Porsuk Fırça Tavsiyesi
İlk fırçamı alacağım ve porsuk kılı fırça almayı düşünüyorum. Sizce fs karma ya da pure gibi ucuz bir fırça ile başlayıp zamanla daha kaliteli fırçalara mı geçmeliyim yoksa başlangıcı bütçeme uygun iyi bir fırça ile yapıp tek fırça ile uzun süre idare edebilir miyim.
Şimdilik haftada iki kereden fazla tıraş olmayı düşünmüyorum. İşi tamamen keyfe vurup fazla para da harcamak istemiyorum.
İkinci seçenek için Thater 4292 Best Badger fırçayı düşünüyorum ama extrashaving.com dışında hiç bir yerde bu fırçayı bulamadım. Bu fırça hakkında bilgisi olan var mıdır? Aynı fiyata (200₺) hangi fırçaları tavsiye edersiniz?
@rocco
Omurgalı masaj etkisi yuksek bir fırca istiyorum dediginiz icin Semogue Soc Porsugu onerebilirim. Bahsettiginiz ozellikleri en cok tasıyan fırca. Tutusu uzun sapından dolayı kase de kopurtme yaparken chubby den daha cok kolaylık saglayacaktır.

@Cep Saati
Thater su anda tek getiren mustafa bey extrashaving dir dogrudur. Fırcada kademeli gitmenize gerek yok. Butceniz yettigince en iyi fırcayı almanızı oneririm. Thater ın ölüsü bile degerlidir oyle diyim. Bence guzel secim yapmıssınız atesleyin.
Pure badgerdan çok özel bir ürün olmadığı sürece uzak durun. Bu kıllar pek kaliteli kıllar değil. Düğüm haline getirildikten sonra kesildikleri için uçları da doğal halde değil. Haliyle batıcı oluyorlar genelde. Çok bir numarası da yok. Ucuz olsun diye pure badger almak yerine Semogue, Omega veya Zenit domuz kılı fırçalar daha mantıklı seçim olur.

Öte yandan Çinli üreticilerin F/P yüksek ürünleri var aliexpress gibi yerlerde. 200 liranın daha altında fiyatlara güzel fırçalar var. vigshaving ve yaqi kelimeleri ile forumda bir bakının.
@Cep Saati

Komsum bir ayrıntı eklemek istedim. Bu extrashaving in sitesindeki fotoda ki urun sanırım silvertip versiyonu bir yanlıslık olmus. Sagolsun nanikus ustad ozelden uyarmıs. Bu best kıllı thater ı ben sahsen kullanmadım. o yuzden oneri yapmam yanlıs olur. Thater markasına cok guvenirim. Fırcalarına hayranım ama bu best olanı kullanmadım komsum. İstanbuldaysanız bir gidip gormenizde fayda var. Ustte impa daki fotosu altta webden buldugum thater best fotosu.

20idjdk.jpg
Komşum thater 4292 best olana bende İmpa da baktım, diğer thater lere pek benzemiyor kıl yoğunluğu bana çok düşük geldi ve boyut olarakta biraz ufaktır, aynının finest olanı var bende ve fırçadan çok memnunum yalnız boyut olarak gözü doyurmayabilir ve fiyatıda o boyutta bir fırça için çokmuş gibi gelebilir gözünüze, şahsen ben öyle demiştim Smile Soc a da bakabilirsiniz.
(20/01/2018, Saat: 23:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocco
Omurgalı masaj etkisi yuksek bir fırca istiyorum dediginiz icin Semogue Soc Porsugu onerebilirim. Bahsettiginiz ozellikleri en cok tasıyan fırca. Tutusu uzun sapından dolayı kase de kopurtme yaparken chubby den daha cok kolaylık saglayacaktır.

@Cep Saati
Thater su anda tek getiren mustafa bey extrashaving dir dogrudur. Fırcada kademeli gitmenize gerek yok. Butceniz yettigince en iyi fırcayı almanızı oneririm. Thater ın ölüsü bile degerlidir oyle diyim. Bence guzel secim yapmıssınız atesleyin.
peki hocam kalite olarak hangisi soc mu chubby mi? birde izmirde tıraş malzemeleri satan bir yer var mı bildiğiniz herşeyi netten mi almak zorundayız
İzmirde bildigim burada konustugumuz marka ve cesidi satan bir yer yok. Ama bir izmir bulusmasına gelirseniz benzer ornek fırcaları yanımızda getiririz orada bakabilir karsılastırabilirsiniz.

Simpson konusuna cok girmek istemiyorum, tartısma cıkmasın, fakat son donemde tum dunyada simpson fırcaların eski kalitedesinden uzak oldugu, loftlarının eskisi gibi olmadıgı yabancı forumlarda konusuluyor. Hatta 1 ay kadar once, bir yabancı bir fırca satıyordu takas olabilir diyordu, bende o fırca karsılıgında sana yeni bir chubby3 best gonderim alıp demistim. Adam yenisini istemem eski 2 band loftlu chubby varsa olabilir diye cevap verdi. Yenisini kabul etmedi.
Elinde onlarca yuzlerce simpson olan takıntılı adamlar var (abartmıyorum yuzlerce olan adam var), hani onlar cok incemi goruyor cok detayına mı bakıyor bilemiyorum ama boyle birsey konusuluyor.
Fakat oteki turlu bakarsan senelerdir fırca konusunda uzman bir marka, chubby ve duke serileri artık markalasmıs sektorde. Memnun kalırsınız diye dusunuyorum eger cok fırca cesidiniz yoksa elinizde, her halukarda farklı bir kalite seviyesine gecmis olacaksınız.
Ben sahsım adına, Thater fırca ile tıras olduktan sonra, daha da simpson almam demistim.
Size Soc porsuk tavsiye etmemin nedeni masaj etkisi ve backbone olayından dolayı, birde uzun sapından dolayı tas'da daha rahat kopurtme yapabileceginizi dusundugumden. Saygılar.
@dikdik_s

Anladım tecrübeniz olmadığı için tavsiyede bulunmak istemiyorsunuz, fakat yorum olarak bu fırça için bile Thater ın ölüsü bile yeter yönünde mi görüşünüz? Bu arada nanikuş üstada da fırçayla ilgili soruma ve yorumunuza yapmış olduğu katkılar için teşekkür ederim.

@pilotic
Almışken porsuk kılı fırça alayım diyorum, ama berber sandalyesi dışında hiç fırça tecrübem olmadığı için iyi kötü fırça ayırt edebilir miyim bilmiyorum ve bu sebepten zamanla yeni fırçalar denemek isterim diye düşünüyorum. Bir de sakallarım sert olsa da sanırım cildim sağlam olduğu için kartuşlu makinelerle sabunsuz dahi tıraş olabilmişliğim var. Bu sebepten dolayı pure fırçalardan korkmuyorum. Ama benimkisi cahil cehaleti de olabilir. Bu nedenle kıymetlı yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

Vigshaving ve yaqi ile ilgili başlıkları inceledim ve özellikle yaqi için geleceğin FS'si olabilir izlenimine kapıldım ve hemen elime bir fırça geçsin diye razorus.com dan ucuz bir FS alayım seçeneğine gidersem bir de yaqi silvertip ya da iki bant sipariş ederim diye düşünüyordum. Alternatifim de parayı bir kere harcayıp orta halli bir fırçayı türkiyeden almak.

@Samet
Diğer Thaterlara benzemiyor demeniz bende olumsuz bir kanı oluşturdu fakat aynısının finest olanında yaşadığınız kötü ilk izlenime karşın memnun oluşunuz da tam tersi yönde etki yaptı. Kısacası ben görünüşe aldanma kullanınca memnun kalırsın diye anladım. doğru anlamış mıyım?
(20/01/2018, Saat: 23:33)Cep Saati Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk fırçamı alacağım ve porsuk kılı fırça almayı düşünüyorum. Sizce fs karma ya da pure gibi ucuz bir fırça ile başlayıp zamanla daha kaliteli fırçalara mı geçmeliyim yoksa başlangıcı bütçeme uygun iyi bir fırça ile yapıp tek fırça ile uzun süre idare edebilir miyim.
Şimdilik haftada iki kereden fazla tıraş olmayı düşünmüyorum. İşi tamamen keyfe vurup fazla para da harcamak istemiyorum.
İkinci seçenek için Thater 4292 Best Badger fırçayı düşünüyorum ama extrashaving.com dışında hiç bir yerde bu fırçayı bulamadım. Bu fırça hakkında bilgisi olan var mıdır? Aynı fiyata (200₺) hangi fırçaları tavsiye edersiniz?

Bende Thater 4292 Best ve SOC badger mevcut. 200'den 250'ye çıkabilirsen kesinlikle SOC derim. Yüzde köpürtüyorsan 2 band fırçanın yarattığı his gerçekten güzel. Ama Thater'ın besti de hiç batıcı değil adı best de olsa yarattığı his alt seviyelerde değil bu yüzden günlük olarak onu kullanıyorum.

Dikdik_s üstadın dediği gibi Thater'ın ölüsü yeter. Best kıl alınacaksa o fiyat denginde Simpson ile riske girmezdim Thater alırdım. Ama cebimdeki 200 liraya da 50 lira koyabilirsem SOC alırdım. Düğüm 2 mm daha kalın, sap ahşap (ki tüm saplar bu yüzden birbirinden farklı ve kendi zevkine göre bir desende alabilirsin -eğer impadan ziyaret ederek alabilirsen-) 2 band kıl yapısı ve getirdiği daha omurgalı hissiyat 50 liraya değer.

Bence Thater best alırsan aklında SOC kalır ama SOC alırsan aklında Thater best kalmaz, Thater 2 band daha üst fırçalara gözünü dikersin. Ayrıca impa'nın web sitesindeki thater best fotoğrafı yanlış, orada 3 band bir silvertip varken best daha koyu ama o çirkin suratının altında da güzel bir performans var.

200 liralık etiketi sizi aldatmasın Thater'lar içerisinde kıyaslayın. Bir üst basamaktaki Thater 300 ondan sonra 500 çünkü. Ama SOC, 250 liralık etiketiyle o fiyata şahane bir performans veriyor.

Elimdeki fırçaları Thater 4125/1>SOC>Thater 4292 Best olarak sıralayabilirim.
(22/01/2018, Saat: 12:03)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İzmirde bildigim burada konustugumuz marka ve cesidi satan bir yer yok. Ama bir izmir bulusmasına gelirseniz benzer ornek fırcaları yanımızda getiririz orada bakabilir karsılastırabilirsiniz.

Simpson konusuna cok girmek istemiyorum, tartısma cıkmasın, fakat son donemde tum dunyada simpson fırcaların eski kalitedesinden uzak oldugu, loftlarının eskisi gibi olmadıgı yabancı forumlarda konusuluyor. Hatta 1 ay kadar once, bir yabancı bir fırca satıyordu takas olabilir diyordu, bende o fırca karsılıgında sana yeni bir chubby3 best gonderim alıp demistim. Adam yenisini istemem eski 2 band loftlu chubby varsa olabilir diye cevap verdi. Yenisini kabul etmedi.
Elinde onlarca yuzlerce simpson olan takıntılı adamlar var (abartmıyorum yuzlerce olan adam var), hani onlar cok incemi goruyor cok detayına mı bakıyor bilemiyorum ama boyle birsey konusuluyor.
Fakat oteki turlu bakarsan senelerdir fırca konusunda uzman bir marka, chubby ve duke serileri artık markalasmıs sektorde. Memnun kalırsınız diye dusunuyorum eger cok fırca cesidiniz yoksa elinizde, her halukarda farklı bir kalite seviyesine gecmis olacaksınız.
Ben sahsım adına, Thater fırca ile tıras olduktan sonra, daha da simpson almam demistim.
Size Soc porsuk tavsiye etmemin nedeni masaj etkisi ve backbone olayından dolayı, birde uzun sapından dolayı tas'da daha rahat kopurtme yapabileceginizi dusundugumden. Saygılar.

hocam biraz uzatıyorum ama kusura bakmayın soc aldıktan sonra 3-5 ay sonra chubby2 best e geçsem fuzuli masraf olur mu ikisinin hissiyatı aynı mı benim elimde şuan mühle silver ve semogue 1305 domuz var

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,466 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,812 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,458 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,147 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,437 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,932 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,211 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,577 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,046 13/08/2020, Saat: 16:05