Porsuk Fırça Tavsiyesi
(11/05/2017, Saat: 22:46)Reblica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ustaci Komşum tavsiye için teşekkür ederim. Haftada ortalama beş kere tıraş oluyorum, anlattıklarınızdan yola çıkarak Silver çok doğru bir seçim gibi duruyor.

üstadlar, dediğiniz gibi 2-3 gün arayla traş olup yüzde köpürtmeden hoşlananlar için nasıl birşey tavsiye edersiniz ?

teşekkürler tekrardan.
Geleneksel tıraşa başlayalı 1 ay oluyor; hala belli başlı sıkıntılar çekmekle beraber her geçen gün daha fazla keyif alıyorum. Başlangıç olarak aldığım semogue 1305'ten memnun olsam da günlük tıraş olma gerekliliğimden ötürü bir fırça daha edinmek istiyorum.
Aklımda bulunan fırçalar;
Simpsons chubby 2 best badger
Thater 4125
Semogue SOC 2

Günlük kullanıma uygun; sabun-krem, yüzde-tasta fark etmeden kullanılabilecek fırça arıyorum sizin önerileriniz ne olur? Yazdıklarım dışında da alternatif sunulabilir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
(29/05/2017, Saat: 00:59)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlayalı 1 ay oluyor; hala belli başlı sıkıntılar çekmekle beraber her geçen gün daha fazla keyif alıyorum. Başlangıç olarak aldığım semogue 1305'ten memnun olsam da günlük tıraş olma gerekliliğimden ötürü bir fırça daha edinmek istiyorum.
Aklımda bulunan fırçalar;
Simpsons chubby 2 best badger
Thater 4125
Semogue SOC 2

Günlük kullanıma uygun; sabun-krem, yüzde-tasta fark etmeden kullanılabilecek fırça arıyorum sizin önerileriniz ne olur? Yazdıklarım dışında da alternatif sunulabilir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Belirttiğiniz üç fırçayıda kullandığım için gönül rahatlığıyla sıralama yapabilirim. Thater>chubby2 best>soc 2 band. Thater kıl kalitesi bakımından chubby 2 bestden daha iyidir, soc 2 band günlük kullanım için işinizi görür ama diğer 2 fırça ile aynı klasmanda değildir.
Herkese iyi akşamlar...
Komşularım Vulfix 2236s super badger fırça almayı düşünüyorum.Bu fırça ile ilgili tecrübe ve bilgi sahibi iseniz fikir alabilirmiyim sizlerden acaba?
Keyifli tıraşlar dilerim...
@kral arthur Vulfix 2235s'i yani sizin istediğiniz fırçanın 23mm knot olanını beğenerek kullanıyorum.İlk başlarda yaşadığım tek problem köpüğü yutmasıydı.Fakat bir süre sonra bu problem ortadan kalktı.Sanırım iç kısımlar kullandıkça tortu ile doldu ve bu durum fırçayı daha kullanışlı hale getirdi.Ürün işçiliği olarak rahatlıkla 10/10 diyebilirim.En az 50 kere kullanmışımdır şaşırtıcı şekilde 1 tane bile kıl dökmedi.Hissiyat olarak yeterince yumuşak.Kısacası fiyatını fazlasıyla karşılayan bir ürün.
(31/05/2017, Saat: 09:53)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kral arthur Vulfix 2235s'i yani sizin istediğiniz fırçanın 23mm knot olanını beğenerek kullanıyorum.İlk başlarda yaşadığım tek problem köpüğü yutmasıydı.Fakat bir süre sonra bu problem ortadan kalktı.Sanırım iç kısımlar kullandıkça tortu ile doldu ve bu durum fırçayı daha kullanışlı hale getirdi.Ürün işçiliği olarak rahatlıkla 10/10 diyebilirim.En az 50 kere kullanmışımdır şaşırtıcı şekilde 1 tane bile kıl dökmedi.Hissiyat olarak yeterince yumuşak.Kısacası fiyatını fazlasıyla karşılayan bir ürün.

Selamlar,
Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.
Keyifli tıraşlar...
Rica ederim, sizede.
Semogue 2020 kullanan var mı? Elimde silvertip porsuk var. Biraz daha omurgalı, masaj etkisi olan fırça almayı düşünüyorum. Best ve Finest tipi olabilir. Simpsons'ın beğendiğim modelleri epey pahalı bana göre. Semogue 2020'yi beğendim ve fiyatı da makul gibi. Ancak hiç yorum bulamadım onunla ilgili. Kullanan varsa fikrini almak isterim.
@Oguzhan53

Kardes semogue 2020 yerine tek seferde al bir SOC, en iyi domuzu alıp bitir isi derim sahsen ben.
@dikdik_s Peki abi SOC'un masaj etkisi iyi midir? Çok fazla yayılır mı yüzde? Bendeki silvera üstten su aksa kıllar yayılıyor. O yüzden Silver olanlara karşı bu sefer biraz çekimserim.

Not: Sonradan fark ettim abi domuz yazmışsın sen. Benim aklım porsuk SOC'a gitti. Domuz değil de porsuk olsun istiyorum ben

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,465 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,812 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,354 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,146 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,434 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,927 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,198 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,576 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,033 13/08/2020, Saat: 16:05