.

Not: ilk kullandığım jilet baktım jiletleri kağıdına sarıp o şekilde kumbaraya atıyorum sarı değil  koyu turuncu
diğer 4 ile bayağı bir fark var
Kendi adıma bu kadar kötü bir jilet kullanmadım. Bu jiletin bir şeyi kesebileceğinden bile şüphem var. Kartela olarak 100 adet alanlara kolay gelsin.
Gamechanger 0.84 ile çok güzel tıraşı var. Alet jilet uyumu böyle birşey.

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178
https://beyfendi.org
aldığınız en ucuz tıraş aletinin yanında 10 kutu hediye olarak shark yollanması bile bu jiletin ne kadar kötü olduğunun kanıtı zaten.
Yani elbette çok kötülemek falan istemem, çünkü kullanıp çok güzel sonuç alanlar da var gördüğüm kadarıyla ve hepimiz iyi biliyoruz ki bu jilet-alet uyumu çok sayıda denemeden sonra karar verilebilecek bir şey, ancak söz konusu yaprak jileti hem EJ DE89'da, hem Shark'ın kendisinin plastik saplı 20-30 lira gibi bir fiyata satılan aletinde, hem de Parker 87R'de denedim, DE89 ile eh, ancak kendi makinesi ve özellikle 87R ile yaşadığım sonuç hüsran. Tıraş yöntemim ya da hazırlığımda herhangi bir değişiklik vs. olmamasına rağmen bu jiletle bölgesel kesikler yaşadım. 87R ile aletten kaynaklı olduğunu düşündüğüm çekiştirmeler vardı. Genel olarak akıcı bir tıraş verse de çok da temiz olduğunu söyleyemeyeceğim. Uzun bir süre boyunca kendisini tekrar almayacağım gibi gözüküyor.
Genel olarak keskin olmaması ile şikayet edilen bu jiletten bir süre uzak durdum. Bu dönemde mild ve mildın mildı tıraş aletleri ile yol almaya çalışırken, sürekli keskin jiletler peşindeydim. Daha sonra biraz daha agresif makineler ile yakınlaşmaya başladım. Böylece envantere daha az ve orta keskin jiletler de almaya başladım.
Bu jilet önce elime eşantiyon olarak gönderildi. Ben de bu eşantiyon jileti muhtelif tıraş aletleri (Rimei, Baili 171, Merkur 37C) ile denedim. Son olarak ta Baili 176 ile denedim.
Baili 176 ile inanılmaz bir uyum yakaladım. Hem konforlu hem de efektif.
Bir de Baili 176 ile Rapira (Siyah-Mavi-Pembe) çok uyumlu geldi.
Baili 176 ile aynı kafayı kullanan Baili 179 (Rockwell R1) ile de çok uyumlu. Denemenizi öneririm.
Shark keskinliği az jiletlerdendir. Genelde berberler enseye vs kullanır usturayla. Seyrek sakallı kişiler günlük kullanabilirler özellikle de agresif aletlerle daha iyi performans verecektir ancak gür ve sert sakallı kişilerde sonuç fiyasko olabilir.
4 günlük sakalımı ej 3d makineyle tıraş oldum 3 perde de temiz bir tıraş çıkardı. Rockwell model t ile önce 3. Ayarda sonra 2. Ayarda iki perde de temiz bir tıraş çıkardı. Bu jilet ayarlı makine ile daha uygun bence. Benim kullandığım jilet Shark Super staınless birde shark Chrome olanı var aralarında fark varmı bilmiyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,288 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  SHARK SUPER CHROME evreseli 19 26,762 01/02/2021, Saat: 00:50
Son Yorum: MERCAN.04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: