Semogue Owners Club (SOC) Tıraş Fırçası İncelemem
(11/07/2015, Saat: 17:03)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirici bir inceleme olmuş adamentium, eline sağlık. Benim de birkaç aydır beklettiğim bir SOC taslağı var, yakın zamana son halini verir yayınlarım.

Şu ana kadar iki farklı SOC denedim, ikisi de kıl yapısına kadar birbirinden farklı fırçalar idi. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla bu fırça da bahsettiğim ikiliden daha farklı. Yani bu demek oluyor ki SOC almak bir anlamda kumar oynamak... Dikenli tel benzeri çizici bir düğüm de denk gelebiliyor, olukça kuvvetli omurgaya sahip ancak yumuşak uçlu bir düğüm de...

Aleksey Duke 3'ün omurgası SOC 2 Band'e göre oldukça geride. Yine de ikisi de keyifli ve optimal fırçalar. Simpson Best kıl tipine kumar derler ya hani, tecrübe ettiğim kadarıyla SOC 2 Band daha geniş varsayona sahip bir kumar... Ayrıca Manchurian benzetmesine kesinlikle katılmıyorum. İki düğümün de tek ortak yanı kuvvetli bir omurgaya sahip olması, o kadar.

Ben teşekkür ederim Hellhound. Senle bu konuda aynı şeyleri düşünüyorum.Düğümden kaynaklı farklılıklar , yorumlarda da kendini hissettiriyor. Açıkçası alacağımda çok tereddütte kalmıştım bu yüzden.

Bu nokta da kendimi şanslı hissediyorum. İyi bir düğüme sahip fırçaya sahip oldum. Fırça tam olarak beklentilerimi karşıladı.

Manchurian benzetmesi diğer forumda. Link vermem uygun olmaz ancak okuyabilirsiniz tabi ki... Bizim de eski üyelerden birine ait. Yorum hakkı olmayacağı için isim vermek istemiyorum ancak dediğim gibi çok çok çok birbirinden farklı kel alaka yorumlar gördüm. Hatta şimdi şöyle bir baktım , aynı başlık altında '' Semogue ' larda üretim kalitesi daha standart , Duke 3 ' lerdeyse fırçadan fırçaya farklılıklar var. Bence Semogue alın '' tarzı yorumlar da mevcut. Yine 180 derece farklı yorumlar tabi ancak ben senle tam olarak aynı şeyleri düşünüyorum.

Şu bir gerçek ki fırçadan fırçaya değişen , hakikaten çok farklı kıl düğümlerine sahip bir model Semogue Soc.
SOC 2 band için yazılacak çok şey var. Ama şu Manchurian benzetmesine tek cümleyle cevabım:
"Yerçekimsiz ortamda muz yerken Çilek tadı almak" diyorum. Gerisini siz anladınız Smile
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
İnceleme için teşekkürler @adamentium komşum. Ben hiç Semogue SOC 2 band fırça denemedim ama sanırım Onur abi olayı çok güzel özetlemiş. Manchurian benzetmesi sadece okuduklarıma göre bile bana çok enteresan geldi.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/07/2015, Saat: 17:35)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOC 2 band için yazılacak çok şey var. Ama şu Manchurian benzetmesine tek cümleyle cevabım:
"Yerçekimsiz ortamda muz yerken Çilek tadı almak" diyorum. Gerisini siz anladınız Smile

Mesaj alinmistir hocam Smile inceleme icin tesekkurler @adamentium
İnceleme için teşekkürler adamentium. öncelikle şunu söylemeli bu fırçayı manchurian a benzetenler yanlış bir çıkarım yapmışlar. Fırçanın üzerindeki 2 band kıllar yüksek kalitede tabiri caizse yay gibi bir 2 band. Duke 3 ve colonel ilede yakın bir bağı yok bana göre. Fırça orta derece scrubby ve orta derece scritchy diyelim. Scrubby severler için keyifli olacaktır yüzde köpük oluşmaya başladıktan sonra uçların scritchy hissiyatı kayboluyor. Aynı şekilde backbone olsun ama uçlarda kadife gibi olsun diyenler texugo ya bakabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(11/07/2015, Saat: 17:35)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SOC 2 band için yazılacak çok şey var. Ama şu Manchurian benzetmesine tek cümleyle cevabım:

Değerli görüşlerini bekliyoruz üstad

(11/07/2015, Saat: 20:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler @adamentium komşum. Ben hiç Semogue SOC 2 band  fırça denemedim ama sanırım Onur abi olayı çok güzel özetlemiş. Manchurian  benzetmesi sadece okuduklarıma göre bile bana çok enteresan geldi.

Ben teşekkür ederim Cihan hocam.

(11/07/2015, Saat: 21:25)d0vo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesaj alinmistir hocam Smile inceleme icin tesekkurler @adamentium

Rica ederim hocam. Keyifli tıraşlar dilerim.

(11/07/2015, Saat: 23:17)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler adamentium. öncelikle şunu söylemeli bu fırçayı manchurian a benzetenler yanlış bir çıkarım yapmışlar. Fırçanın üzerindeki 2 band kıllar yüksek kalitede tabiri caizse yay gibi bir 2 band. Duke 3 ve colonel ilede yakın bir bağı yok bana göre. Fırça orta derece scrubby ve orta derece scritchy diyelim. Scrubby severler için keyifli olacaktır yüzde köpük oluşmaya başladıktan sonra uçların scritchy hissiyatı kayboluyor. Aynı şekilde backbone olsun ama uçlarda kadife gibi olsun diyenler texugo ya bakabilir.

Tipsol ben teşekkür ederim. Simpson Best ' le ilgili aslında tam olarak şunu yazdım incelemem de '' Benim cildimde biraz Simpson Best ' i anımsattı ancak bu benzerlik anımsatmaktan öteye giden türde bir benzerlik değil. Elinize alıp , incelediğinizde dahi bambaşka kıllar olduğu görülmekte. ''

Duke 3 / Colonel mevzu bahsi de omurgayla ilgili mukayese noktasında Aleksey komşumun yorumu üzerine gelişti.

Özetle Colonel ' le vs  bu fırçanın uzak yakın alakası yok , tek benzettiğim nokta her iki fırçanın da cildimle temasında cildimde yarattığı uçların kadife uçlu vs olmamasından kaynaklı tek düze hissiyat. O da anımsatmaktan öteye giden bir benzerlik değil.
Evet siz benzetmemişsiniz farkettim ben genel olarak colonel ve duke muhabbete iştirak edince araya bir çizgi koymakta fayda var diye düşündüm inceleme gayet güzel.

e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,103 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,247 07/09/2020, Saat: 10:41
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,408 01/09/2020, Saat: 18:56
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,322 28/08/2020, Saat: 11:19
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,008 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 49,643 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 50,877 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 184,529 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating
  Tıraş Fırçaları Ölçü Listesi GartBnx 6 11,859 16/04/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Benzodiazepin
  Pure tipi porsuk fırçası yumuşatılabilir mi? midheaven 22 24,761 16/02/2020, Saat: 12:10
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: