Porsuk Fırça Tavsiyesi
(12/12/2018, Saat: 11:36)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa tekrar başlayınca babamın 30 yıllık domuz fırçasına el koymuştum. Şimdi hevesli olup anlatınca babamda zaten emekliyim eskiye döneyim dedi geri istedi fırçasını  Confused

Ben de biraz araştırıp fiyat performans olarak yaqi firmasını takip etmeye başladım. Kupon falan da olunca uyguna geldi.
İlk silvertip porsuk fırçam, iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum yorumlara açığım ama sap rengi ve tipi hoşuma gitti.

Gelince inceleme yazamam o kadar yetkin değilim ama bir kaç fotoğrafını çekip ekleyebilirim.

24MM Shaving Brush Silvertip Badger
https://s.click.aliexpress.com/e/bqdvpOxJ

Gümrük sorununu nasıl aştınız? Benim önerdiklerime oranla fiyatı iyi gözüküyor. Ben de bundan mı alsam diye düşündüm. Diğer arkadaşlar önerir mi?
(23/12/2018, Saat: 13:18)parathormon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gümrük sorununu nasıl aştınız? Benim önerdiklerime oranla fiyatı iyi gözüküyor. Ben de bundan mı alsam diye düşündüm. Diğer arkadaşlar önerir mi?

Satıcıya üzerine bedel olarak 5 dolar yazıp hediye olarak işaretlemesini söyledim. Ama gümrük sorunu normalde de olacağını sanmıyorum, gümrüklerden elektronik alet ve büyük hacim olmadıkça ürün bedeli düşük yazıldığı sürece ne gelse geçer, hatta yasaklı ürünler bile geçebilir. X-rayde fırça görünce hayatta açmazlar.

Ama tabi henüz gelmedi, nazar da değdiriyor olabilirim Rolleyes

Gelince fotoğraflarını eklerim ama yeterli tecrübem yok kimseyi yanlış yönlendirmek istemem o yüzden pek yorum beklemeyin komşum.
Hayat amacım: her şey hakkında bir şeyi, bir şey hakkında her şeyi öğrenmek!
(23/12/2018, Saat: 13:34)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Satıcıya üzerine bedel olarak 5 dolar yazıp hediye olarak işaretlemesini söyledim. Ama gümrük sorunu normalde de olacağını sanmıyorum, gümrüklerden elektronik alet ve büyük hacim olmadıkça ne yazsanız geçer, hatta yasaklı ürünler bile geçebilir. X-rayde fırça görünce hayatta açmazlar.

Ama tabi henüz gelmedi, nazar da değdiriyor olabilirim   Rolleyes

Gelince fotoğraflarını eklerim ama yeterli tecrübem yok kimseyi yanlış yönlendirmek istemem o yüzden pek yorum beklemeyin komşum.

Fabrika satış mağazası kurumsaldır diye düşündümSmile
Yaqi'den neredeyse 20 fırça almışımdır. Bir kere bile gümrüğe uğramadı. Kimse Çin'den gelen kıytırık tiras fircalarinin 10 tl'den fazla olabilecegini dusunmuyor zaten. Ama gümrüğe girip de vergi kararı çıksa bile bir pakette 5 tane falan almadıkça en fazla %20 gümrük ödersiniz. 5 TL falan da gümrük artı ptt aktarım ücreti cikar.

Bu arada, YAQI'nin sentetigi de porsuğu da gayet güzeldir.

~SB
Merhaba. Bende bu fırçayı aldım ama fiyatı bahsettiklerinize göre bayağı düşük. Fırça kalitesiz midir sizce ?

TRY 53.53 30%OFF | Qshave Adam Saf Porsuk Saç Tıraş Fırçası 100% Orijinal için Jilet Kenar Emniyet Düz Klasik Güvenlik Razor 11.5 cm x 5.2 cm
https://s.click.aliexpress.com/e/Dlmtiku
(23/12/2018, Saat: 14:12)Bydavulcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. Bende bu fırçayı aldım ama fiyatı bahsettiklerinize göre bayağı düşük. Fırça kalitesiz midir sizce ?

TRY 53.53  30%OFF | Qshave Adam Saf Porsuk Saç Tıraş Fırçası 100% Orijinal için Jilet Kenar Emniyet Düz Klasik Güvenlik Razor 11.5 cm x 5.2 cm
https://s.click.aliexpress.com/e/Dlmtiku

Aynı fırçayı iki hafta önce teslim aldım komşum. Bu forum ile tanışmadan ezbere porsuk iyi, anavatanı çin, en çok satan da bu alayım gitsin diye almıştım.

Kesinlikle çok kötü bir fırça; açınca çok kötü bir koku çıkıyor ve beyaz sirkenin ardından 24 saat sabunda beklemesine ve bir hafta her gün köpürtülmesine rağmen tam geçmedi. Her kullanımda çok fazla kıl döktü. Notunu vermiştim ama yüzümde de denedim ve köpük yapması fena olmasa da hissiyatı çok kötü. Yeni fırçam gelene kadar idare etsin diye aldığım 30 liralık omega domuz fırçası rodajı tam olmamasına rağmen bundan daha iyi. Kendisi ve kutusu janjanlı, kılların görünümü de heybetli sayılır kayınpederime hediye etmek üzere ayırdım Angel

Eğer kargolamadılarsa bence iptal isteyin.
(23/12/2018, Saat: 14:19)ziyak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı fırçayı iki hafta önce teslim aldım komşum. Bu forum ile tanışmadan ezbere porsuk iyi, anavatanı çin, en çok satan da bu alayım gitsin diye almıştım.

Kesinlikle çok kötü bir fırça; açınca çok kötü bir koku çıkıyor ve beyaz sirkenin ardından 24 saat sabunda beklemesine ve bir hafta her gün köpürtülmesine rağmen tam geçmedi. Her kullanımda çok fazla kıl döktü. Notunu vermiştim ama yüzümde de denedim ve köpük yapması fena olmasa da hissiyatı çok kötü. Yeni fırçam gelene kadar idare etsin diye aldığım 30 liralık omega domuz fırçası rodajı tam olmamasına rağmen bundan daha iyi.  Kendisi ve kutusu janjanlı, kılların görünümü de heybetli sayılır kayınpederime hediye etmek üzere ayırdım  Angel

Eğer kargolamadılarsa bence iptal isteyin.
Teşekkürler cevap için komşum. Hep jaguar kullandım sonunda bende porsuğa geçeyim dedim ama anlıyorumki seçim yanlış. Siz ne aldınız, marka veya linki vs var mıdır ?
Seçim yapmadan önce şu kısa tavsiyelere bir göz atın, belki faydası olur
https://blog.gittigidiyor.com/kozmetik-k...-fircalari
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(23/12/2018, Saat: 14:46)Bydavulcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler cevap için komşum. Hep jaguar kullandım sonunda bende porsuğa geçeyim dedim ama anlıyorumki seçim yanlış. Siz ne aldınız, marka veya linki vs var mıdır ?

24MM Shaving Brush Silvertip Badger
https://s.click.aliexpress.com/e/bqdvpOxJ

Bundan aldım ama henüz gelmedi. Sapının rengini ve boyutunu sevdim, yaqi için de genelde yorumlar iyi.
(23/12/2018, Saat: 13:37)parathormon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fabrika satış mağazası kurumsaldır diye düşündümSmile

Aliexpress'ten aldığım yüksek fiyatlı ürünlerin hepsinde satıcıya önceden mesaj atıp, gümrükte sorun yaşamamak için fiyatı düşük yazıp yazamayacaklarını soruyorum. Şu ana kadar hepsi de bu konuda yardımcı olup fiyatları 10 Dolar civarında gösterdiler.
Cogito, ergo sum Dodgy

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,459 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 880 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,808 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,185 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,143 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,420 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,913 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,066 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,533 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,957 13/08/2020, Saat: 16:05